Bývať

Modernizujte dom a urobte z neho inteligentný domov: takto je váš dom prepojený v sieti!

dom modernizovať kuchyňu inteligentný dom

Varenie, kúrenie, vetranie, zaistenie správneho osvetlenia – ak zmeníte svoj domov na inteligentný domov, môžete si urobiť pohodlie. Sieťová technológia preberá (takmer) všetko – a nemusíte ani modernizovať celý dom!

Inteligentný domov pre začiatočníkov: Nemusí to byť kompletný balík

smartphone digitálne ovládanie stavebnej technológie

Inteligentná domácnosť alebo domáca automatizácia v zásade neznamená nič iné ako to, že „inteligentná“ technológia budov autonómne vykonáva požadované akcie v požadovaný čas. Jednotlivé zariadenia spolu tiež komunikujú a je ich možné ovládať pomocou smartfónu aj na cestách. Začiatočníci môžu začať s jednotlivými komponentmi inteligentnej domácnosti, nemusí to byť celý sortiment.

modernizovať domácu inteligentnú domácu automatizáciu domáci

Niektoré riešenia jednoducho fungujú s časovačmi. Napríklad môžete ráno žalúzie zdvihnúť a večer zase stiahnuť. Toto je jednoduchý variant. Rolety sú vybavené prídavným solárnym senzorom a reagujú aj na vonkajšie vplyvy, ako je slnečné žiarenie. Potom sa automaticky zatvoria, akonáhle žiarenie dosiahne určitú intenzitu.

Mal by si čoskoro zmodernizujte svoj dom Môžete využiť príležitosť na vzájomné prepojenie širokej škály zariadení. Čo napríklad s týmto: Akonáhle zapnete svetlo v spálni, kávovar v kuchyni sa automaticky zapne, zatiaľ čo ohrievač predhrieva kúpeľňu. Aby ste zaistili, že všetko funguje hladko, je lepšie najať špecializovanú spoločnosť na inštaláciu zložitejších systémov automatizácie domácnosti.

Automatizácia domácnosti pre väčšiu ochranu a zabezpečenie

riešenia inteligentnej domácnosti modernizujú byty

Ovládanie technológie budovy prostredníctvom smartfónu ponúka pohodlie a väčšiu bezpečnosť. Jediné, čo musíte urobiť, je nainštalovať zodpovedajúcu aplikáciu. Je kávovar skutočne vypnutý? Mala by sa rúra predhriať na večernú pizzu? V zásade to všetko možno objasniť a iniciovať z akéhokoľvek miesta.

Existuje tiež množstvo spôsobov, ako sa chrániť pred zlodejmi a nebezpečenstvami, ako je požiar, pomocou technológie inteligentnej domácnosti. Moderné dymové hlásiče nielenže hlasno zaznievajú, keď je požiar, ale súčasne zdvíhajú žalúzie, aby uvoľnili únikové cesty. Ak sa pokúsite vlámať, špeciálne senzory rozbitia skla zapnú svetlá v celom dome, spustia poplašný signál na polícii a informujú vás vo svojom smartfóne. Pokiaľ ide o bezpečnosť, odporúča sa hrať na istotu a najať odborníkov na nastavenie riešení inteligentnej domácnosti.

zmodernizovať bezpečnosť domu, ochranu pred vlámaním

Obrázky CC0 Pixabay.com