architektúra

Hof -Haus – vidiecky dom uprostred veľkého mesta

zo štúdiovej križovatky

moderná architektúra - drevená fasáda

To Dvorový dom je rezidencia, ktorú kanadskí architekti v Studio Crossing prerobili zo skladu na útulnú modernú budovu. Nachádza sa v priemyselnej štvrti v Toronte. Klienti tiež pracujú ako architekti v tej istej kancelárii. Najali ste svojich kolegov, aby vám a vašim dvom deťom navrhli domov snov.

Vidiecky dom uprostred veľkého mesta

moderná stavba v meste - terénne úpravy

Prepracovať priestor, ktorý bol skutočne postavený na úplne iný účel, nie je ľahká úloha. Architekti sa snažili v tomto nepriateľskom prostredí Dvorový dom, ktorá ponúka viac súkromia pre rodičov a bezpečie pre deti a zároveň zostáva otvorená prírode pre dizajn. To sa dosiahlo tým, že sa budova navrhla ako malý svet „chránený pred ulicami a otvorenejší voči samotnej prírode“. Na to slúži použitie prírodných materiálov, ako je drevo Dvorový dom a kameň do vonkajších priestorov pomáha vytvárať toto príjemné prostredie. Teplý interiér je príjemný, zatiaľ čo zelené a slnečné nádvorie a terasa sľubujú deň v prírode.

Dom vo vnútornom dvore má moderný interiérový dizajn

moderný interiér - obývacia izba s drevenými detailmi

To Dvorový dom možno rozdeliť na dve časti: obývací priestor a kancelárske priestory. Obývacia časť má dve podlažia. Prízemie poskytuje vstup do oboch častí domu. Po vstupe do budovy hlavným vchodom vojdite do malej vstupnej haly a potom vstúpte do otvorenej obývačky. Obývacia časť pozostáva z malej kancelárie, kuchyne, jedálne a obývačky. Izba je bez problémov prepojená s veľkým, slnečným nádvorím, ktoré je umiestnené medzi dvoma časťami domu.

moderný interiér - Kabinet

Horná úroveň má zaujímavý pôdorys obsahujúci spálne, kúpeľňu a práčovňu. Má tiež presklenú terasu. Časť terasy vrhá tiene na nižšie položenú kancelársku časť. Terasa i nádvorie poskytujú priestranné ihrisko pre deti a priestor, kde môžu rodičia relaxovať. Mimoriadna, ale prekvapivo dobre prepracovaná moderná architektúra, ktorá ponúka bezpečnosť a pohodlie – a Dvorový dom uprostred veľkomesta.

Od K.H. Christovej

moderný dom z Japonska - fasáda

moderná architektúra - interiérový dizajn s drevenými schodiskami