Architektúra, interiérový dizajn

Guinness Deep Sea Bar – vysoko futuristický interiérový dizajn

Bar Guinness Deep Sea Bar od Jump Studios v Londýne

Hlbokomorský bar Guinness - futuristický dizajn

Jump Design Studios Londýn evidentne nebol mimo svojich hlbín, ospravedlňte ich, keď dokončia túto nepravdepodobnú obnovu hlbokomorskej ponorky. Toto sa stalo jedným z najexcentrickejších projektov, s ktorými sa musel kreatívny dizajnérsky tím popasovať. Projekt mal veľmi zvláštne poslanie osláviť 250. narodeniny legendárnej značky „Guinness“. V rámci tejto oslavy výročia Guinnessovej slávnosti sa uskutočnila súťaž s názvom „Skúsenosti s Guinnessovým morom“.

Hlbokomorský bar Guinness – úžasný dizajn

Hlbokomorský bar Guinness - neobvyklý interiérový dizajn

„Jump“ bol poverený navrhnutím hlbokomorského baru, ktorý by sa zmestil do stále aktívnej ponorky. Téma interiéru by mala predstavovať Guinnessovo tvrdenie „Alive Inside“. Dizajnérsky tím si teda vybral špeciálny futuristický dizajn interiéru. V mnohých ohľadoch to bol náročný projekt – najmä malé rozmery a neobvyklý tvar plavidla. Nové Hlbokomorský bar Guinness sa musel zmestiť na plochu iba 11m2. Na prestavbu ponorky bol použitý materiál vystužený sklenenými vláknami. Je to veľmi obratný materiál a umožňuje obzvlášť plynulú a elegantnú renováciu. Výsledný futuristický dizajn interiéru vyzeral tak vhodne v kozmickej lodi aj v bare na dne oceánu.

Futuristická inštalácia LED svetiel

Guinness Deep Sea Bar - inštalácia LED svetla

Sedenie je usporiadané vo vhodne tvarovaných dutinách; stoly a hlavná tyč sú tvarované ako súčasť súvislého vnútorného plášťa alebo škrupiny. Interiér je jednoduchý a super efektívny, je celý pokrytý gumovými tabuľami, ktoré pripomínajú štylizované bubliny. Niektoré tabule boli vydlabané tak, aby obsahovali všetky hlavné plechovky a poháre piva Guinness, iné boli prestavané – ako súčasť náhodnej a atmosférickej svetelnej inštalácie LED.

Architektonické plány stavby

Hlbokomorský bar Guinness - plán dizajnu

Skúsenosti odborníka na dizajn a inžinierstvo Nicholasa Alexandra boli pri stavbe tohto fantastického zariadenia životne dôležité futuristický dizajn interiéru, ktorá by mala dodržiavať najvyššie zdravotné a bezpečnostné predpisy pre hlbinné plavidlo. Celý interiér baru bol vyrobený v dielni Nicholas Alexander pred inštaláciou na ponorku Guinness.

Vykonané Hlbokomorský bar Guinness v skutočnosti podnikli výlet na dno Baltského mora so šťastnými víťazmi súťaže na palube.

Guinness Deep Sea Bar od Jump Studios, Londýn futuristický hlbokomorský bar Guinness - plán

Od Jaz