architektúra

Bridlicové panely na fasádu a interiér domu v Austrálii

Bridlicové panely pre interiérový dizajn fasádneho dreva

Fasáda je považovaná za vizitku domu, pretože vytvára prvý dojem tak pre celý dizajn, ako aj pre obyvateľov. Preto sa v architektúre vždy pokúša navrhnúť fasádu domu čo najkrajšie a najkreatívnejšie, aby ste si to okamžite všimli. To dosiahli aj architekti z Austin Maynard Architects pri navrhovaní tohto rodinného domu v Austrálii. Vonkajšie steny obložili bridlicovými panelmi na fasádu a v kombinácii s drevom vytvorili kreatívny efekt. Bridlicová fasáda vyzerá, že sa šindle topia nad drevom. Efekt je možné pozorovať aj v interiéri, kde sú v stenovom prevedení použité bridlicové panely.

Bridlicové panely na fasádu domu s tromi štruktúrami

bridlicová doska-fasáda-dom-tri-štruktúra

Dom s bridlicovou fasádou sa nachádza v austrálskom Melbourne a je špeciálne navrhnutý pre veľkú rodinu s deťmi. Stavitelia požiadali o dom, ktorý ponúka dostatok priestoru pre deti, rodičov a starých rodičov. Preto sa architekti rozhodli rozdeliť rodinný dom na tri samostatné stavby. Presklené chodby a schodiská spájajú jednotlivé budovy a prinášajú do interiéru ďalšie svetlo.

bridlica-fasáda-drevo-kreatívna-fasáda-dizajn

Vonkajšie steny domu sú obložené fasádnymi panelmi z tmavosivej bridlice v rôznych vzoroch, ktoré majú moderný štýl. Niektoré časti domu sú stupňovité a zobrazujú drevené dosky fasády ležiace pod bridlicou. Skvelý efekt možno najlepšie pozorovať z garáže a vytvára skutočný pútavý pohľad.

bridlica-fasáda-okno-terasa-vchod

bridlica-fasáda-moderná-tmavošedá

Interiérový dizajn domu

bridlica-interiér-dizajn-stena-dizajn-drevo

Bridlicové panely na fasádu je možné z času na čas vidieť aj na interiérovom dizajne. Vyzerajú ako optické rozšírenie fasádneho obkladu, ktoré nájdeme predovšetkým v oblastiach medzi jednotlivými štruktúrami. Bridlice pretekajú vnútornými stenami a vytvárajú originálny dizajn steny v kombinácii dreva a bridlice.

interiérový dizajn-otvorený-obývací priestor-patio-skladacie-dvere

Interiér domu je založený na koncepte otvoreného bývania, ktorý spája jednotlivé oblasti. Kuchyňu a jedálenský kút je možné otvoriť do vonkajšej časti sklopnými dverami a ponúknuť tak priamy prístup do záhrady. Všetky obývačky sú bezbariérové ​​a majú jednoduchý dizajn, bez nadbytočných prvkov.

interiér-kuchyňa-biela-nerez

interiérový dizajn-otvorené-bývanie-koncept-bezbariérové

Bridlicová fasáda interiérový dizajn nástenný svetlík

Bridlicová stena-dizajn-chodba-schodisko

interiér-chodba-vstavaný stôl

interiér-obývačka-závesný-krb

Bridlicový interiérový dizajn predsieňových okien

bridlica-fasáda-priechod-dom-transparentná-podlaha

interiérový dizajn-detská izba-priečka-flexibilná

interiér-presklená-predsieň-spálňa

kúpeľňa-dizajn-biela-čierna-kontrast

* Architektúra a dizajn od Austin Maynard Architects