Architektúra, interiérový dizajn

Štýlová moderná architektúra domu v Rakúsku

„Pobyt v zátvorke“ od Architektur.Terminal

Rezidencia Klammer vo svahu - moderná architektúra

Vkusný príklad moderná architektúra domu bol postavený v Rakúsku. Rezidencia “Klammer Residenz” ťaží z vynikajúcej polohy, obklopenej prírodou a lesom. Dizajnéri „Architecture.Terminal“ si vybrali moderný architektonický štýl, ktorý integruje dom s krásnym prírodným prostredím. “Klammer Residenz” je skromná dvojpodlažná budova postavená ako pohodlný rodinný dom. Je zaujímavé, že profil domu je asymetrický, takže sa ľahko spája v prirodzených líniách okolitého prostredia.

Klammer Residenz – príklad modernej architektúry

Klammer Residenz - pohľad zozadu

Plné využitie nádherného výhľadu do údolia je možné dosiahnuť inštaláciou veľkorysých okien na južnú fasádu. V strede je súkromný dvor moderná architektúra domu. Okolo toho je postavená hlavná budova v sekcii C tak, aby maximálne využívala dostupný priestor. Na dodatočnú ochranu súkromia a bezpečnosti slúži betónový parapet – doplnková funkcia vnútorného dvora.

Hlavné obytné priestory tohto moderného domu sú na vyvýšenom poschodí a na tomto poschodí je vstavaná ďalšia terasa, ktorá vytvára spojenie exteriéru a interiéru. Na ďalšie zníženie prekážok medzi vnútorným a vonkajším priestorom je možné v prípade potreby veľké sklenené steny otvoriť.

Veľké sklenené steny v tejto modernej architektúre domu

Sklenené steny v tejto modernej architektúre

Kvalita jasného pohľadu je rozhodujúca pre plné užívanie si moderná architektúra domu tejto výšky. Oproti tomu zadná a bočná obytná časť sú navrhnuté tak, aby poskytovali súkromie a odlúčenie. Na zvýraznenie veľkého zasklenia sa použili triesky z tmavosivej bridlice. To predstavuje jemný kontrast a zároveň vysokú ochrannú funkciu pred zmenou ročných období. Moderná architektúra domu sa trochu zvýraznila, pretože bridlicové odrezky boli použité so zdvihnutými „stojatými švami“. Po zavedení tohto jemného nepravidelného lineárneho prvku sú tienisté oblasti preniknuté fascinujúcou dynamikou, keď interagujú s meniacimi sa svetelnými podmienkami. Toto je výnimočný príklad moderná architektúra domu, ktorá je spojená s prírodnou krajinou..

od Jaz

moderná architektúra konzolovej rezidencie

idylické vnútorné nádvorie Klammer Residenz

Sklenené steny v konzole  moderný interiérový dizajn v zátvorke bydliska

Bočný pohľad z rezidencie Klammer