architektúra

Plážový dom Palabritas – dizajnový nápad z Peru

Autor: Jose Orrego

moderný vonkajší dizajn Küßtenhaus

Tento súčasný Plážový dom Palabritas od Jose Orrego sa nachádzal na slnečnej pláži Palabritas v Lime v Peru. Hlavnou koncepciou architekta je otvoriť priestor fantastickému výhľadu na more a navrhnúť dom v minimalistickom štýle. Budova má iba jedno poschodie, ktoré je rozdelené na dve hlavné časti: otvorený spoločný obývací priestor a súkromnú spálňovú časť.

minimalistický dizajn domu – plážový dom Palabritas

minimalistická vlastnosť - zaujímavý tvar

To Plážový dom Palabritas je navrhnutý tak, aby pôsobil ako rámec pre krajinu odhalenú dopredu. Predná časť Plážový dom pozostáva z obdĺžnikového bieleho horného poschodia s elegantne zakrivenými okrajmi, ktoré mu dodávajú jemnejší vzhľad. Medzi hlavnou budovou a touto hornou časťou je vytvorený otvorený priestor, ktorý funguje ako prechod medzi vnútornými časťami. V tejto miestnosti nájdete bazén. Vedľa neho môžete relaxovať na veľkej mäkkej pohovke, ktorá stojí vedľa bazéna a pozadia. Celá táto oblasť poskytuje obyvateľom priestor na oddych.

Zaujímavý interiérový dizajn – plážový dom v Peru

minimalistická architektúra - ochranná strecha

V interiéri je súčasťou priestrannej obývačky kuchyňa, obývačka a jedáleň. V strede obývačky medzi jedálňou a obývacou izbou sa nachádza malá predsieň. Vedie do súkromnejšej časti domu – konkrétne do spální.

Interiérový dizajn tohto Plážový dom bol navrhnutý veľmi moderne. Farebná schéma obsahuje väčšinou svetlé tóny zmiešané s červenými prvkami. Pohovky sú navrhnuté v bielej a červenej farbe. Kuchynské povrchy kombinujú červenú a čiernu farbu a niektoré oceľové prvky. Vďaka farbám bude dom pôsobiť živšie a útulnejšie.

Od K.H. Christovej

plážový dom v minimalistickom dizajne

minimalistická nehnuteľnosť - zaujímavá architektúra s bazénom