architektúra

Špirálový minimalistický dizajn domu v španielskom rybárskom meste

inovatívny dizajn domu - zvlnený minimalistický dom

„Momo Estudio“ – architekti v španielskej Murcii

Tento atraktívny, kreatívny, moderný Dizajn domu obsahuje vkusný a nápaditý systém zvlnených prvkov na prepojenie oddelených obytných priestorov a niekoľkých poschodí. Dom sa nachádza v starej štvrti „Fisheries Town“ v meste El Campello v Španielsku. Okolitá architektúra sa vyznačuje svojim špecifickým a tradičným štýlom a domy sú vysoké väčšinou 1 až 2 poschodia. Navrhnúť dom na relatívne malej ploche medzi dvoma budovami predstavovalo pre architektov výzvu. Jediný spôsob, ako urobiť dom priestranným, bola vysoká budova.

Špirálový minimalistický dizajn domu

špirálový dizajn domu - presklená strecha

Celá Interiérový dizajn je navrhnutý v bielej farbe, aby farba a svetlo vytvárali ilúziu väčšej miestnosti. Priesvitné steny robia svetlý dom. Slnečné svetlo prichádza aj cez niekoľko okien na vysokej streche. To Dizajn domu je spravidla minimalistický – vkusný nábytok kombinuje funkčnosť a formu. Dizajn bieleho domu nie je v žiadnom prípade preťažený – v obytnom priestore nemožno nájsť nič nadbytočné. Dôraz je kladený na krásnu architektúru.

Špirálový minimalistický dom v Španielsku

zaujímavé minimalistické stavebné strešné okno

Hlavnou charakteristikou domu je systém vzájomne súvisiacich oblúkov, ktoré spájajú točité schodiská, krivé steny a kľukaté chodby. Zakrivené tvary rôznych architektonických prvkov pripomínajú reliéf tejto typickej pobrežnej oblasti.

Aj keď je fasáda tohto domu v zásade minimalistická, niektoré prvky (ako napríklad balkóny) sú pridané tak, aby vytvorili vizuálne prepojenie s ostatnými budovami na ulici. Vďaka systému niekoľkých balkónov, ktoré sú zdola nahor stále menšie, už obdĺžnikový tvar domu nepôsobí tak dominantne alebo nevhodne.

Návrh interiéru – kľukatý dom

zaujímavý minimalistický dizajn interiéru - balkón

Tento dom je možno relatívne malý, ale je to tak biely interiérový dizajn vyzerá neuveriteľne krásne. Asi najlepšie dom identifikuje hlavné točité schodisko, ktoré sa točí do strechy. Na oblohu môžete vidieť cez okrúhle sklenené okno na streche. Dramatická súhra svetla a tieňa vytvára v tomto úchvatnom dome jedinečnú atmosféru.

 Od Jaz

Špirálový minimalistický dizajn domu - strecha

Slnečná terasa drevené relaxačné ležadlo

Pohovka, kuchyňa, jedálenský nábytok v bielej farbe

biele vysoko lesklé kuchynské okrúhle jedálenské stoličky

spálňa dve samostatné postele a biele steny

Kuchyňa na chodbe schodisko drevená podlaha

Kuchyňa, jedálenský nábytok v bielej farbe

Schodiskové sklenené steny biele zábradlie