architektúra

Prázdninový dom s charakterom – „malá fľaša“ v Austrálii

moderný inovatívny dom - fasáda vpredu

Toto Rekreačný dom Dizajn je založený na koncepte plynulosti a voľného pohybu a narúša hranice konvenčnej bytovej architektúry. Hneď za 16. plážou v meste Rye na polostrove Mornington, dve hodiny od Melbourne, obklopený dunami a plážami, sa nachádza dom „Klein Bottle“. Tím začal s myšlienkou špirály a postavil to Dom s pôdorysom, ktorého tvar sleduje prirodzené topografické krivky.

Prázdninový dom s charakterom – moderná architektúra z Austrálie

moderný dizajn domu z austrálskej fasády

Neobvyklá stavba domu sa odvíja ako origami. Architekti McBride Charles Ryan sa inšpirovali krásou verzie origami. Mysleli si, že „miestnosti“ by mali byť vo fľaši a ako stred projektu vybrali špirálu. Zistili, že Kleinova fľaša je dokonalým spôsobom, ako vytvoriť nové vzťahy medzi klasickými súčasťami domu.

Moderná a vzrušujúca architektúra – „malá fľaša“

inovatívna moderná architektúra - vila v Austrálii

Architektúra neexistuje iba ako krásna abstraktná myšlienka. Ak sú starostlivo vybrané a vyvinuté, z konceptov môžu náhle vzniknúť nové smery. Pri stavbe sa architekti starali o prevládajúci vietor, topografiu a vegetáciu. Celý projekt je mixom medzi high-tech vývojom a prirodzeným prístupom. Projekt si vyžadoval rozsiahle používanie 3D softvéru na vývoj a realizáciu.

Interiérový dizajn v prázdninovom dome – inovatívny dizajn domu

Moderná a vzrušujúca architektúra - interiérový dizajn

To Rekreačný dom je z veľkej časti opláštený oceľovým rámom, ale ľahkou konštrukciou, hlavne z cementu a plechu, zatiaľ čo veľké medzery medzi vonkajším a vnútorným plášťom s hromadnou izoláciou umožňujú balenie. Trvalo udržateľný dizajn kabíny zahŕňa aj systém čistenia vody, dvojité okná a centrálny dvor s chladením a krížovou ventiláciou.

Moderná a vzrušujúca architektúra - interiérový dizajn - schody