architektúra

Renovácia pamiatkovo chráneného domu – kombinácia modernej architektúry a tradičného architektonického štýlu

tradičná architektúra z minulosti robotníckej chaty s bielymi prvkami

Ak hľadáte rekonštrukciu domu zaradeného do kategórie II. Stupňa, je to skvelý príklad. Tento bývalý domov robotníkov je na rohu dvoch ulíc v austrálskom Fremantle. Architektom slúžil ako vzrušujúca základňa pre výstavbu moderného rodinného domu. Cieľom bolo zachovať a zvýrazniť existujúcu chatu.

Rekonštrukcia a revitalizácia pamiatkovo chráneného domu

vonkajšia fasáda s veľkým oknom a garážovými bránami na ulici

Dom pozostáva zo samostatnej kancelárie a spálne. V prípade záujmu ich môže majiteľ v budúcnosti prenajať. Vysoko leštené povrchy mramoru „Nero Marquina“, betónu z bieleho oxidu a lesklého čierneho dreva vytvárajú dramatický kontrast k surovým a matným povrchom domu. Takže tam bol zámerný kontrast, ktorý sa týka pôvodných materiálov s opačným povrchom. Majitelia zamýšľali využiť neďaleké parky a kaviarne ako nadstavbu pri rekonštrukcii svojho domu zaradeného do kategórie I..

Obnovte klasickú architektúru moderným spôsobom

vonkajšia časť s integrovaným grilom a kontajnermi na rastliny

Objednávka požadovala moderný rodinný dom, ktorý by zostal verný obľúbenému robotníckemu domu a stále by dostával funkčné a vzrušujúce doplnky. Z tohto dôvodu došlo k minimálnej manipulácii, čo môžete urobiť aj pri rekonštrukcii domu zaradeného do kategórie II.

strop s čiernymi drevenými lamelami a moderným osvetlením s LED diódami

Tieto zmeny zahŕňali inštaláciu strešných svetlíkov na chodbu, premenu existujúcej ošarpanej kuchyne a kúpeľne na väčšiu rodinnú kúpeľňu. Okrem toho architekti obnovili umyváreň a pôvodne okrúhle verandy, ako aj generálne reštaurátorské práce.

fasáda domu z tehlového skla a kovu renovuje moderný pamiatkovo chránený dom

Na realizáciu projektu majitelia najali architekta dedičstva Phillipa Griffitha a tí jeho odporúčania prijali. Jedinou zmenou existujúcich vonkajších stien bolo rozšírenie existujúceho otvoru na pripojenie k novým továrňam.

Čierne mramorové umývadlo so zrkadlom v kúpeľni

Tím tiež skryl steny novej budovy pod existujúcimi odkvapmi. Kuchyňa, vnútorné nádvorie, kancelária, garáž, spálňa a kúpeľňa na hornom poschodí tvoria nové dielo, pre ktoré architekti mohli zrekonštruovať pamiatkovo chránenú budovu..

Funkčný dizajn minimalistického obytného priestoru

obývacia izba s TV nad krbom a obrazmi

Rozdelením obývacích priestorov je možné kanceláriu a spálňu v budúcnosti na požiadanie prenajať. Kancelária na prízemí musela byť veľkosťou a tvarom konzistentná so susednými komerčnými prenájmami na George Street. Pre zachovanie charakteru ulice mali rozhodujúci význam aj kvalitné materiály vychádzajúce z existujúceho jazyka regiónu.

Študovňa so stoličkou a monitormi v čiernobielom prevedení s betónovou podlahou

Šikmý parapet kancelárie odkazuje na líniu strechy pôvodného domu. Nad ulicou sa zvyšuje potlačenie výšky budovy v strede lokality. Týmto spôsobom sa zarovnáva na východ. Významnosť spája projekt s jeho kontextom.

Skombinujte lamely z kovu a tehly a zrekonštruujte pamiatkovo chránenú budovu

Murivo z červených tehál preberá existujúce prvky spoja, zatiaľ čo betónové preklady interpretujú bývalé preklady chaty moderným spôsobom. Trojfarebná, presklená, červená tehlová stena, položená v ombre, sa obtáča po kancelárii a hrá s tradičnými červenými tónmi domu. Uhoľno-hliníkový obklad hore sa mal presunúť do pozadia a dominovať úrovni ulice.

vnútorné nádvorie a prechod na modernú kuchyňu s kuchynským ostrovom a posuvnými sklenenými dverami

Kľúčom k zmluve, s ktorou mohli architekti zrekonštruovať takto chránený dom, bol pocit priestrannosti na drobnom pozemku. Pre návrh boli rozhodujúce zorné čiary od vstupu cez vnútorné nádvorie po rad domov.

dlhá chodba v klasickom stavebnom štýle s doskovou podlahou a bielymi stenami

Závesný tmavý strop tvorí prechod z budovy domu do kuchyne s vyšším stropom. Úrovňové prahy a zodpovedajúce podlahové krytiny vedú aj z kuchyne do vnútorného dvora. Úložné priestory v existujúcich spálňach taktiež modernizujú dom úctivým spôsobom. Župany sa nedotýkajú existujúcich povrchov.

Zrekonštruujte vonkajší priestor a chránený dom

prístavba domu moderný rodinný dom zo starého domu robotníka dom tehlová stena

Terénne úpravy boli preto plánované ako rozšírenie architektúry. Architekti navrhli rôzne vložky, napríklad jazierko a betónový gril. Tá druhá bola vlastne doslovným rozšírením prízemia.

Mramorový jedálenský stôl a umelecké diela na stenách v kuchyni

Návrhár nábytku Jack Flanagan bol poverený vytvorením sochárskej kovovej základne pre voľne stojaci mramorový jedálenský stôl. To sa perfektne hodí do pevného nábytkového prvku. Výrobcovia ocele Steele & Co. spolupracovala na konštrukcii vertikálnych žalúzií, ktoré filtrujú západné slnko až do spálne na poschodí a ďalších vlastných oceľových prvkov.

*Webová stránka architektov

Zachovaný architektonický štýl s krbom na drevo a moderným nábytkom v obývacej izbe

dlažba v kúpeľni v kombinácii s mramorovým umývadlom s čiernym faucetom

Pôdorys pamiatkovo chráneného domu renovujúceho kuchyňu

Obnovte náčrt a pôdorys celej pamiatkovo chránenej budovy