architektúra

Život v kontakte s prírodou v malých drevených chatkách v lese

Drevené chatky v lese v blízkosti prírodnej obývačky-terasa

Čím viac sa svet globalizuje, tým častejšie človek hľadá miesto, kde môže byť v kontakte s prírodou. Pretože si každý potrebuje oddýchnuť od uponáhľaného každodenného života, príroda je najlepším miestom na relax. Z tohto dôvodu si stále viac ľudí vyberá domov v prírodnej oblasti, ktorá sa stáva súkromným útočiskom. Architekti zo Studio Miti v Thajsku navrhli v lese štyri malé drevené chatky, ktoré sú v tesnom kontakte s okolitou prírodou. Viac o myšlienke projektu a jeho architektúre sa dozviete v tomto článku!

Drevené chaty na terase pri lesných stromoch

Rodina z thajského Uthai Thani chcela jedného dňa žiť v lese, a tak na svojom dvore vysadila stromy. Dnes, o 30 rokov neskôr, keď sú rodičia už na dôchodku, sú stromy veľké a tvoria malý les. Štyri malé drevené chatky v lese navrhli architekti špeciálne pre nehnuteľnosť tak, aby dokonale zapadli medzi stromy. Pre drevené domy vybrali neobvyklý tvar kríža.

Drevené chatrče v lese špeciálne-architektúra-drevenice

Chaty sú navrhnuté s drevenou fasádou, aby dokonale splynuli s prírodnou krajinou. Nádherne sa spájajú medzi stromami a vytvárajú nádherný celkový obraz. Z okien každej chaty sa otvára nádherný výhľad na les.

drevené chaty-les-stromy-fasáda-drevo-okná

Drevené chaty v lese sú zdvihnuté zo zeme a každá druhá chata je postavená o 1,20 metra vyššie ako predchádzajúca. Majú teda iný vyhliadkový bod. Napriek tomu majú drevené búdy v lese spoločnú terasu s drevenou palubou, ktorá je tiež nad zemou. To vytvára prepojenie medzi jednotlivými domami, aby obyvatelia a ich hostia mohli spoločne tráviť čas na terase.

drevené chaty-les-interiéry-spálňa-kúpeľňa

Každá krížová chata v oblasti lesa má celkom päť oddelených priestorov: terasu, halu, obývaciu izbu, spálňu a kúpeľňu. Sú zariadené v rustikálnom štýle a majú jednoduchý dizajn. Okná sa otvárajú nahor, takže slúžia aj ako markízy.

drevené chatky-lesná terasa-drevená paluba-hojdacia sieť

Vonkajšia časť je komfortne zariadená rôznym dreveným záhradným nábytkom a pohodlnými hojdacími sieťami. Okrem stromov je na veľkej terase veľa rastlín v kvetináči, ktoré pekne dotvárajú celkový celkový obraz. V malých drevených chatkách v lese máte všetko, čo potrebujete k životu v spojení s prírodou.

drevené chaty-les-živé-príroda-drevenice

pozemok-plán-drevené-chaty-les-kríž-tvar

obrys zrubovej architektúry lesa

pôdorys-drevená-chata-les-kríž-tvar

Pozrite sa na ďalšie projekty Studio Miti na jeho oficiálna web stránka o.