architektúra

Fasádny obklad s vláknocementovými panelmi v architektúre – 9 pozoruhodných príkladov s moderným stavebným materiálom

dom so šikmou strechou zvesené okná drevovláknité panely obložené kamienkami predná strana vstupný chodník pre deti

Plánujete stavať ľahké a modulárne fasády s panelmi z cementových vlákien v rustikálnom a monolitickom štýle? Fasádny plášť s vláknocementovými panelmi pozostáva z cementu, celulózy a minerálnych materiálov. Táto metóda konštrukcie nám umožňuje obložiť steny svetlými, nehorľavými a odolnými voči dažďu a vytvárať fasády s rôznymi štruktúrami, farbami a tónmi. Panely sa ľahko ovládajú a sú priepustné. Odvetrané fasády môžete nakonfigurovať, ak ich nainštalujete s určitým priestorom medzi zadnou stenou. Stačí sa pozrieť na 9 projektov, kde architekti použili fasádny obklad s vláknocementovými panelmi.

Praktický fasádny obklad s vláknocementovými panelmi

fasádne obklady s vláknocementovými panelmi architektúra pozoruhodné príklady drevené obklady okná budovy

V prvom návrhu fasádu skupiny domov tvoria panely perforované kovovými rámami a vybavené lakovanými oknami. Náhodné usporiadanie fasádneho plášťa s vláknocementovými panelmi vytvára odchýlky v ich rôznych orientáciách.

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra pozoruhodné príklady pôdorys

Pôdorys tejto rezidencie pre ľudí s mentálnym postihnutím zahŕňa množstvo spoločných priestorov. K dispozícii je recepcia, jedáleň, kancelária, mediálna miestnosť a 24 jednoizbových bytov. Prvá budova obsahuje spoločné priestory v suteréne a niektoré byty v horných poschodiach.

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra pozoruhodné príklady drevený obklad spojenie profilované sklo

Druhý blok, ktorý je s prvou budovou spojený profilovaným sklom, má iba dve úrovne a sú v ňom zvyšné byty. Oba bloky sú od seba oddelené centrálnym dvojpodlažným skleneným oknom, aby obyvatelia mohli vítať svoje rodiny. Architekti použili panely od Eternitu ako materiály na fasády a na izoláciu zvonku.

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra pozoruhodné príklady kostolná katedrála bočný pohľad na ulicu

Náhodný vzor fasádneho plášťa s vláknocementovými panelmi dodáva budove tiež určitý tok. To odráža pohyby, ktoré prichádzajú z ulice. Strecha je tiež vyrezaná v troch rozmeroch a potiahnutá tesným zinkom. Tieto vlastnosti sú súčasťou súčasnej architektúry a robia tieto projekty efektívnymi a ľahko implementovateľnými.

Opláštený rodinný dom s vláknocementom

fasáda-obklad-s-vlákno-cementovými panelmi-architektúra-pozoruhodné-príklady-okrúhle-sklenené-okná-jesenné listy-vnútorné-nádvorie-lavica

Projekt sa nachádza vo vlhkom a veternom teréne a obzvlášť opatrný bol pri výbere vonkajšieho obkladu domu. Z tohto dôvodu vláknocementové panely pokrývajú drevenú štruktúru a efektívne reagujú na dažďovú vodu. Dom sa nachádza aj na polostrove Vesterøya a je orientovaný na východ a západ na fjord. Stránka je preto strmá, predtým sa nepovažovala za vybudovateľnú a posledných 20 rokov bola prázdna.

fasádne obklady-s vláknocementovými panelmi-architektúra-pozoruhodné-príklady-okrúhle-sklenené-okná-jesenné-jedľové konáre-drevené vlákno

Vzhľadom na polohu je veľmi vlhké a veterné, a preto bolo treba venovať osobitnú pozornosť vonkajšej koži domu. Spodná časť budovy je z miestneho liateho betónu, zatiaľ čo horná časť je montovaná konštrukcia z masívneho dreva a viditeľný vnútorný plášť je z osiky..

fasádne obklady-fasádne obklady z vláknocementových panelov architektúra pozoruhodné príklady interiérové ​​stoličky s okrúhlym okenným stolom s vláknocementovými panelmi-architektúra-pozoruhodné-príklady-okrúhle-okenné-jedálenské-stoly-stoličky-interiér

Medzi týmito dvoma časťami je dutina, ktorá obsahuje vchod a garáž. Je vhodný aj ako zastrešená letná obývačka vonku. Vonkajšia časť drevenej konštrukcie je úplne pokrytá vláknocementovým obkladom.

Jednopodlažný dom s minimalistickým obkladom

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra pozoruhodné príklady murivo drevená podlaha popínavá rastlina posuvné sklenené dvere štrk

Ďalší príklad je z Austrálie a exteriérový obrázok tohto domu mieša vláknocementové panely s betónovými blokmi, štrkom a vegetáciou. Okná a drevené dvere sú zvýraznené v strede sivej textúry stien. Stavebný projekt je starostlivo premyslený a ukazuje potenciál stavby na mieru, ktorá je mestskou alternatívou k nekontrolovanej migrácii z predmestia.

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra pozoruhodné príklady murivo drevená podlaha popínavá rastlina dvor

Ako vhodné miesto bola identifikovaná veľká rodinná nehnuteľnosť. V staršej oblasti so spoločenskou komunitou a primeranými službami bolo miesto v pešej vzdialenosti. Existujúci dom na pozemku by mal byť zachovaný. Stránka bola skutočne obmedzená a zo všetkých strán ju obklopili susedia. Všetky tieto veci logicky viedli k predpokladu nádvoria. Jedna stratégia definuje obdĺžnik, v ktorom je dom umiestnený.

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra pozoruhodné príklady drevené dvere sklenené okná okruhliaky

Z priestranného vnútorného dvora na sever sa stáva aj vonkajšia obývačka. Z tohto dôvodu sa byt zdá byť väčší ako jeho skromná veľkosť. Na krátkej stene obývačky je jednoduchá kuchyňa a na severnom okraji sa otvárajú drevené dvere. Miestnosť sa tak môže rozšíriť za steny nádvoria na zalesnený horský hrebeň za sebou. V dome je jemná škála cementových dosiek, štrku a betónu. Drevené okná a starostlivo prepracované drevené dvere odhalia interiér, zatiaľ čo dotknuté časti domu ponúkajú bohatý hmatový zážitok. Chrumkanie štrku, textúra a vôňa dreva oživujú aj formálnu jednoduchosť architektúry.

Perforovaný fasádny obklad s vláknocementovými panelmi

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra perforovaná fasáda minimalistický dizajn ochrana súkromia

V tomto prípade boli vláknocementové panely použité ako tieniace a ochranné clony, aby sa zaistilo súkromie miestností a aby zvyšok budovy získal charakteristický vzhľad. Táto vila sa nachádza na kopci na pobreží v pokojnej oblasti a je to nadané miesto s nádherným výhľadom na more..

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra minimalistický dizajn psí bazén slnečný svit

Dom je jednoposchodová budova, ktorá ponúka najlepšiu kombináciu pobrežia a známeho portugalského počasia. Je to tiež prízemná budova, v ktorej jadre je bioklimatická analýza a zelené myslenie spolu so sofistikovaným súčasným dizajnom..

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra minimalistický dizajn večerné svetlo palmy ulice

Obrazovka ochrany osobných údajov slúži nielen na ovládanie slnečného žiarenia, ale ani na zníženie priepustnosti svetla v miestnostiach. V konečnom dôsledku to dáva celej budove zaujímavú individualitu. Vonku je možné vystúpiť na oceľové vonkajšie schodisko, aby ste sa dostali na strešnú terasu a do vyššej perspektívy krajiny.

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra perforovaná fasáda minimalistický dizajn schody kovové ležadlo s výhľadom na more

Technická technika je dôležitou vlastnosťou z hľadiska kontroly energetických ziskov a strát. Steny sú tiež izolované vonkajšou fasádou a oknami s trojitým sklom. Vnútorná omietka je vyrobená z hliny, ktorá zaisťuje dobrú kvalitu vnútorného vzduchu. Všetky tieto dialógy medzi vidieckym životom a moderným dizajnom dodávajú tomuto pokojnému útočisku nepopierateľne príjemnú atmosféru.

Postavte dom s panelmi z cementových vlákien na kopci

fasádne obklady z vláknocementových panelov architektúra kopec dom strešné panely autá betón hora

Na tento dom v Čile použili architekti aj fasádny obklad z vláknocementových panelov na natretie celej oceľovej konštrukcie. Vzduchová komora medzi hornou vrstvou a vnútorným plášťom domu funguje ako tepelný regulátor pre lepšie pohodlie. Fasáda a betón dodávajú budove monolitický vzhľad, ktorý je podkopaný iba skleneným priečelím otočeným k panoráme.

fasádny obklad z vláknocementových panelov architektúra panely panelových domov bočný pohľad

Betónová doska domu bezpečne spočíva na pódiu vymedzenom opornými múrmi z rovnakého materiálu. Tenké, šikmé stĺpiky sa používali všade tam, kde bola potrebná dodatočná podpora. Ich nepravidelný tvar a sklon preháňa pocit nestability.

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra kopec dom sklenené dvere dizajnér stoličky kamene ochrana pred pádom čelný pohľad

Ako bolo uvedené vyššie, vláknocementové panely pokrývajú celú oceľovú konštrukciu, ktorá tvorí dom. Táto kontrolovaná paleta materiálov robí z domu neustály monochromatický kontrapunkt voči extrémnym zmenám farby a vegetácie, ktorým lokalita v priebehu ročných období prechádza..

Fasádny obklad s vláknocementovými panelmi v škandinávskom štýle

Štítové strešné panely biely obklad fasády modrá obloha pouličné okno skupina domov v škandinávskom štýle

Táto rakovinová nemocnica a poradenské centrum v Dánsku používa cement z bieleho vlákna na štandardizáciu rôznych jednotiek, z ktorých každá má špecifickú funkciu. Budova tak poskytuje čistý obraz ulice v mierke, ktorá je priateľská k jej kontextu a používateľom.

Štítové strešné panely-biely-drevený obklad-fasáda-modrá-obloha

Stredisko je usporiadané ako zbierka siedmich malých domov okolo dvoch zelených vonkajších plôch. Každý dom má svoju špecifickú funkciu, pričom spolu tvoria sled rôznych miestností. Budova má knižnicu, kuchyňu, konverzačné miestnosti, salónik, obchody, posilňovňu a wellness centrum.

Štítové strešné panely-biely-drevený obklad-fasáda-modrá-obloha-dvorček-hojdacie kreslá-záhrada

Vzhľadom na rozdielne výšky striech a použité materiály má budova svoj vlastný architektonický charakter, ktorý ju jasne odlišuje od okolitých budov nemocníc. Projekt ukazuje veľmi presvedčivú predstavu o tom, ako je možné zriadiť poradňu. Je to presvedčivá, jednoduchá a logická kompozícia s jemnými priestorovými podmienkami v pohybe okolo vnútorných dvorov a vnútorných zariadení centra..

Skombinujte vláknocementovú fasádu s drevom

polyfunkčná budova drevené okná vláknocementové kombinujú previs chodci námestie bicykle

Ďalší príklad z Belgicka je z budovy, ktorá kombinuje svoju fasádu z vláknocementových panelov s drevenými oknami, ktoré sa zdajú byť usporiadané náhodne. Tento projekt pozostáva z troch hlavných častí: pasívnej polyfunkčnej budovy, udržateľného námestia s markízou a podzemného parkoviska. Všetky komponenty boli realizované vo verejno-súkromnom partnerstve.

polyfunkčná budova drevené okná vláknocementové kombinovať previs pešie mestské námestie bicykle markíza železobetónová dlažba podlaha

Pasívna, multifunkčná budova je pozoruhodným objektom, pod previsom ktorého vchádzajú a vystupujú cyklisti a autá. Na prízemí je priestor pre mestskú kaviareň s terasou vedľa predĺženého vstupu s výťahmi pre vyššie uvedené kancelárie. Posledne menované je možné zmeniť vo veľkosti.

polyfunkčná budova drevené okná vláknocementové kombinujú previs pešie mestské námestie bicykle markíza železné dlažobné kocky

Štruktúra je neoddeliteľnou súčasťou námestia a má rovnakú identitu ako mestské prostredie. Podzemná časť tohto projektu pozostáva z parkoviska s tromi logicky štruktúrovanými parkovacími úrovňami pre celkovo 505 automobilov a 250 bicyklov. Nosná konštrukcia tiež umožňuje užívateľsky príjemný smer jazdy a parkovania. Verejné toalety sa nachádzajú na úrovni 1, v strede schodiska a výťahu, a sú prístupné všetkým. Na parkovisku je aj miesto na bicykle na opravu a požičanie bicyklov.

Skombinujte vláknocementové panely s murivom

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra pozoruhodné príklady tehlové murivo kombinácia parkovacie miesto trávnik

S dosť uzavretou fasádou, ktorá je na určitých miestach prerušená iba oknami, sa v tomto dome miešajú dosky z vláknitého cementu s tmavým murivom. Výsledkom bolo, že architekti zvýraznili určité objemy na dvoch úrovniach.

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra pozoruhodné príklady murované okná pohľad zozadu parkovanie auta

Priestranná nehnuteľnosť sa nachádza vo vidieckej a zelenej oblasti na spojovacej ceste, ktorá sa vyznačuje veľkým radom nádvorí. Zadná strana sa zameriava na nádhernú krajinu a les. Dom sa logicky otvára do krajiny nižšie a vytvára voľne uzavretú fasádu na ulici, aby zaručil súkromie obyvateľov..

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra pozoruhodné príklady murovaných okien zozadu

Aby sa nerušil výhľad spredu, parkovacie miesto je odstavené z dohľadu a integrované do domu so zaujímavou objemovou hrou. Okná boli strategicky umiestnené tak, aby sa tieto boxy necítili zatvorené. Predné okno, ktoré prerazí uzavretú fasádu, je navrhnuté tak, aby sa stalo ústredným bodom ako maják. Je tiež funkčný, pretože kancelária je na hornom poschodí a vzhľadom na svoju vysokú polohu sa vyhýba výhľadu na ulicu.

fasádny obklad s vláknocementovými panelmi architektúra pozoruhodné príklady kombinácia tehlového muriva detail

Toto špeciálne okno je umiestnené hlboko za fasádou, aby chránilo pred silným slnečným žiarením a na druhej strane zosilňovalo efekt reflektora. Ďalej má budova veľké okenné otvory na zadnej strane, na prízemí a na najvyššom poschodí.

Dom so sedlovou strechou a vláknocementovými panelmi

dom so šikmou strechou hore zavesené okná drevovláknité panely obložené obkladmi vpredu

Štítová strecha v tomto poslednom prípade používa vláknocementové panely na vytvorenie fasády, ktorá je vetraná zo všetkých strán. Panely dokonca zakrývajú okná a po zatvorení vytvoria úplne sivý objem. Návrh tohto domu bol príležitosťou na radikálne a anticyklické riešenie stavebného problému. Stavba bola čiastočne vykonaná vo vlastnej réžii. Základy a montáž stien vykonali špecializované firmy, zvyšok budovy urobili svojpomocne.

dom so šikmou strechou zavesené okná drevovláknité panely obložené kamienkami záhradné rastliny

Ochota používať materiály a konštruktívne spôsoby, ktoré sú udržateľné, ekonomické a vyžadujú si krátku prácu, to všetko určilo dizajn domu. Steny sú obložené drevom, vnútornú konštrukciu tvorí oceľový rám a vonkajšiu stranu tvorí odvetraný ekologický fasádny obklad s vláknocementovými panelmi.