architektúra

minimalistická architektúra domu – dom básnikov

Molinerov dom je biely, lesklý a vysnívaný príklad moderny minimalistická architektúra domu. Vplyvný architekt Alberto Campo Baeza bol poverený projektom návrhu dokonalého domu pre básnika. Prácu prevzal plný nadšenia a takto vznikol Molinerov dom. Campo Baeza opisuje svoj cieľ takto:

„Navrhnúť dom pre básnika. Dom, v ktorom snívate, žijete a zomierate. Dom, v ktorom môžete písať a čítať „

Moderné minimalistická architektúra domu

moderný minimalistický dom v Španielsku

Myšlienka tohto minimalistická architektúra domu vychádza z architektovho želania, aby boli jednotlivé štruktúry navrhnuté podľa rôznych aktivít, stavov mysle a dokonca aj životných fáz. V tejto poetickej interpretácii minimalistickej architektúry domu je na hornom poschodí priestranná knižnica, kde básnik „môže plávať na oblakoch“ a má priestor na „čítanie a písanie, myslenie a cítenie“. Tento koncept bol úplne premyslený – pohodlná izba je orientovaná na sever a ponúka tak uvoľnenú pracovnú atmosféru.

minimalistická architektúra domu

zaujímavý dizajn domu ako v Španielsku

zaujímavý dizajn - minimalistický dom v Španielsku

Hlavná budova vo forme jednoduchej škatule z bieleho betónu zohľadňuje najlepšie príklady minimalistická architektúra domu. Táto inovatívna štruktúra, podobná átriu, zostáva dramaticky otvorená oblohe „ako metafyzická záhrada s betónovými stenami a betónovou podlahou“. Záhradu chráni vysoký múr. V budúcnosti tam budú rásť listnaté rastliny a stromy, ktoré naplnia miestnosť životom a kde si v pokoji vychutnáte teplé španielske slnko. Interiérový dizajn obývacieho priestoru „pláva“ v strede záhrady ako „box, ktorý prepúšťa severné svetlo“.

Hlavná budova vo forme jednoduchej škatule

minimalistický dom v Španielsku - fasáda

Priehľadné sklenené steny vytvárajú ilúziu obývačky, kde nie sú pevné hranice medzi interiérovým a exteriérovým dizajnom. the minimalistická architektúra domu To zaisťuje, že umelecká duša rezidenta si môže užívať záhradu po celý rok, či už vo vnútri alebo vonku. Fotografie to neukazujú, ale na predstavenie domu s vysadenou záhradou vám stačí trocha fantázie.

Molinerov dom

Molinerov dom v Španielsku - vpredu

Ale späť k našej metafyzickej prehliadke tejto minimalistická architektúra domu.  Alberto Campo Baeza vytvoril prvé poschodie ako „peklo“, bezpečný a známy priestor skrytý pred svetom „spať, možno zomrieť“. Tu sa nachádzajú luxusné spálne. Moliner House je budova navrhnutá s vizionárskou silou, ktorá je úchvatným príkladom minimalistická architektúra domu a ich základné princípy.

Od Jaz

moderný minimalistický interiér zo Španielska