architektúra

Budova z medi – pôvodný architektonický skvost dosahuje nové obzory

celý obklad domu s medenou konštrukciou a šikmou strechou vchodových drevených dverí so záhradou a stromom

Meď existuje od svojho objavu v roku 8700 pred n. L. Jeden z najbežnejších kovov v histórii ľudstva. Keď ľudia stavajú z medi, môžu materiál použiť rôznymi spôsobmi – od schodísk a fasád po sochy až po prepracovanú a zložitú architektúru. Jedna z prvých architektonických aplikácií bola v starovekom Egypte na masívne dvere chrámu Amun Re v Karnaku v roku 300 pred Kr.

Ako sa dá v dnešnej dobe stavať z medi?

večerný pohľad na vtáky, modro osvetlená strecha, výhľad na mesto

Ľahký kov je univerzálny a pohybuje sa od fasádnych obkladov po strechy, interiérové ​​aplikácie a high-tech riešenia. Materiál je vo svojej prírodnej forme udržateľný a je 100% recyklovaný. Čím viac sa stav architektúry zameriava na udržateľnosť, tým viac sa medené budovy stávajú ideálnym štandardom pre súčasné moderné budovy. Ďalej sme vybrali niekoľko projektov z rôznych miest, v ktorých architekti stavajú z univerzálnej medi.

Medená fasáda pre športovú halu St Martin Villach

športová hala-sankt-martin-villach-rakúsko-nádvorie-ulice-s-prvkami-z-betónu-medi-a-sklenených dverí

Budova zaujme medenou fasádou zo skladaných dierovaných plechov, ktorá sálu zakrýva ako polopriehľadný závoj. Na každom poschodí sú medené plechy kompenzované skladaným prvkom, ktorý čelo horizontálne štruktúruje. Fasádu prerušujú sklenené fronty v hornom poschodí na severovýchodnej strane a v prízemí na juhovýchodnej strane. Prvý z nich okrem početných svetlíkov zaisťuje rovnomerný a neoslňujúci dopad denného svetla, zatiaľ čo druhý sa pozerá do športovej haly zo školského dvora..

Vybudujte udržateľné materiály s fasádou pokrytou meďou pre športovú halu s modernou architektúrou

Cez hlavný vchod a presklenú prednú stranu je taktiež pokrytá vežou z medeného plechu. Vo foyer s priamym výhľadom na športovú halu sa nachádza aj bufet, sociálne zariadenia, miestnosť správcu a prístup na tribúny s 220 miestami na sedenie. Schody a výťah vedú do šatní v suteréne s priamym vstupom do haly. Gymnastická miestnosť sa nachádza nad foyer a ponúka výhľad na športovú halu a vonkajšie zariadenia. Suterén a tri strany budovy sú prevažne železobetónové. Juhovýchodná stena je navrhnutá ako drevená rámová konštrukcia, pričom strechu tvoria prefabrikované izolované drevené prvky.

solárne panely-umiestnené-na-streche-ihrisko-s-červenou vrstvou a pohľadom na Alpy

Na rozdiel od medenej fasády na čiernom pozadí v interiéri dominujú svetlé farby. Podlaha a steny telocvične sú tiež obložené dubom, zatiaľ čo všetky ostatné povrchy sú krémovo biele. Takže to vytvára útulnú atmosféru. Z tohto dôvodu je do stien integrovaná aj celá technológia vetrania. V dôsledku toho je privádzaný vzduch vpúšťaný bezducho a potichu cez perforácie v silne zaťaženej stene cez severovýchodnú stenu športovej haly. Použitý vzduch je teda odvádzaný kanálmi v juhozápadnej stene.

Vybudujte zariadenie na starostlivosť o deti a mládežnícky hostel z medi

zariadenie starostlivosti o deti-s-hostelom pre mládež-kombinovať-rohový dom-s-tehlou-stenou-a-meďou.

Stavebné materiály pre celú budovu zaisťujú homogénny fasádny obklad. Nová budova sa nachádza na okraji Paríža (nízkonákladové bývanie). Budova je obložená tehlami, ktoré majú dlhú životnosť a ľahko sa udržujú. Tieto boli umiestnené s brúsením so štvorcovým okrajom a sú ručne vyrábané. Tento polopriemyselný spôsob výroby dáva tehle v jej antracitových tónoch nekonečné nuansy.

Fasádny obklad s medenými panelmi a oknami pre moderný vzhľad

Aby sa zdôraznila vysoká kvalita materiálu, tieto dve caesury sú potiahnuté meďou. Svietivosť a kvalita odrazu materiálu kontrastuje so zamatovou textúrou tmavej tehly. Zaoblené rohy budovy sú tiež obložené tehlami. Postupným posúvaním zadných poschodí 7, 8 a 9 zo základne vznikajú niektoré malé terasy z lakovaného hliníka. Kompaktnosť budovy väčšinou umožňovala okná 2 × 2 metre pre každé štúdio.

Strešná krytina s medenou ochranou proti pádu a posuvnými sklenenými dverami s výhľadom na budovy kina

Na streche sú aj dve veterné turbíny. Cez deň poskytujú dennú starostlivosť a v noci hostel. Tento výber dodávok energie, ktoré sú v mestskom prostredí ešte len na začiatku, je tu obzvlášť odôvodnený. Budova je vo vyvýšenej polohe a je v uličke. Solárne panely na streche pokrývajú 30% energetických potrieb budovy.

Postavte školské fasády z medi

Postavte školské fasády z medi a postavte ihrisko pod holým nebom

Jedáleň, kuchyňa a šatňa školskej starostlivosti o deti sa nachádzajú na prízemí prvej budovy. Na prvom poschodí je priestor na čítanie a hranie. Spací priestor s krytou terasou sa nachádza na druhom poschodí. Druhá budova je vyhradená výlučne materskej škole „le nid“. Dve oblasti pre deti sa nachádzajú nad jedálňou, kuchyňou, šatňou a kanceláriou koordinátora. Každý z nich zaberá jedno poschodie a je organizovaný podobným spôsobom. Vyhrievaná podzemná chodba umožňuje ľahký pohyb medzi týmito dvoma budovami.

drevom obložená čitáreň pre deti so stoličkami, stolom, oknom a schodiskom

Budovy sa rozprestierajú na 3 poschodiach. Priestory bufetu na prízemí nadväzujú priamo na vonkajšie priestory. Interiér budovy je bez medziľahlých štruktúr, aby bol čo najflexibilnejší. Tento princíp je posilnený integráciou skladovacích priestorov do fasádnych stien.

medená fasáda s mnohými oknami a prakticky upratanými miestnosťami

Z tohto dôvodu hlavné oblasti prechádzajú celou budovou a poskytujú dostatok svetla a rozmanité vzťahy s vonkajšou oblasťou. Hravé usporiadanie okien ponúka rôzne možnosti prispôsobenia miestností a dodáva medeným fasádam väčšiu dynamiku. Poloha okien ich tiež umožňuje prestavať na použiteľné výrezy pre deti.

Kultúrne centrum v meste Bastia vo Francúzsku

kultúrne centrum s fasádnym plášťom z medi, exteriér so stromami a avenue

Zriadenie kultúrneho centra bolo hlavným cieľom obnovy miest. Miesto pre každého, kde môžu obyvatelia miest zlepšiť výmenu prostredníctvom sociálnych a kultúrnych praktík. Budova je otvorená pre všetkých obyvateľov Bastie. Vaša úloha umožňuje komunite otvoriť sa vonkajšiemu svetu. Cieľom projektu bolo vytvoriť inovatívne a kreatívne miesto kontrastov, tieňov a svetiel. Prednáškové miestnosti sú svetlé, zatiaľ čo prednášková sála zostáva tmavá a zvučná. Odpoveď na túto požiadavku je doslovná a radikálna.

tmavé auditórium s čiernobielymi sedadlami a zodpovedajúcim osvetlením

Kultúrne centrum ukazuje vplyv na revitalizáciu susedstva. Knižnica médií sa otvára na oblohu a ponúka panoramatický výhľad na mesto. Toto je navrhnuté ako otvorený priestor v prospech priestrannosti a svetla s otvorenou podlahou. To ponúka mimoriadnu flexibilitu. Čitárne siahajú aj do priechodu von, kde si z neho môže chránený čítať každý návštevník. Všetky izby zapôsobia na vzdušnú architektúru, ľahkosť a jas, ktoré sú v spojení s okolím. Zdá sa, že celý zväzok pláva nad stromami a monitoruje okolie. Ponúka tiež špeciálny výhľad na horizont, mesto a more.

Budovanie modernej fasády pre súdnu budovu z medi

Veľké množstvo okien na vonkajší plášť používa kovové platne vyrobené z medi

Tento projekt vzišiel z otvorenej súťaže, ktorú architekti Christian Kronaus a Erhard An-He Kinzelbach vyhrali v spolupráci so spoločnosťou Vasko + Partner Engineers. Budova súdu v St. Pölten (Dolné Rakúsko) požiadala o predĺženie pre vyšší krajský súd, krajský súd a prokuratúru. Z tohto dôvodu muselo byť prestížne námestie pred historickou budovou súdu prerobené s novým podzemným parkoviskom. V mestskom meradle nová budova vyplňuje priepasť medzi existujúcou budovou súdu a susednou väznicou. Prvý z nich je chránenou budovou s tromi poschodiami.

Navrhnite modernú vonkajšiu fasádu vyrobenú z medi pre súdne budovy a skombinujte staré s novým

Ústrednou výzvou pri navrhovaní rozšírenia bolo nájsť riešenie, ktoré bude rešpektovať historický kontext a uceleným spôsobom prepojí staré s novým a súčasne bude na novú budovu nazerať ako na nezávislú štruktúru, a nie ako na obyčajnú štruktúru. Sprostredkovanie starého a nového funguje nielen formálne, ale aj priestorovo a organizačne. Architekti predovšetkým vyvinuli systém, ktorý efektívne spája tri poschodia súdnej budovy s piatimi poschodiami novej budovy a zároveň sprostredkúva rôzne výšky stropov..

Schodisko „Helix“

návštevníci-experimentária-centrum-vedy-so-zvýraznením-schodisko-vyrobené z medi

V neposlednom rade vám predstavujeme vedecké centrum „Experimentarium“ v Dánsku. Od roku 1991 sa tam konali náročné a podnetné výstavy v prostredí, ktoré pôvodne slúžilo ako závod na stáčanie piva pre pivovar Tuborg. Prvým návštevným zážitkom v budove je točité schodisko, ktoré vás pozdraví lesklým medeným obkladom, len čo prejdete vchodom. Návštevníci okamžite vedia, že vstúpili do sveta vedy.

experimentálne centrum vedy pri pohľade zvonku s večerným osvetlením a oblohou

Schodisko zaisťuje dobrý vnútorný tok a vytvára súdržnosť medzi podlahami. Súčasne je podložená aj vedecká orientácia budovy. Počas workshopu sa architekti inšpirovali prácou so schodiskom ako abstraktnou verziou štruktúry vlákna DNA. Takže sa zrodil nápad na schodisko Helix. Je dlhý 100 metrov a pozostáva zo 160 ton ocele, ktorá je opláštená 10 tonami medi.

medená budova zo točitého schodiska v experimentálnom vedeckom centre v Dánsku pri pohľade zospodu

Architektonická kancelária vyhrala v roku 2011 medzinárodnú súťaž o návrh nového experimentária. Rekonštrukcia okrem zdvojnásobenia výstavných priestorov zahŕňa aj veľkú strešnú terasu, ktorá bude otvorená pre aktivity na jar 2017. Budova má aj moderné personálne zázemie s vizuálnym kontaktom s návštevníckymi priestormi, veľkú kaviareň s miestom na pikniky, kongresové centrum, vyučovacie jednotky a množstvo workshopov.