architektúra

Dom na jazere – moderná architektúra z USA

Navrhol Nils Finne

moderná architektonická myšlienka - Landhaus am See - fasáda

Tento vítajúci Dizajn architekta Nils Finne ponúka cestu von z mesta. Tento moderný úkryt sa nachádza v blízkosti jazera Superior Lake v prístave Eagle, Seattle, postaveného pod vysokými stromami v lese, a je otvorený a priateľský k životnému prostrediu. Jeho podlahová plocha 306 m² obsahuje dve spálne a priestranný obývací priestor, ktorý ponúka nádherný výhľad na jazero.

Vidiecky dom pri jazere – moderná architektúra

Nápad na interiérový dizajn - dizajn obývačky vo vidieckom dome

Krásne prírodné prostredie vytvára dokonalú atmosféru pre budovu, ktorej interiéry sú vystavené čo najväčšiemu množstvu prirodzeného svetla. K budove chýba veľká záhrada. Namiesto toho sa architekt sústredil na vytvorenie útulného interiéru. Existuje jedna drevená plošina, ktorá bola umiestnená pred budovou ako vchod.

moderný interiér – vidiecky dom pri jazere

Krb v vidieckom dome pri jazere

Štrukturálne nosníky nad vodou dokonale zapadajú do krajiny. Prízemný vidiecky dom, postavená z dreveného materiálu, skutočne umožní budove prísť na svoje a vtiahne do nej prírodu. Fasáda je k jazeru otvorená cez 12 metrov vysokú sklenenú stenu. Sklo má zaujímavý vzor načrtnutý drevenými rámami. Veľký obývací priestor zahŕňa kuchyňu, obývaciu izbu a jedálenský kút. Detská spálňa je tiež na prvom poschodí, nad ňou je hlavná spálňa, do ktorej sa dostanete priamo po schodisku. Zaujímavou súčasťou vonkajšieho dizajnu je obrovský krb, ktorý je obložený kameňmi.

Interiéry kombinujú prírodné materiály a minimalistický nábytok. V budove prevláda drevo. Drevené trámy sa používajú v prospech tradičnej architektúry v tejto oblasti.

Od K.H. Christovej

Svetelný dizajn v hoteli Landhaus am See

moderný dizajn v spálni vidieckeho domu

inovatívny interiérový dizajn - Landhaus am See