architektúra

Sklenený dom v parku Ansley – príklad modernej architektúry

Sklenený dom v parku Ansley - moderná architektúra

Navrhovanie domov pre modernú rodinu sa stalo umením, ktoré z času na čas zanechá svoj punc. Dobrým príkladom domu tohto typu je toto Sklenený dom v Ansley Parku v Atlante, Georgia, USA. Stavia ho americkí architekti Brian Bell a David Yocum z GBD Architects. Dom je doplnkom domu z roku 1910 v historickej štvrti v centre mesta. Stavebná oblasť je veľmi pohodlná s bohatou prírodou a fantastickým výhľadom na mrakodrapy v centre mesta. To Sklenený dom v Ansley Parku je rodinný dom postavený zo skla a dreva. Má 3 spálne, 2 kúpeľne, garáž, kuchyňu, obývaciu izbu a knižnicu. Všetky sú na 3 poschodiach, ktoré sú prepojené novým schodiskom.

Sklenený dom v Ansley Parku – moderná architektúra

Sklenený dom v Ansley Parku - vzrušujúci nápad na dizajn

Zákazníci vyjadrili veľkú túžbu, aby ich domáce priestory boli navrhnuté v súlade s okolím a aby v noci aj vo dne mali panorámu mesta. Interiéry sú zjednotené podľa rôznych úrovní domu. Každý z nich je postavený okolo schodiska, ktoré vedie v strede Sklenený dom stojany. Schody nemajú žiadne viditeľné nosníky. Najvyššie miestnosti sú posunuté nad dolné, čo vytvára kontrast typov miestností s historickou časťou budovy. Použitie sklenených stien vyjadruje hlavný princíp domu – zabezpečiť svetlo a nádherný výhľad.

sklenený dom – príklad moderného interiérového dizajnu

Vnútorná výzdoba v sklenenom dome v Ansley Parku - knižnica

Interiérový dizajn Sklenený dom je súčasný. Minimalistický nábytok bol vyrobený z prírodných materiálov. Vo vnútri je aj nejaké sklo, ktoré je použité na zábradlie schodiska. Farby sú väčšinou v neutrálnej farebnej schéme. To všetko v dome trochu ponuré, ale ušľachtilé šero. Kombinácia fasády a interiéru prináša život Sklenený dom v Ansley Parku a vytvára vzťah k prírode.

moderná architektúra - obývací priestor a balkón

Pohľad na drevený jedálenský stôl na poschodí

Nástenné maľby dizajn chodby

Pohľad do záhrady s jedálenským kútom a kuchyňou

Sedacia časť čalúnený nábytok taupe

Sklenené okná, bazén, antracitová fasáda, bambusové rastliny