architektúra

Floating City – koncept Oceanix City pre prežitie hurikánov

plávajúce mesto oceanix mesto veľký un biotop tvorený skupinami ostrovov so solárnymi panelmi ako koncept pre extrémne poveternostné udalosti

Architektonická kancelária BIG navrhla koncept pre plávajúce mesto s 10 000 obyvateľmi. To môže pomôcť tým vrstvám obyvateľstva, ktoré ohrozujú extrémne poveternostné podmienky a stúpajúca hladina morí. Zakladateľ projektu Bjarke Ingels predstavil svoj nápad na panelovej diskusii o plávajúcich mestách v sídle OSN v New Yorku.

Navrhnite inovatívne plávajúce mesto

pohľad z vtáčej perspektívy na plávajúce mesto oceanix ako projekt na prežitie hurikánov

Koncept s názvom „Oceanix City“ pozostáva zo živých ostrovov, ktoré sú zoskupené do skupín po šiestich a tvoria dediny. Tieto skupiny sa potom niekoľkokrát opakujú. Tvoria tak 12 hektárovú dedinu so 1650 obyvateľmi a potom opäť súostrovie s 10 000 obyvateľmi. Architekti vychádzali z modulárnej myšlienky šesťuholníkového ostrova a svoju prezentáciu predstavili pri okrúhlom stole. Tento koncept má všeobecný smer kruhu, ale modularitu a racionalitu niečoho, čo vytvoril človek.

Rôzne športové aktivity na vode, ako je surfovanie na športových člnoch a zoskok s padákom

Spoločnosť Oceanix, ktorá vyvíja inovatívne spôsoby budovania vody, poverila spoločnosť BIG vývojom konceptu v spolupráci s MIT pre centrum inžinierstva. Projekt bol predstavený ako udržateľné plávajúce mesto pri prvom okrúhlom stole na vysokej úrovni OSN. Spoločnosť Oceanix zvolala aj klub Explorers Club a UN-Habitat, pobočku OSN zodpovednú za rozvoj miest.

Plávajúce mesto s ochrannými modulmi

podvodná prezentácia mesta oceanix plávajúceho mesta v 3d

Oceanix City je navrhnuté tak, aby poskytovalo obývateľné pobrežné prostredie v prípade zvýšenia hladiny morí, ktoré by malo do roku 2050 postihnúť 90 percent svetových pobrežných miest. Architekti postavia každý z modulov na súši a potom ich vytiahnu do mora, kde ich potom môžu ukotviť. Miniatúrne ostrovy sú navrhnuté tak, aby prežili hurikán kategórie 5. Opatrenia by boli flexibilné, aby sa mestá mohli pohybovať, ak bude hladina vody príliš nízka.

poľnohospodárstvo a možnosti pestovania jedlých rastlín pre plávajúce mesto

BIG má v úmysle postaviť plávajúce mestské budovy na mieste z obnoviteľných materiálov, ako je drevo a rýchlo rastúci bambus. Aj tie ponúknu teplo a hebkosť na dotyk.

Rôzne druhy rastlín rastú pod jednou strechou ako potrava pre obyvateľov

Integrované je tiež množstvo obnoviteľných zdrojov energie, ako sú veterné a vodné turbíny, ako aj solárne panely. Tím tiež integroval výrobu potravín a poľnohospodárstvo a zároveň dodržiava politiku nulového odpadu. Každý ostrov má 3000 metrov štvorcových otvoreného priestoru, ktorý by obyvatelia mali tiež vytvoriť ako otvorený priestor.

široké oblasti umožňujú obyvateľom ostrova dostatok priestoru a prispôsobujú sa všetkým kultúram

Štruktúry, ktoré obývajú moduly, budú na nízkej úrovni – od štyroch do siedmich poschodí – na udržanie ťažiska. Zastúpenia ukazujú, že budovy sa zužujú smerom hore, aby vytvorili tieň a poskytli dodatočný strešný priestor pre solárne panely. Každá mini dedina bude mať spoločenský životný priestor, ktorý zahŕňa vodné kúpele, trhy a duchovné a kultúrne centrá. BIG však zamýšľa, aby sa plávajúce mesto prispôsobilo akejkoľvek kultúre a architektúre.

okraje ostrova s ​​možnosťami športových aktivít a moderné budovy s rastlinami

Okraje dedín umožňujú aj vodné aktivity. Poľnohospodárstvo by bolo integrované do sociálneho priestoru, aby si komunity mohli poskytovať vlastné potraviny. Ďalším veľkým prínosom je podľa spoluzakladateľa Oceanixu Marca Collinsa Chena príklad cenovo dostupného vývoja. To by mohlo ponúknuť riešenie pre vysídlené spoločnosti.

Vyhliadky do budúcnosti

vodná doprava medzi rôznymi modulmi a klastrami

Hlavným cieľom je zabezpečiť, aby bolo toto udržateľné plávajúce mesto dostupné a dostupné pre všetky pobrežné oblasti v núdzi. Toto by nemalo byť výsadou bohatých. Oceanix City sa má preto rozvíjať v subtropických a tropických oblastiach. Tieto sú najviac ohrozené povodňami, ale čoskoro im môže byť poskytnuté atraktívnejšie životné prostredie.

ľudia sa pohybujú s člnmi medzi domami na vode

Myšlienka, ktorú tím predkladá, však nie je taká, že v budúcnosti budeme všetci žiť na mori. Nebude to vodný svet. Toto je len ďalšia forma ľudského biotopu. Mohlo by to byť semeno, ktoré môže v podstate rásť so svojim úspechom. Ukázalo sa, že je sociálne a environmentálne žiaduce zvoliť si tento životný štýl.

plávajúce mesto s loďami a starými domami na rieke v ázijskom regióne

Odhalenie mesta Oceanix OSN je dôležitým krokom vo vývoji miest, ktoré sú prispôsobené klimatickým zmenám a z toho vyplývajúcej hrozbe vyplývajúcej zo zvyšovania hladiny morí a extrémnych poveternostných udalostí. Amina Mohammed, zástupkyňa generálneho tajomníka OSN, označila plávajúce mestá za spôsob riešenia hraničných problémov, ktorým čelí obyvateľstvo.

pohľad s večernými svetlami na projekt plávajúceho mesta s modernými budovami a dopravnými prostriedkami

„Musíme stavať mestá pre ľudí, nie pre autá,“ povedala. “Musíme vybudovať mestá, ktoré vedia, že budú v prvej línii rizík spojených s klímou – od stúpajúcej hladiny mora po búrky.” Plávajúce mestá môžu byť súčasťou nášho nového arzenálu nástrojov. “

Realizácia projektu

pôdorys plávajúceho mestského oceánu veľké mesto bez biotopu tvorené ostrovnými skupinami

Chen tiež oznámil, že tím bude postupovať podľa prototypu projektu so snahou spustiť ho na newyorskej East River. Oceanix City je súčasťou rastúceho záujmu o plávajúce mestá. Vyvinul sa v reakcii na zvýšenie hladiny mora. Príkladmi projektov sú kolónie plávajúcich domov pozdĺž rieky IJ v Amsterdame a obojživelný dom vo Veľkej Británii.

3D pohľad na projekt oceanix city od veľkej spoločnosti s osvetlením

Niekoľko amerických miest skúma iné spôsoby, ako posilniť svoje zraniteľné pobrežia. Boston a Miami podnikajú kroky proti záplavám, zatiaľ čo organizácie v San Franciscu a Bay Area usporiadali súťaž návrhov. Toto sa pýtalo na spôsoby, ako chrániť pobrežné oblasti pred stúpajúcou hladinou mora a zemetrasením.