Architektúra, interiérový dizajn

Moderná prestavba malého bytu – kedysi a teraz

Kreatívna renovácia od Karawitz Architektur z Paríža

biely malý byt - nápad na dizajn nábytku

Tento projekt bol pre Karawitz Architecture skutočnou výzvou. Tento článok teda bude zaujímať každého, kto žije v malom mestskom byte a snaží sa optimálne využiť veľmi obmedzený priestor, ktorý je k dispozícii. Z Prestavba malého bytu je takmer zázračný a premieňa veľmi zanedbané životné prostredie na pohodlný mestský byt. Je stále maličký, ale teraz je štýlový a šikovný.

Vytvorte priestor po rekonštrukcii z malého bytu

okrúhla biela posteľ v malom apartmáne

Ako ukazujú fotografie, východiskový bod tohto projektu bol staromódny, stiesnený a, úprimne povedané, pochmúrny. Rovnako ako mnoho ľudí, ktorí žijú vo veľkých mestách, aj majiteľ tohto bytu musel maximálne využiť tento veľmi obmedzený obytný priestor. Prvá fáza v Prestavba malého bytu spočívala v pretvorení dispozície miestnosti a jej otvorení na otvorený priestor a svetlo.

Takmer všetko, vrátane nábytku a textilu, v novo navrhnutom byte je biele, aby odrážalo všetko dostupné svetlo. Všetky povrchy a zariadenie sú jednoduché a efektívne. Minimalistický prístup k zariadeniu udržuje v malom byte poriadok, rovnako ako maximalizácia počtu skrytých úložných jednotiek. Podlaha v obývacej izbe / spálni je vyrobená z mäkkého dreva, aby dodala teplému interiéru biele farby.

Konverzia malého bytu je harmonická s pocitom kontinuity

Kuchynka v malom byte

V tomto malom vnútornom priestore sa používa jednoduchá stratégia opakovania okrúhlych a sférických tvarov, aby sa zvýšil vizuálny záujem a pocit priestorovej kontinuity. Ústredným dizajnovým prvkom je okrúhly otvor vyrezaný do stenových panelov, ktorý oddeľuje obývaciu izbu / spálňu od kuchynskej linky. To umožňuje prirodzenému svetlu preniknúť do pracovného priestoru a zároveň vytvárať pocit súkromia v hlavnej (dvojúčelovej) miestnosti. Na základe tohto kruhového otvoru sa posteľ, vankúše, stoly a sférické svetlá spoja a vytvoria harmonický a jednotný obytný priestor. Takže pre vás, „mestských ľudí“, ktorí žijú v stiesnených priestoroch a nepraktických, naberte odvahu z tohto inšpiratívneho Prestavba malého bytu. Váš malý byt môže byť rovnako pohodlný a atraktívny.

od Jaz

Okrúhle prvky v schéme návrhu

úhľadný dizajn pre malý byt

Oblé tvary – posteľ, vankúš, svietnik, diera v stene

Obývacia spálňa v malom byte

Malý plochý dizajn s okrúhlymi prvkami

Otvor v nástennom paneli

Priestrannosť v malom byte

  Biely nábytok – čistý a upravený

dizajn bieleho nábytku v malom byte

Pocit poriadku a priestoru

vyrezaný otvor v stenovom paneli

Kuchynka a WC v malom apartmáne

………. A ako vyzeral malý byt pred rekonštrukciou

malý byt pred rekonštrukciou