architektúra

minimalistická architektúra v lese

minimalistická architektúra v lese

Hilberink Bosch Architects z Holandska

minimalistická architektúra domu - lesný dom

Zloženie tohto vzrušujúceho Dom v minimalistickom architektonickom štýle vychádza z predstavy o spadnutom strome a pripomína stavebnú plastiku. To bolo na okraji drahej a krásnej zalesnenej oblasti Lesný dom navrhnuté ako vzťah medzi dvoma základnými geometrickými tvarmi. Základňa vyzerá v tvare písmena L a predstavuje rovnú líniu spadnutého stromu, „vyrovnanú“ v hornej časti.

Hilberink Bosch Architects – Lesný dom v noci

Hilberink Bosch Architects - minimalistická architektúra

V tomto prípade je minimalistický architektonický štýl je zatajovanie a odhaľovanie zároveň. Časť v tvare L obsahuje obytné miestnosti počas dňa. Stena obrátená do ulice je preto vzhľadovo pevná a nepreniknuteľná, takže sa obyvatelia cítia veľmi príjemne. Naopak, oblasti s výhľadom do záhrady a na les zostávajú nerušené, pretože veľké „sklenené steny“ spájajú obývaciu izbu a terasu. Táto veľkorysá práca s oknami zaisťuje, že interiérový dizajn od Lesný dom je zaliate denným svetlom, s dôrazom na pocit priestoru. Neutrálny a biely interiérový dizajn zaručuje, že tento efekt je maximalizovaný a že sa dbá na estetickú kvalitu použitých materiálov v minimalistickom prevedení je riadený.

minimalistická architektúra z lesného domu

Hilberink -Bosch - minimalistická architektúra

Hranatý dizajn domu je úplne v kontraste k jeho prírodnému prostrediu. Na udržanie extrému sa však používajú rôzne prostriedky minimalistická architektúra je spojený s ich prostredím. Horizontálne prvky konštrukcie – stĺpy, podpery, dokonca aj usporiadanie dreveného obloženia – to všetko vytvára vizuálne spojenie so stromami v lese. Aj od podlahy po strop a sklenené okná všetko odráža vonkajší svet. To umožňuje, aby sa obraz lesa prirodzene spájal s architektúrou, ako v sérii komplikovaných obrazových rámov.

Waldhaus – zvonku minimalistický architektonický štýl

minimalistická architektúra - na nádvorí

Všetky súkromné ​​miestnosti, t.j. H. spálne a kúpeľne sú šikovne v zadnej časti konštrukcie. Táto drevená konštrukcia sa postupne rozširuje nahor a končí ako strecha dramaticky visiaca nad terasou. Toto usporiadanie tiež vytvára silné vizuálne prepojenie medzi vnútornými a vonkajšími priestormi Lesný dom.

Lesný dom bol očividne navrhnutý tak, aby poskytoval podstatnú ochranu a plný pôžitok z nádherného prostredia pre obyvateľov.

Od Jaz

minimalistický dizajn z lesného domu

minimalistický architektonický štýl - krb

minimalistický interiérový dizajn - lesný dom