autá

Zníženie nákladov na údržbu auta: Tieto tipy vám môžu ušetriť peniaze

Tipy na zníženie nákladov na auto

Obstaranie, prevádzkové náklady, poistenie, kontrola a odpisy: s novým autom sú spojené vysoké náklady. Ak to chcete pochopiť, mali by ste prepočítať svoje investície počas nasledujúcich piatich rokov. Vysvetlíme vám, ako môžete veci sledovať a znížiť náklady na údržbu auta. Pretože aj keď vám jazda autom môže siahnuť hlboko do vrecka, sem -tam môžete ušetriť.

Zníženie nákladov na údržbu automobilu: prehľad typov nákladov

Podpis zmluvy o prenájme auta znížil náklady

Väčšina majiteľov automobilov spočiatku nevie o nákladoch, ktoré im budú hroziť. Ponúkame vám prehľad rôznych typov nákladov:

Kúpna cena. Tu sú zahrnuté mesačné sadzby za lízing alebo financovanie, ako aj špeciálne platby. Pred kúpou by ste sa mali zamyslieť nad tým, aké auto vyhovuje vášmu životnému štýlu.

Keďže elektromobily sú dotované štátom, mnoho kupujúcich si kladie otázku, či sa skutočne oplatí kúpiť si elektrické vozidlo. Porovnania ukazujú, že kúpa elektronického auta sa oplatí len v hornom cenovom segmente. V najmenších a kompaktných triedach sú samotné náklady na vybavenie o 50% vyššie ako v prípade benzínových automobilov. Častým vodičom by sa investícia mohla vyplatiť, pretože môžu ušetriť peniaze na palive.

Náklady na údržbu znižujú úsporu auta

prevádzkové náklady. To zahŕňa náklady na palivo, motorový olej, ako aj starostlivosť o auto a čistenie. V zásade: Vodiči, ktorí sú veľa na cestách, by sa mali rozhodnúť pre naftu. Ak jazdíte len zriedka, benzín má zmysel.

Náklady na údržbu. Tu sú zahrnuté brzdy, opotrebované diely, výmena pneumatík a tiež plánované opravy odporúčané výrobcom.

Nemenné ceny za garáž alebo parkovisko, poistenie, dane a komplexné poistenie musí každý majiteľ auta platiť mesačne, bez ohľadu na to, či s vozidlom jazdíte alebo nie..

Odpisy. Aj nové auto stráca po kúpe hodnotu. V prvom roku je strata hodnoty v priemere 25%, v druhom roku sa môže pohybovať medzi 5% – 6%.

Zníženie nákladov na údržbu auta: Ako ušetriť peniaze

Požičanie auta súkromníci zarábajú peniaze

Celkové náklady na auto môžu byť stovky alebo dokonca niekoľko tisíc eur mesačne. Je preto veľmi dôležité uviesť všetky druhy nákladov v tabuľke a mať jasno v plánovaných nákladoch, ktorým budete musieť čeliť. Tiež sa oplatí vyčleniť si malú sumu každý mesiac pre výnimočné prípady. Existujú aj ďalšie spôsoby, ako znížiť mesačné náklady:

1. Ak jazdíte do práce každý deň, máte možnosť odpočítať si cestovné náklady od dane. Na tento účel si v daňovom priznaní uplatňuje paušál na diaľku. Každý zamestnanec by si mal nájsť najkratšiu cestu medzi bydliskom a pracoviskom. Na základe dĺžky trasy sa potom vypočíta výška paušálu. V zásade sa prepláca 30 centov za km.

2. Ďalším spôsobom, ako znížiť celkové náklady, je prenájom vlastného auta. Napríklad na platforme Drivy, najväčšej európskej komunite na zdieľanie automobilov, a Požičovňa áut medzi jednotlivcami prenesené. Nájomníci sú kontaktovaní majiteľov automobilov v okolí. Všetky cesty sú poistené a s každou rezerváciou sa podpisujú zmluvy. Autopožičovne si môžu sami stanoviť cenu prenájmu, určiť si obdobie a zarobiť v priemere okolo 680 eur / mesiac. Majitelia automobilov, ktorí jazdia na svojom aute málo alebo iba v určitých denných dobách, môžu na Drivy zarobiť peniaze a pokryť tak svoje mesačné výdavky.

Požičajte si auto v krátkodobom horizonte, ušetrite tipy na peniaze