architektúra

Viacgeneračný dom v Nemecku

minimalistická architektúra - fasáda

Čo presne je a Viacgeneračný dom? Mala by to byť budova, ktorej dizajn uľahčuje spoločný životný priestor dvoch alebo dokonca troch generácií. Je to vlastne vtedy, keď rodičia a ich generácie žijú šťastne spolu, ale vždy existuje dobrá architektúra a životný priestor, kde by mohli mať svoj vlastný súkromný priestor. Je to miesto, kde je „šťastná rodina“ skutočným sloganom. Nie je to jednoduchá úloha, ale moderný dizajn vždy hľadí dopredu a je pripravený zvládnuť nájdenie alternatívneho riešenia.

Viacgeneračný dom – moderná architektúra z Nemecka

štýlová minimalistická architektúra - záhradný dizajn

Tu je skvelý príklad veľkého štítového domu, ktorý je a Viacgeneračný dom je. Najprv si však vysvetlíme, čo je to štítový dom. To je štít trojuholníka, ktorý môže tvoriť šikmá strecha predného sedla alebo bočného štítu budovy. Štítová strecha má trojuholníkový tvar bez ohľadu na to, či je štít v prednej a zadnej časti domu alebo z oboch strán. Existujú aj rôzne sklony a prevedenia sedlových striech.

Toto majú nemeckí architekti BUB Archtekten Viacgeneračný dom čo sú v podstate dva domy v jednom a ponúkajú prepojené ubytovanie a zároveň pocit súkromia.

Elegantný architektonický nápad z Nemecka

minimalistický dizajn interiéru - svetlý obývací priestor

Je to nemecký Viacgeneračný dom, ktorý má východný a západný štít, pričom jeden je obsadený rodičmi, druhý deťmi a ich deťmi. Oba zväzky spája spoločný priestor s nádherným panoramatickým výhľadom na krajinu. Má moderný, minimalistický a čistý interiér doplnený modernými detailmi, akými sú výrazné farby a kontrastné prírodné prvky, akými sú drevo a kameň..

minimalistický interiérový dizajn - farebná stena

minimalistický dizajn interiéru - jedáleň

minimalistický interiérový dizajn - elegantné drevené schody

minimalistický interiérový dizajn - svetlá spálňaminimalistický dizajn interiéru - biela kúpeľňa