architektúra

Renovácia domu – viktoriánska budova dostáva nový vzhľad

Rekonštrukcia domu fasáda

Stará viktoriánska budova dostáva nový vzhľad – ukážeme vám nápad na Rekonštrukcia domu, ktorá umne kombinuje tradičnú architektúru a interiérový dizajn s modernými minimalistickými tendenciami. Dom je rodinnou rezidenciou vo viktoriánskom štýle s veľkou verandou, kruhovým parkoviskom, bazénom a ďalším minimalistickým penziónom. Dom bol nielen kompletne zrekonštruovaný, ale aj rozšírený. Staré kované železné prvky na fasáde boli zrekonštruované, rovnako ako vynikajúce schodisko vyrezávané drevom.

Rekonštrukcia domu – klasická, ale stále moderná

klasické viktoriánske drevené schodisko

Viktoriánsky dom sa nachádza na predmestí austrálskeho Melbourne. Biela fasáda a klasická architektúra jednu skrývajú Rekonštrukcia domu, to sa práve stalo. Drevená podlaha vizuálne spája celý interiér. Klasická nástenná maľba a krbová rímsa v jedálni zapôsobia mnohými farbami a sú v harmónii s viktoriánskym nábytkom. Elegantné obrázky a iné umelecké diela slúžia ako dekorácia v interiéri. Steny sú biele, podobné fasáde. Novopostavený penzión naopak zaujme minimalistickým dizajnom a zariadením. Farebné, moderné kusy nábytku a kožené pohovky zaisťujú pohodlie a pohodu hostí, zatiaľ čo bohato presklená fasáda otvára dom na zadné nádvorie s bazénom..

Renovácia domu – penzión s minimalistickým dizajnom

moderný interiér penziónu

Nasleduje úplne nové rozdelenie miestnosti Rekonštrukcia domu vznikla – hlavne obývačka, samostatná jedáleň, skrinka, kúpeľňa, kuchyňa s jedálenským kútom a neformálna obývačka s terasou s výhľadom do záhrady. Na poschodí je veľká hlavná spálňa s balkónom, šatník, ďalšie tri spálne, každá s krbom, obrovskou kúpeľňou a skriňou. Na dvore je veľký bazén s priestrannou terasou. Obyvatelia viktoriánskeho domu si môžu užívať všetky moderné vymoženosti, bez toho, aby sa museli vzdať pohodlia klasického zariadenia.

Zaujímavý nápad na vybavenie skrinky

moderný skriňový dekor

Farebná sedačka v obývačke

moderný interiér-kožený nábytok

Moderný dizajn domu – jedáleň

Klasický dizajn jedálne

Moderná kuchyňa s drevenými skrinkami

moderne zariadený kuchynský bar

Penzión – minimalistický dizajn

prístavba minimalistického domu

Viktoriánska budova – fasáda

Fasáda domu vo viktoriánskom štýle

Moderná prístavba domu – stavebný náčrt

skica moderného domu na obnovu domu

Fotografie: RT Edgar