architektúra

Futuristický dom v Kalifornii

Navrhol Christopher Daniel

futuristický dizajn - biela fasáda

Kórejský dizajnér Christopher Daniel navrhol tento neuveriteľný dom s názvom California Roll House. Projekt predstavuje a futuristický dom, ktorý bol postavený z prefabrikátov a je vhodný do sychravého počasia. Hlavnou myšlienkou tohto inovatívneho dizajnu je použiť nové materiály a technológie na vytvorenie ultramoderného a energeticky efektívneho domu.

Futuristický dom – inovatívny dizajn

vzrušujúci minimalistický dizajn

Konštrukcia domu má niektoré charakteristické črty, ktoré je možné použiť na jeho rozpoznanie. Inovatívny, flexibilný dizajn umožňuje konverziu – to futuristický dom je možné zrolovať a zasunúť. Keď je „zabalený“, vytvoria sa steny a strecha, ktoré chránia interiér. Materiál, z ktorého bol dom postavený, odráža teplo zo slnka, čím šetrí energiu. „Plášť“ obklopuje celú budovu s výnimkou dvoch sklenených stien. Priehľadnosť sklenenej fasády je možné nastaviť elektronicky. To futuristický dom je podopretá štruktúrou vystuženou uhlíkovými vláknami.

Futuristický dom v Kalifornii

elegantná sklenená fasáda - futuristický vonkajší dizajn

futuristické schody vonku

To futuristický dom pozostáva z dvoch poschodí, ktoré sú prístupné otvoreným schodiskom. Predné dvere sa automaticky otvoria a odhalí sa priestranný obývací priestor. Na prvom poschodí je kuchyňa, jedáleň a obývačka s mimoriadne minimalistickým dizajnom. Moderné schody vedú na druhé poschodie a do spální. Všetky interiéry sú natreté bielou farbou. Slnečné svetlo prechádza sklenenou fasádou a ďalšími malými otvormi v „škrupine“. Moderný systém osvetľuje futuristický dom a pôsobí takmer mimozemsky.

Od K.H. Christovej

moderný minimalistický dom s futuristickým dizajnom

moderný minimalistický dizajn domu

moderná futuristická fasáda

moderná biela fasáda

moderné futuristické automatické dvere

futuristický dizajn

moderné osvetlenie vo futuristickom dome

futuristické osvetlenie

moderný futuristický interiér

moderný minimalistický interiér