Architektúra, interiérový dizajn

Ekologický pobrežný dom v Kostarike

Ekologické osvetlenie domu -bazén

Toto Ekologický plážový dom sa nachádza na polostrove Osa v Kostarike. Dom bude slúžiť na vykonávanie rôznych aktivít, ako je meditácia, cvičenie, jóga a relaxácia.

Nádherný výhľad z plážového domu

Ekologický dom v Kostarike

Proces návrhu, SDRA (Dynamic System Robles Arquitectos) tzv., zahrnul do štúdie danej oblasti 10 dôležitých prvkov: poloha, klíma, energia, voda, materiály, životné prostredie, atmosféra, náklady, inovácie a využitie pasívnych stratégií v implementovaných procesoch. Architekti navrhli mnoho balkónov, posuvných sklenených stien a otvorených priestorov tak, aby bola hranica medzi vnútorným a vonkajším priestorom nejasná a aby ste si mohli vychutnať nekonečné výhľady na pláž. Tieto prvky boli analyzované s cieľom vypracovať návrh a plán riadenia, čím sa zníži potenciálny negatívny vplyv tohto domu na prírodné prostredie.

Ekologický pobrežný dom v Kostarike

Ekologický dom v noci v Kostarike

Všetky navrhnuté materiály boli testované proti vlhkosti, dažďu, plesniam, hubám. Exoskelet hmyzu bol inšpiráciou pre konštrukčný návrh a vytvoril otvorené priestory medzi stenami a stropmi. Tepelné panely sa používajú ako základný materiál pre steny a strechu kvôli ich indexu slnečného odrazu, štrukturálnym a akustickým vlastnostiam a schopnosti poskytovať tepelný komfort..

Ekologický dom v Kostarike z bočného pohľadu

Ekologický dom v Kostarike - balkón  Ekologický dom v Kostarike -pool

Ekologický dom v obývacej izbe Kostariky

Ekologická domáca kuchyňa z Kostariky

Ekologická nehnuteľnosť v kúpeľni Kostariky