architektúra

Dom 53 – takto vyzerá inovatívna architektúra

od architekta Marcia Kogana

moderná inovatívna architektúra

Toto Dom 53 predstavuje príklad moderného a inovatívna architektúra, ktorá kombinuje estetiku a funkčnosť. Tento krásny Dom 53 od architekta Marcia Kogana zo Studia MK27 sa nachádza v brazílskom São Paule. Pozostáva z troch poschodí s kubistickým tvarom. Prvé dve poschodia môžu byť oddelené od vonkajšieho priestoru drevenou zástenou a ponúknuť tak väčšiu bezpečnosť.

Dom 53 – inovatívny dizajnový nápad

minimalistická architektúra - vonkajší bazén

Stavebná plocha je pomerne malá a podľa mestských stavebných predpisov nemôžu byť budovy v susedstve vyššie ako 3 poschodia. A pri dodržaní tohto pravidla sa architektovi podarilo navrhnúť trojpodlažný dom so suterénom.

Prízemie pozostáva z kuchyne a dlhej obývačky, ktorá kombinuje jedáleň a obývaciu izbu v jednom. Do obytnej časti sú dva vstupy, umiestnené na severovýchodnej a juhozápadnej fasáde. Táto oblasť je obklopená obrovskými posuvnými sklenenými dverami, ktoré umožňujú prenikanie denného svetla do dlhej miestnosti z oboch strán. Tak to vidíte inovatívna architektúrar tiež praktické a príjemné.

moderná architektúra – dom 53

minimalistický dizajn - obývacia izba s akcentmi dreva

Hrubá stena oddeľuje obývací priestor od dlhej kuchyne, do ktorej sa dostanete malou chodbou. Obyvateľom je k dispozícii malý otvorený sklad a kúpeľňa v blízkosti. Samotná kuchyňa je presvetlená dlhými oknami a otvára sa do malej miestnosti, ktorú je možné využiť ako práčovňu a sklad a zároveň poskytuje schodiskový prístup do suterénu. Schodisko do druhého poschodia bolo umiestnené pod obývacou časťou. Zanecháva veľmi jasný a štýlový dojem – schody vyzerajú, ako keby sa vznášali vo vzduchu.

minimalistický interiér – dom 53

minimalistický interiér s dekoráciou

Druhá úroveň má obrovskú hlavnú spálňu so vstupnou halou a kúpeľňou a dve menšie spálne s jednotlivými kúpeľňami. Každá izba má veľkú terasu, ktorá obklopuje budovu. Interiéry v dome 53 sú minimalistické a celkom farebné. Stropy zostali biele, zatiaľ čo ostatné prvky boli obložené drevom. Je to čistá moderná kombinácia dreva, skla a bielej omietky. Jeden inovatívna architektúra a zaujímavý dizajnový nápad – dom 53

Od K.H. Christovej

minimalistický dizajn - drevená stena

minimalistická architektúra - moderné schodisko