architektúra

Modulárna udržateľná architektúra od Campos Leckie Studio

„Laneway Housing“ – flexibilné výtvarné štúdio vo Vancouveri

modulárna-udržateľná-architektúra-pruh-bývania-krajina

V rámci pokusu mesta Vancouver vyvinúť udržateľnú architektúru a dostupné nájomné bývanie spustili v júli 2009 iniciatívu Laneway Housing Initiative. Výsledkom bolo povolenie postaviť Laneway Housing v určitých obytných štvrtiach Vancouveru. ‘Laneway’ dom je rodinný dom, ktorý sa nachádza v garáži rodinného domu. Tieto musia byť oproti jazdnému pruhu alebo ulici a mať dostatočný priestor na záhrade. Mesto Vancouver uvádza, že pred domom v „jazdnom pruhu“ musí byť dostatok parkovacieho miesta pre najmenej jedno vozidlo. V skutočnosti mnoho domov pre „pruh“ obsahuje uzavretú garáž. Je dôležité, aby bol povolený tradičný aj moderný dizajn, či už v jednoposchodovej alebo dvojpodlažnej štruktúre.

Modulárna udržateľná architektúra – exteriér

modulárna-udržateľná-architektúra-jazdné pruhy-bývanie-exteriér

Tento atraktívny výtvarný ateliér bol vyvinutý v spolupráci s iniciatívou „Laneway“. Z tohto dôvodu museli architekti vziať do úvahy veľmi špecifické kritériá. Podľa požiadaviek zákazníkov museli naplánovať priestranný výtvarný ateliér s rozlohou 800 metrov štvorcových. Tá istá budova je jednoducho prerobená na jednoizbový bytový dom, pričom súčasťou dizajnu je aj garážové miesto.

Modulárna udržateľná architektúra – Laneway Housing

modulárna-udržateľná-architektúra-jazdné pruhy-bývanie

Toto umelecké štúdio je dobrým príkladom modulárna udržateľná architektúra. Je to nápadne moderné a nevyhnutné minimalistický v koncepcii. Hlavná časť štúdia je ľahká, vzdušná a ponúka umelcom nezaťažený a flexibilný pracovný priestor. Celá konštrukcia je založená na jednoduchej modulárny udržateľný systém lineárnych foriem a tvarov. Existuje množstvo povrchov, ktoré je možné kombinovať a dodať tak stimulujúce vizuálne a hmatové vlastnosti. Ako v každom umeleckom štúdiu, kvalita a množstvo svetla v miestnosti sú prvoradé. V tomto prípade veľká sklenená stena maximalizuje prirodzený zdroj svetla a ponúka inšpirujúce výhľady von. Jednoduchá, ale účinná výsadba to dopĺňa a rozširuje modulárna udržateľná architektúra a dáva pocit stálosti a spojenia so Zemou. Je dôležité, aby toto modulárna udržateľná architektúra v prípade potreby je možné veľmi ľahko prerobiť na jednoizbový byt so spálňou.

Krajinný dizajn v výtvarnom ateliéri

modulárna-udržateľná-architektúra-krajinný-dizajn

Nasledujúci zámerný list architektov sumarizuje záväzok spoločnosti vyvíjať a dodávať formy od moderné udržateľné Obytná výstavba v medzinárodnej kapacite. Poskytujú inšpiratívny príklad toho, ako je možné dobrý dizajn skombinovať s praktickým, cenovo dostupným a udržateľným bývaním, aby sa v budúcnosti zaistilo blaho našich preplnených mestských oblastí..

Udržateľná architektúra – krajinný dizajn

udržateľná architektúra-krajinný dizajn

Campos Leckie Studio sa zameriava na výzvu 2030 Challenge, ktorá sa zameriava na cieľ vývoja a implementácie stratégií trvalo udržateľného dizajnu. Spoločnosť má environmentálnu agendu a pôsobí na miestnej i medzinárodnej úrovni. Okrem ochoty darovať percento z čistého predaja organizáciám trvalo udržateľnej pomoci, klienti darujú aj čas a energiu rôznym charitatívnym projektom a organizáciám na celom svete. “

od Jaz

Modulárna udržateľná architektúraInteriérová dekorácia

modulárny-udržateľný-architektúra-interiérový dizajn

Návrh interiéru v výtvarnom ateliéri

modulárna-udržateľná-architektúra-interiér