architektúra

Tancujúci draci v Soule – dve veže s inovatívnym dizajnom

Mrakodrap-Dancing-Dragon-Towers-Soul

Dancing Dragons sú jedným z posledných projektov, ktoré definujú panorámu Soulu. Tie moderné Veže zaujmú svojou elegantnou konštrukciou a kompaktnými funkciami – ponúkajú obytný priestor, reklamný priestor a zmestia sa do nich mnohé reštaurácie.

Dve moderné Veže v Soule

Mrakodrap Adrian Smith Gordon Gill Architecture

Projekt vznikol ako spolupráca dvoch partnerov – Adriana Smitha a Gordona Gilla Architektura. Spolu máte dvoch Veže navrhnuté a zrealizované. Dvojica mrakodrapov sa nachádza v rušnom centre mesta, na severnom brehu rieky Han. Projekt tancujúceho draka je súčasťou plánu modernizácie obchodnej štvrte Yongsan v Soule.

Koncept a konštrukcia dvoch veží

tanec-drak-mrakodrap-soul

Dva Veže – tancujúci draci – sú umiestnení vedľa seba v centre okresu Yongsan. Sú veľmi podobné a ponúkajú podobný vzhľad, aj keď nie úplne identické. Vyšší mrakodrap dvojice je vysoký viac ako 450. Dve majú sklenené misky vyrobené z ekologických materiálov s originálnym farebným osvetlením. Konštrukcia má v strede segment a niekoľko, ktoré pripomínajú krídla. Zaujímavým riešením z hľadiska vetrania je, že medzi sklenené panely sú zabudované tyče, aby mohlo dochádzať k vetraniu. Konštrukciu osvetlia veľké lustre na každej budove.

Dva zaujímavé mrakodrapy v Soule

dvojkite-veže-Soul

the Veže Nielenže pôsobia futuristicky, sú príjemným doplnkom centra mesta a ponúkajú ďalší priestor pre obchody – v prvom poschodí sa nachádza obrovské nákupné centrum a zvyšných 400 poschodí poskytne obytný priestor. To z nich robí najväčší stavebný projekt v Južnej Kórei – dokončenie projektu sa očakáva v roku 2024. Fasáda týchto dvoch budov má exotický vzhľad a bude odrážať slnečné svetlo, ktoré úplne zmení celú štvrť. Konštrukcia pre tancujúcich drakov pozostáva z ôsmich obrovských stĺpov, ktoré vertikálne obklopujú dve veže. Inovatívna konštrukcia, ktorá už bola patentovaná, bude podporovať „krídla“. Projekt je definitívnym dôkazom toho, že Adrian Smith a Gordon Gill Architektur vyvinuli jedinečný dizajn.

Abigail

Tancujúce draky v Soule

Projekt Mrakodrap Soul

Panoráma Soulu

Mrakodrapy na panorámu Soulu