architektúra

Modern Two Family House – Štýlovo zrekonštruovaný majetok a prístavba domu v Írsku

moderný dvojgeneračný štýlovo zrekonštruovaný objekt s prístavbou v Írsku

Projekt moderného dvojdomu na tomto mieste zahŕňa renováciu a rozšírenie zadnej časti dvojdomu z 30. rokov minulého storočia. Môžu sa v ňom ubytovať 3 generácie rodiny, pričom sa pridajú starší rodinní príslušníci majiteľa. Existujúci dom bol predtým rozšírený a prepracovaný, čím sa na prízemí vytvorilo niekoľko miestností. Tie tiež neboli dostatočne využívané a mali veľmi zlé vzájomné prepojenie aj s existujúcou, južne orientovanou záhradou.

Projekt stavby moderného dvojdomu

fasáda domu so sklenenými okennými tehlami obklad kvetináčov kamenná dlažba

Kontrakt požadoval poskytnutie spální a kúpeľní, ktoré by staršej generácii poskytli polonezávislý priestor. To tiež vytvorilo novú rodinnú izbu pre všetky tri generácie, ktorá zlepšila spoluprácu v záhrade.

moderný rodinný dom zariadená kuchyňa funkčný nábytok kuchynský ostrov pracovná doska svetlík

Architekti to dosiahli prestavbou prízemia. Tím odstránil vnútorné priečky do zadných radov miestností a rozšírení, aby vytvoril veľký rodinný priestor. Pridali aj priečku, aby mali obyvatelia nezávislú prednú izbu, ktorá teraz slúži ako spálňa.

strom poskytuje v záhrade tieň, dieťa sa hrá na trávniku vo dvore

Stavba domu poskytla ďalších 5 m² za pôvodným domom a prístavbami. Z tohto dôvodu táto oblasť teraz ponúka dostatok priestoru v rozšírenej rodinnej izbe pre všetky generácie. Tiež tvorí prah medzi domom a záhradou. Tento doplnok ponúka aj sedadlo pri okne, malý krb a krytý vonkajší priestor.

Nápaditý dizajn miestnosti

sedadlo k oknu vybavené sklopným vekom, krbové kúsky dreva pred gaučom

Tvar novej a ručne vyrobenej tehlovej štruktúry je odvodený od a oslavuje zdieľané pozitívne hodnoty zobrazenia a ubytovania tejto novej generácie. Krb / komín vytvára novú štruktúru, zatiaľ čo rustikálne tehlové detaily poskytujú súkromie a pocit lemovania.

kvety v záhrade dizajn moderná architektúra zrekonštruovaný moderný rodinný dom

Budova tiež podporuje novú strechu obloženú drevom, ktorá nahradila staré predĺžené strechy a presahuje zapustené otočné dvere, aby poskytla chránenú vonkajšiu plochu a priestor pre záhradu. Záhradná časť je zvonku prepojená s krytou terasou.

* Webová stránka architektov

Tehlový fasádny obklad pre modernú architektúru využíva obnovu stavebného projektu

otočné dvere pri vchode deti sa hrajú na rastlinky

moderný interiérový dizajn s rustikálnymi prvkami poskytuje výhľad do záhrady

Generácie deti rodičia okno sedadlo krbové kreslo v obývačke záhradná časť

vstupný priestor so širokými posuvnými sklenenými dverami a tehlovou stenou

moderný dva rodinné domy podrobný plán zhora obývacia izba spoločenská miestnosť pôdorysschéma pre moderný dvojgeneračný dom s pôdorysom a popisom izieb