architektúra

Eko dom v lese

Eko dom - moderná architektúra - drevená fasáda

Tento úhľadný drevený dom sa nachádza v meste San Harbor, NY. Je to stará budova, ktorú zrekonštruovali architekti Jendretzki. Názov okresu, v ktorom sa tento dom nachádza, je “Berg-Elend”. Pôsobí falošným dojmom z nepríjemnej oblasti, pričom prostredie je veľmi krásne a pokojné. Nachádza sa v listnatom lese, ktorý každú sezónu mení výhľad. Myšlienka rekonštrukcie tohto starého domu je potvrdená konceptom a Eko dom, to je moderné a vidiecke, inšpirované prírodou a má primeranú cenu za svoje aktíva, dodal.

Eko dom v lese

Eko dom - moderný dizajn domu - drevená stena

To Eko dom má dve úrovne. Pôdorys vyzerá nezvyčajne. Na jednej strane prvého poschodia je mediálna miestnosť, cvičebňa, práčovňa a mechanická miestnosť a na druhej strane je spálňa so širokým domom pri bazéne. Na druhé poschodie sa dostanete po vnútornom schodisku, ako aj po vonkajšom schodisku. V ďalších troch spálňach je obývačka a jedáleň. To Eko dom má pekný veľký portál a niekoľko platforiem.

ekodomový les – interiérový dizajn

Interiérová výzdoba v ekodome - zaujímavá kamenná stena

Hlavný materiál, ktorý tvorí celok Eko dom vyrobené je drevo. Drevo je viditeľné kdekoľvek v dome a vytvára útulnú atmosféru. Pekne sa mieša s lesom okolo. V interiéri prevláda aj drevo. Farebnú schému vo vnútri tvorí biela, hnedá a béžová, ktorá vytvára príjemnú atmosféru

Toto Eko dom je navrhnutý aj ako budova šetrná k životnému prostrediu. Na streche má solárne panely na zachytávanie slnečného svetla a jeho premenu na energiu pre dom. Je tu aj búrková kanalizácia. V neposlednom rade väčšina dreva, ktoré bolo použité na jeho stavbu, je regenerované drevo a drevené kompozity. Korok sa používa aj ako ekologický materiál.

Vďaka svojmu jednoduchému modernému vzhľadu a šetrnosti k životnému prostrediu zostáva tento dom lacný aj na svojom mieste.

od Kristiny Hristovej

moderná obývacia izba - elegantný interiérový dizajn

moderný interiér - jedáleň

Villa Wienberg – zrekonštruovaný rodinný dom charakterizovaný kontrastmi