Architektúra, interiérový dizajn

Pôsobivý moderný rodinný dom v Barcelone

Optické zväčšenie interiéru od Ferrolan LAB

moderný-úžasný-rodinný dom-barcelona

Pohodlne sa nachádza v srdci starej Barcelony, kde je tento ultra moderné rodinný dom sa nachádza, typický pre túto oblasť – obzvlášť úzky, ale predĺžený. V skutočnosti medzi základné patrí vzdialenosť medzi dvoma ulicami.

Moderný interiér – biela obývačka

moderný interiér-biela-obývačka

Vzhľadom na svoju polohu to predstavuje rodinný dom predstavoval pre architektov a interiérových dizajnérov Ferrolan LAB značnú výzvu. Usporiadanie a tvar obývačky určuje obmedzujúca podlahová plocha budovy. Štrukturálnym riešením, ako naplno využiť obmedzený priestor, bolo evidentne stavať smerom hore. Budova je preto vzhľadom na svoje úzke základy neobvykle veľká. Keď boli hlavné konštrukčné prvky na mieste, ďalším cieľom bolo šikovné využitie svetla a farieb, aby bol interiér čo najpriestrannejší. Dispozícia miestností musí byť jasná a usporiadaná, aby sa využil každý dostupný priestor. Je dôležité, aby sa vytvorilo maximum spojení medzi vnútorným a vonkajším priestorom, aby sa v interiéri vytvoril zásadný pocit slobody a otvorenosti.

Moderný rodinný dom v Barcelone – elegantný dizajn kuchyne

moderný-rodinný-dom-barcelona-elegantný-dizajn kuchyne

To moderný interiérový dizajn je založená na kombinácii bielej a svetlo neutrálnych farieb. Zavádzanie živých a živých farieb je vidieť na vybraných flairoch. Výrazná farba sa v detských izbách, zábavnom nábytku a farebných umeleckých dielach používa striedmo. Tieto jasné farby dodávajú domu požadovaný pocit tepla a útulnosti. Je zrejmé, že v oblastiach mimo miestnosti sa paleta farieb stáva chladnejšou a neutrálnejšou tým, že sa kladie ďalší dôraz na čerstvý vzhľad materiálov, ako je sklo a oceľ.

Detská izba – farebné riešenie interiéru

farebný interiérový dizajn detskej izby

V tomto m sú okrem farby výrazné aj prvky formálneho vzoru a textúrymoderný interiér. Obytné priestory sa vyznačujú bohatým množstvom kreatívne umiestnených materiálov. Výkonné vzory sú prezentované prostredníctvom premysleného umiestnenia lineárnych architektonických prvkov. Tieto sú skombinované tak, aby dodali domácnosti energiu a dynamiku. Dôraz na horizontálne a vertikálne čiary slúži aj na rozdelenie predĺžených miestností na pohodlné a kompaktné zóny. Vzrušujúce točité schodisko tvorí fascinujúcu sochársku výzdobu uprostred interiéru. Kontrast tohto špirálového tvaru vytvára okamžitý „wow“ efekt v rámci elegantný, moderný interiér.

Pôvodné točité schodisko z tmavého dreva

originál-točité schodisko-tmavé drevo

To moderné rodinný dom zahŕňa garáž a kino v suteréne. Nasleduje medziposchodie s dvoma izbami prepojenými študovňou. Tento priestor sa otvára do atraktívnej terasy. Prekvapením na prvom poschodí je, že najskôr narazíte na otvorené nádvorie. Na jednej strane je jedáleň a na druhej strane – kuchyňa. Izby sú prepojené galériou šikovne naplánovanou tak, aby sa za pekného počasia stala otvorená terasa. Spálne a kúpeľne sú v súkromnom priestore na druhom poschodí a v hornej časti domu na strešnej terase je luxusný bazén..

Úžasný dizajn interiéru – sklenené steny a sklenené podlahy

úžasný-interiérový dizajn-sklenené steny-sklenené podlahy

Dômyselné usporiadanie obytných priestorov v moderné rodinný dom umožňuje obyvateľom ľahký prechod medzi vnútornými a vonkajšími priestormi. Ten živý moderný interiér podporuje fyzikálne vlastnosti domu a vizuálne ich zväčšuje.

Od Jaz

Moderný interiérový dizajn – optické zväčšenie

moderný-interiérový-dizajn-rodinný-dom-barcelona

Biela schéma interiéru

biely-interiérový-dizajn-schéma-rodinný dom-barcelona

Sklo a drevo v schéme interiérového dizajnu

schéma dizajnu skla a dreva v interiéri

Biela a sklo dodávajú optické zväčšenie

optické zväčšenie na bielom a skle

Moderný dizajn kúpeľne a šatne

moderný dizajn kúpeľne

Strešná terasa – Vonkajší dizajn domu v Barcelone

strecha-exteriér-dizajn-dom-barcelona

Exkluzívna strešná terasa a bazén

strecha-terasa-bazén-rodinný dom-barcelona

Optická ilúzia malého bytu

optické zväčšenie-malý-byt-barcelona