architektúra

Stavba betónového domu – inšpiratívne dizajnérske trendy a moderná architektúra

kompaktný malý domček s bazénom bez okien a rastlín vonku

Zdá sa, že mnoho ľudí stále uprednostňuje stavbu svojich domov z dreva a tehál. Cieľom nových trendov je však spochybniť súčasný stav betónovej konštrukcie na celom svete. Zdá sa, že posledným hitom v tomto odvetví je výstavba moderných betónových domov s použitím betónových tvárnic alebo pohľadového betónu. Prefabrikované moduly vám umožnia postaviť betónový dom a postaviť steny a ďalšie časti vášho domova, ako keby ste sa hrali s kockami Lego. Tento stavebný materiál teda môžete použiť niekoľkými rôznymi spôsobmi na vytvorenie veľmi zaujímavých návrhov. Vďaka rôznym pokrokom v cementárskom priemysle sa betón stal tiež veľmi udržateľným materiálom pre životné prostredie.

Stavba moderného betónového domu – príklady z architektúry

mladý pár sediaci v obývačke pri betónovom dome s trávnikom a posuvnými sklenenými dverami

Ako teda uvidíte na nižšie uvedených príkladoch, betón je mimoriadne trvanlivý, všestranný a udržateľný stavebný materiál. Ako robustný materiál odoláva extrémnym poveternostným podmienkam a ako materiál bez pórov má tiež nízke nároky na údržbu. Vyznačuje sa vynikajúcou tepelnou hmotou, ktorá znižuje spotrebu energie na vykurovanie a chladenie. V porovnaní s inými materiálmi vyžaduje betón na výrobu menej energie a má nízke emisie CO2.

pôsobivý minimalistický dizajn s bazénom na strope betónového domu

Zabudnite na svoje predsudky – betón dokáže oveľa viac, než len vytvárať do očí bijúce, funkčné štruktúry. S trochou kreativity môže tento podceňovaný a lacný stavebný materiál vytvárať architektonické zázraky, ktoré zlepšujú moderný život. Vstúpte do fascinujúceho sveta betónovej konštrukcie a presvedčte sa o jej výhodách, pretože materiálom je všetko, len nie studený. Ak teda chcete postaviť betónový dom a ste fanúšikom minimalistickej architektúry, môžete sa inšpirovať niektorými z našich návrhov vyrobených zo surového, všestranného materiálu..

Maison 0,82 vo Francúzsku

betónový dom s názvom maison 0 82 od pascual architecte architects vo Francúzsku

Táto moderná vila na juhu Francúzska kombinuje štruktúrovaný betón a teplé drevo. Architekti tak vytvorili harmóniu medzi domom a okolím. Značná časť pôdorysu je venovaná krytej betónovej terase, na ktorú je v obývacej izbe ľahký prístup cez okná od podlahy až k stropu. Kruhový svetlík zabudovaný do zastrešenia terasy umožňuje obyvateľom večerať pod holým nebom, pričom sú chránení pred priamym slnečným žiarením. Tiež otvára obývaciu izbu a kuchyňu prirodzenému dennému svetlu, čo je obzvlášť výhodné v tmavších zimných mesiacoch.

interiér domu 0 82 s knižnicou z dreva, mramorovým stolom, betónovým stropom a veľkými oknami

Táto jedinečná vlastnosť, ktorú navrhol Pascual Architecte, dodáva domu nečakaný nádych a zdôrazňuje jeho moderný minimalistický nádych. Ak by ste stavali betónový dom takto, príliš často by ste ho mohli spájať s tmavými a ťažkými miestnosťami, ale tu betónový strop obložený drevom, biele omietkové steny a neutrálny nábytok vytvárajú pocit ľahkosti. Pôsobivý projekt bol dokončený s primeraným rozpočtom len 425 000 EUR.

Postavte si betónový dom – Hospodársky dom v Austrálii

Postavte v Austrálii betónový statok s výhľadom na more a nekonečnými trávnikmi

Architekti vytvorili tento vysoko exponovaný dom s výhľadom na more s hrubými betónovými stenami podopretými oceľovým rámom. Uhlová betónová konštrukcia so šikmými vonkajšími stenami bola vybraná pre svoju trvanlivosť a odolnosť voči erózii a úžasne sa hodí k kopcovitej vidieckej krajine. Pridanie sklenených tabúľ od podlahy po strop tiež vytvára súhru medzi vnútornými a vonkajšími priestormi a ponúka panoramatický výhľad na more. Dizajnéri vytvorili centrálne nádvorie, vonkajší bazén a podperné stĺpiky vo vonkajšom priestore s rôznymi farbami, textúrami a povrchmi z betónu..

moderne navrhnutá obývačka s drevenými stenami, sklenenými posuvnými dverami a betónovou podlahou

Vnútri miestnosť zdôrazňuje minimalistickú estetiku prostredníctvom použitia betónu, zvetraného tvrdého dreva a skla ako hlavných komponentov. Leštené betónové podlahy postavené spoločnosťou Join Constructions vytvárajú hladký povrch, ktorý rozjasňuje interiér, zatiaľ čo posuvné sklenené dvere umožňujú prístup do bazéna. Otvorená kuchyňa / jedáleň so svetlým betónovým stropom sa elegantne zvažuje k moru, pričom kombinácia lešteného betónu a dreveného nábytku podčiarkuje celkový čistý dojem z nehnuteľnosti. Ďalšie sklenené sklo otvára kuchyňu smerom k betónovej terase.

Takzvaný jazdecký dom v Argentíne

moderný dom s drevenou fasádou a betónom uprostred lesa v Mexiku

Tento jednoposchodový betónový dom na pobreží Costa Esmeralda navrhol architektonická kancelária Luciano Kruk v Buenos Aires a kombinuje drevobetón s drevom, sklenenými tabuľami a kovovým rámom, aby vytvoril rýchlo postavený domov, ktorý je čo najlacnejší a najkrajší. Čierne drevené a bronzové hliníkové okenné rámy stierajú čiary medzi domom a okolitým akáciovým lesom, zatiaľ čo textúrované betónové steny zjemňujú celkový dojem a bledé betónové podlahy vytvárajú čistú estetiku..

otvorená obývačka s krbom a dizajnovými stoličkami s betónovou podlahou a stropom

Centrálna pec na drevo v otvorenej obývačke ponúka útulné miesto pre zimné mesiace. Hlavná spálňa má vlastnú kúpeľňu, miestnosť na jogu a súkromnú terasu. Vstavaná betónová skriňa ponúka aj štýlové úložné riešenie. Ďalší betónový nábytok nájdete v kuchyni, ktorá obsahuje pracovnú dosku a jedálenský stôl z priemyselného materiálu.

Casa Vila Matilde v Brazílii

vnútorné nádvorie domu z betónových tvárnic so zaparkovaným retro autom

Tento kompaktný, moderný dom navrhol architekti Terra e Tuma pre staršiu dámu. Žije v komunite Vila Matilde v brazílskom São Paule. Vzhľadom na obmedzený rozpočet použil tím cenovo dostupné betónové bloky a dosky ako hlavný stavebný materiál na stavbu tohto domu v obzvlášť tesnom priestore. Vnútri úzkej budovy je na prízemí obývacia izba, kuchyňa, kúpeľňa a hlavná spálňa.

lacné výhody betónu ako stavebného materiálu pre obývacie izby s pohovkami a kreslami

Svetlosivé betónové steny vytvárajú čistú a modernú estetiku, zatiaľ čo liate betónové podlahy odrážajú prirodzené svetlo a rozjasňujú a zdôrazňujú niečo, čo by inak bolo temným a stiesneným priestorom. Malé zelené vnútorné nádvorie ponúka tiež vítané svetlo, ventiláciu a súkromnú tienistú oblasť pre obyvateľa, ktorý si týmto spôsobom môže užívať prírodu. Horné poschodie nehnuteľnosti ponúka hosťovskú izbu a strešnú terasu, z ktorej v súčasnosti rastie kvitnúca zeleninová záhrada.

Dom na smeny v Južnej Kórei

Postavte poschodový dom z betónového domu podobného krémovému koláču s malými oknami a záhradou

Dvojpodlažný dom na zelenom okraji Icheonu v Južnej Kórei dokazuje svojou nápadnou pruhovanou fasádou, že betón môžete používať hravo a kreatívne. Táto unikátna rezidencia s rozlohou 2239 metrov štvorcových je dielom inovatívnych architektov STPMJ. Fascinujúci efekt krémového koláča bol dosiahnutý mnohými technikami, vrátane optimalizácie pomeru vody a cementu a množstva pigmentu použitého v betóne..

minimalistická izba s drevenou podlahou a bielymi stenami, ako aj schodiskovým a stropným osvetlením

V procese, ktorý trval 22 dní, betonári opatrne vyliali vzorované steny a každý deň použili inú zmes. Samostatné dvojpodlažné budovy ubytovacieho zariadenia sú usporiadané v pravých uhloch a môžu v ňom ubytovať až tri rodiny súčasne. Posuvné sklenené dvere od podlahy k stropu a priestranná kamenná terasa posilňujú vzťah medzi vnútornými a vonkajšími priestormi. Biele povrchy a drevené podlahy odrážajú jednoduchosť budovy.

Postavte si betónový dom – dom R v Taliansku

sivá vonkajšia fasáda prázdninového domu so šikmou strechou v prírode

Tento kompaktný dom vo Valdere v severnom Taliansku bol navrhnutý pre pár, ktorý chce postaviť cenovo dostupný prázdninový dom. Strecha sklonená pod uhlom 45 stupňov sa zvažuje nahor k svojim najvyšším rohom a v podkroví vytvára dve oblasti na spanie. Architekti ako stavebný materiál zvolili železobetón, ktorý prispel k ďalšiemu zníženiu nákladov. Tím zámerne odhalil betónové steny vo vnútri, zatiaľ čo leštené betónové podlahy pomáhajú distribuovať svetlo v prevažne otvorenom priestore..

Veľká otvorená obývačka s dreveným jedálenským stolom a žltými stoličkami v betónovom dome

Dvojitý vysoký strop v obývacej izbe zdôrazňuje dĺžku a proporcie a v malom priestore vytvára ľahké a vzdušné prostredie. Drevené okná a posuvné sklenené dvere prepúšťajú slnečné svetlo a poskytujú prístup na súkromné ​​nádvorie. Prvky z masívu v kuchyni, obývačke a kúpeľni vytvárajú prepojenie domu s okolitou lesnou krajinou. Týmto spôsobom zjemníte chladné betónové steny a podlahy. Dom navrhnutý štúdiom 35a Studio má tiež dve medziposchodia, z ktorých je výhľad na obývaciu izbu. Množstvo prirodzeného svetla odfiltruje každú miestnosť s malou pomocou dobre navrhnutých svetlíkov.

Dom mamičky v Portugalsku

minimalistický dom s bielou fasádou a veľkými oknami strom vo večernom svetle

Verte či neverte, tento dom neďaleko Porta bol postavený za menej ako 102 000 EUR. Vzhľadom na úlohu postaviť rodinný dom s rozpočtom sa architekt rozhodol postaviť jednoduchú kvádrovú stavbu s použitím betónu ako stavebného materiálu. Takýmto spôsobom dokázal architekt udržať nízke štrukturálne náklady. Aby sa dodržal rozpočet projektu, interiér nehnuteľnosti bol vybavený jednoduchými materiálmi zo surových betónových dosiek a dreveného nábytku..

dizajnová kuchyňa s bielym kuchynským ostrovčekom v kombinácii dreva a betónu

Jednoduché sklenené povrchy od podlahy až k stropu v obývacej izbe, kuchyni a spálňach prepúšťajú svetlo, pričom si môžete vychutnať výhľad do záhrady. Rozhodnutie pre ľahké, otvorené usporiadanie vytvorilo ilúziu oveľa väčšieho priestoru na kompaktnom pozemku, ale skryté miesta, ako je tento kuchynský ostrov a raňajkový bar, boli navrhnuté s ohľadom na útulnú atmosféru vhodnú pre rodinu. Nehnuteľnosť navrhnutá spoločnosťou NOARQ má tri spálne, hlavnú suitu a dve menšie izby. Všetky spálne boli minimálne navrhnuté so stenami zo surového betónu a drevenými podlahami. Sklenené tabule v drevenom ráme zvýrazňujú betónové steny a umožňujú každú miestnosť zaplaviť denným svetlom.

Dom Kontum vo Vietname

dom kontum s fasádou z priesvitných betónových tvárnic a predhradím a šikmou strechou

Tento jednoposchodový dom vo Vietname bol postavený z betónových blokov, ktoré boli tvarované a vylievané majiteľmi. Nákladovo efektívne riešenie na úsporu energie bolo vytvorené postavením fasády z perforovaného betónu, ktorá vetrá nehnuteľnosť a udržuje ju v chlade vo vietnamskom slnkom zaliatom prostredí. Otvorená obývacia izba a kuchyňa v prednej časti nehnuteľnosti poskytujú štýlové obývacie priestory inšpirované priemyslom. Dierovaný betón vytvára na stenách hravé vzory svetla a tieňa, zatiaľ čo leštená betónová podlaha pomáha odrážať svetlo v miestnosti.

inšpiratívny dizajn pre interiéry s betónovou podlahou, vstavanou kuchyňou a priečkou z dreva

Táto nehnuteľnosť má iba 246 metrov štvorcových a ponúka mnoho šikovných funkcií na malom priestore. Geometrická obrazovka v prednej časti domu, ktorá používa viac ako 1 300 štvorcových betónových blokov, lemuje stenu okien. Obyvatelia ich môžu otvoriť, aby hlavnou obývacou izbou prúdil chladný vánok. To bolo obzvlášť dôležité pre Khuon Studio vzhľadom na tropickú polohu domu, ktorý trpí silným slnečným žiarením.

Casa Caja v Mexiku

box house casa caja v Mexiku kompaktný dizajn s dostupnou rozpočtovou stavbou betónového domu

Vďaka pomoci architektov S-AR Architects a obytného projektu Comunidad Vitex si päťčlenná rodina v mexickom Monterrey konečne splnila sen o vlastnení prvého domova. Dvojpodlažný dom postavený z betónových blokov bol lacný a štýlový na stavbu. La Casa Caja alebo „Box House“ pozostáva zo série krabicových štruktúr, ktoré sú úhľadne rozrezané vedľa seba a nad sebou. Centrálny box ponúka otvorený obývací a jedálenský priestor s odhalenými betónovými kamennými stenami a betónovými podlahami.

lacno postavený dom s minimalistickou obývacou izbou a stenami z betónových tvárnic

Ak teda staviate betónový dom takto, nemôže ísť len o cenovo dostupný stavebný materiál. Stavebný materiál tiež pomáha udržiavať dom v chlade v horúcom počasí. Veľké tabule skla vytvárajú ilúziu priestrannosti a zároveň umožňujú prúdenie svetla do obývačky. Charitatívna pomoc a výstavba miestnej komunity znížila celkové náklady na stavbu domu Casa Caja na 9 000 EUR, čo z tohto domu urobilo mimoriadne nákladovo efektívny projekt, ktorý by v budúcnosti mohol pripraviť cestu pre dostupné projekty bývania..

Stavba betónového domu – Stamp House v Austrálii

futuristický dizajn pre architektúru s betónovou stavbou domu v jazere uprostred lesa

Dom známok na prvý pohľad vyzerá, že pláva na hladine jazera. V skutočnosti mimozemská betónová rezidencia vyčnieva z okraja pobrežia a vytvára konečný optický klam. S výraznou členitou fasádou nehnuteľnosť pripomína svojho menovca. To je obzvlášť vhodné, pretože dom bol postavený pre zberateľa známok. Aj keď je architektúra neuveriteľná, futuristický dizajn má aj praktickú funkciu. Robustný betónový dom bol postavený tak, aby odolal silným cyklónom v tejto oblasti. Samonosná konštrukcia zároveň minimalizuje účinky povodní.

Vonkajší bazén v známkovej budove s vynikajúcim betónovým dizajnom

Rovnako pôsobivý je aj interiér domu, ktorý navrhol Wright Architects. Veľká obývacia izba s otvoreným priestorom ponúka kuchyňu, jedálenský kút, obývaciu izbu a fitnescentrum. Všetky tieto miestnosti sú teda chránené pod klenutým stropom z betónových nosníkov. Spálne lemujú túto oblasť v odľahlých krídlach a poskytujú súkromné ​​priestory na relaxáciu a spánok. Rezidencia je úplne mimo siete. Solárne panely vyrábajú elektrickú energiu a vodný systém recykluje pitnú vodu. Obľúbeným prvkom však musí byť bazén, ktorý je na nádvorí.