balkón

Výsadba byliniek na balkóne – ako vysadiť bylinkovú záhradu

bylinky-balkón-rastliny-plechové dózy-dekorácia-miniatúrne-záhradné-špagety

To, že žijete v byte, neznamená, že sa musíte záhradníctva vzdať. Aj malý balkón ponúka priestor pre jeden kvetináč, kvetinový box alebo mrežu. Vychutnajte si čerstvé bylinky vytvorením bylinkovej záhrady na balkóne. Ako jeden Na balkón vysaďte bylinky a ktoré sú najlepšie, sa dozviete v tomto článku.

Byliny na balkóne – Tipy a na čo si dať pozor

bylinky-balkón-rastliny-kvetináč-korenie-spolu-zem-terasa

Vyberte si správnu nádobu na bylinky. Aby sa podlaha tak rýchlo nevysušila, je vhodné použiť namiesto neglazovanej terakoty glazovanú keramiku. Informujte sa o distribúcii koreňov a hĺbke byliniek, ktoré si vyberiete, a zaobstarajte si dostatočne veľké kvetináče. Drevený box na víno, zinkovú vaňu, malý sud, starú kolísku alebo kočík môžete vo svojej bylinkovej záhrade kreatívne využiť. Uistite sa, že nádoby majú drenážne otvory.

Byliny na balkóne – umiestnenie balkóna

bylinky-balkón-rastliny-box-korenie záhradný-okenný parapet

Všimnite si slnka počas dňa. Všimnite si, koľko slnka a koľko hodín slnka má balkón celkovo. Vyberte si bylinky na základe ich potrieb a umiestnenia balkóna. Umiestnite nádoby na slnečné miesto alebo si dajte slnečník do tieňa, ak je váš balkón príliš horúci a slnečný.

Pripevnite kvetinový box na stenu

bylinky-balkón-rastliny-vertikálne-záhradné-korenie-kvetináče-staner

Naplňte nádoby špeciálnou zeminou na bylinky. Pred zasadením semien alebo sadeníc ich zmiešajte s hnojivom. Používajte organické hnojivo z vrecka alebo tyčinky, ktoré budú niekoľko týždňov kontrolovať pomalý tok hnojiva.

Pestujte bylinky na balkóne v rôznych kvetináčoch a truhlíkoch

bylinky-balkón-rastliny-záhrada-kvetináče-aranžmán-korenie

Keď sa počasie oteplí a pominie nebezpečenstvo mrazu, začnite doma sadiť semená a presádzať sadenice. Alebo si kúpte hotové bylinné rastliny v železiarstve. Vyberte si petržlen, oregano, tymian, rozmarín, koriander, pažítku, bazalku a mätu. Všimnite si toho, že každá rastlina má iné potreby. Mäta pieporná miluje vlhkosť, šťavel – tieň, tymian a šalvia – sucho a slnečné svetlo. Zalievajte pravidelne, ale nie príliš. Neutopte svoje jemné sadenice, ale nenechajte ich vyschnúť. Prilepte jeden prst do zeme až k druhému kĺbu, aby ste zistili, či je pôda na dotyk suchá. Ak je to tak, potom nalejte bylinky.

Zaveste na mreže s háčikmi

bylinky balkón kovové vedro drevo treláže motyky zavesiť

Ak chcete spoločne vysádzať rôzne druhy byliniek, zvoľte väčší kvetinový box. Môžete zasadiť rôzne druhy bazalky dohromady tak, že najvyššiu rastlinu umiestnite do stredu črepníka, aby nevrhala tiene na kratšie rastliny. Do hrnca s pažítkou vysaďte koriander. Pripevnite mrežu na zábradlie alebo stenu a naplno využite priestor na balkóne.

Niekoľko byliniek v drevenej krabičke

bylinky balkónové rastliny truhlík rozmarín

Treláže na stene

Výsadba byliniek na balkóne zvisle zavesí plastové kvetináče

staré drevené boxy na víno používať

bylinková záhrada balkónové rastliny zábradlie stolíka

stará polica na knihy    Byliny na balkónových kvetináčoch majú vysokú policu

bylinky balkónové rastliny stojan box natretý na bielo

vo veľkom obdĺžnikovom koši  bylinky balkónové rastliny kôš drevo niekoľko druhov  bylinky balkón malý priestor maximálne využite odkladací stolík  Byliny na balkóne zasadili drevo box box zábradlie  bylinky balkónové rastliny závesné zábradlie  Výsadba byliniek na balkóne rohu stojí malé hlinené kvetináče

bylinky balkónové rastliny kvetinový box pripevniť zábradlie

Byliny na balkóne nástenná polica drevené malé kovové vedro

Výsadba byliniek na balkóne rozdelená na záhradný drevený box

Bylinkový záhradný balkón zavesí rastliny vertikálne

bylinková záhrada balkónové rastliny myšlienka vertikálneho dreveného boxu

Byliny na balkónových kvetináčoch stoja po schodoch