architektúra

Hausbót s integrovanou lodenicou a dokom

Hausbót - moderná vonkajšia dizajnová fasáda

Členitý breh gruzínskeho pobrežia na severovýchodnej strane jazera Huron ponúka členité, ale nádherné scenérie. Nie je to miesto, kde by ste mohli očakávať architektonický zázrak, ale tu je plávajúci Hausbót Vyvinul Michael Meredith z Toronta. Plávajúci dom sedí na vode pod charakteristickým skalnatým areálom Canadian Shield. V skutočnosti je tento skalnatý ostrov 20 minút plavby loďou od pevniny, v podnebí, kde teploty stúpajú od mínus do 100 stupňov Celzia. Znie to strašidelne, že??

Moderný dizajn domu ponúka útulnosť

moderná lodenica - inovatívny dizajn domu

Michael Meredith z MOS, mladej interdisciplinárnej praxe v Toronte, však musel nájsť riešenie – hlavný dom s integrovanou lodenicou a mólom a niekoľko samostatných domov, kde by sa v lete mohlo ubytovať množstvo prenocovaných hostí. Pre prvú budovu, dvojizbovú chatu, vybrali materiály a tvary, ktoré neboli nápadné. Skromný hausbót, sedlová strecha a kabát z neošetreného cédrového dreva, aby budova odolávala počasiu.

Štýlový a praktický dizajn interiéru

moderný elegantný interiérový dizajn jedálne

Ohnisko je vyrobené z miestneho kameňa. Drevená strešná konštrukcia na dvoch úrovniach udržuje teplo slnka z interiéru a malé okná na oboch koncoch uľahčujú prirodzenú klimatizáciu. To Hausbót spája so svojim okolím, ktoré pôsobí nedotknuto. Hotová budova má 1 250 metrov štvorcových halového priestoru s posuvným priestorom, skladom a saunou, dve spálne na poschodí, kanceláriu a kuchyňu s nádherným výhľadom z paralelných okien..

zaujímavý dizajn domu interiérový dizajn obývacia izba

zaujímavý dizajn domu dekorácia interiéru schody

zaujímavý interiérový dizajn domu - sklenené dvere

zaujímavý dizajn domu - elegantná kúpeľňa

zaujímavý dizajn domu detská izba