architektúra

House St. Emanuel – moderný dizajn z USA

 od Ronnie-Self

fasáda architektúry moderného domu

Ronnie Self je meno architekta tohto moderného domu s rozlohou 150 m², ktorý bol postavený v Houstone, Texas, USA. Koncept budovy je vytvoriť priateľskejšiu a súkromnejšiu atmosféru medzi rušnými ulicami mesta. Preto to celé Dom svätého Emanuela bola zdvihnutá nad úroveň zeme, aby našla cestu von z hluku a špiny okolia.

House St. Emanuel – inovatívny dizajn z USA

moderný dom architektúra strešná terasa

Jednoposchodový Dom svätého Emanuela má strešnú terasu. Na úrovni podlahy je len sklad a schodisko, ktoré vedú do obytných priestorov na streche. Schodisko je umiestnené v strede budovy a sú cez neho zjednotené všetky miestnosti. Hore je veľká obývacia izba s jedálňou a obývacou izbou. Kuchyňa je spojená s jedálňou a z obývačky je pracovňa. Spálňa domu je za schodiskom. Skrinka vedie na chodbu s dvoma spálňami a priestrannou kúpeľňou.

zaujímavý interiér v obývacej časti

To Dom svätého Emanuela je nasmerovaný na juhovýchod. Celá juhovýchodná fasáda pozostáva z okien od podlahy až k stropu, ktoré prepúšťajú svetlo do dvoch spální, kuchyne a jedálne. Obývacia izba, naopak, vyzerá na sever. V hale je tiež malé okno. Zvyšok budovy je od stresujúceho prostredia izolovaný pevnými bielymi stenami.

Interiér tohto súčasného domu kombinuje modernú architektúru a teplo domova v štýle veľkomesta. Steny a strop sú natreté bielou farbou a podlaha je potiahnutá tmavým drevom. Nábytok je minimalistický a dekorácia vytvára príjemnú atmosféru. V obývacej izbe je veľká farebná knižnica.

Od K.H. Christovej

zaujímavý interiér v jedálni