Architektúra, interiérový dizajn

minimalistický dom zaujme štýlovou architektúrou

Autorom návrhu je Carrilho da Graca Arquitectos

jednoposchodový-moderný-dom-Portugalsko

Dom Candeias navrhol portugalský ateliér Carrilho da Graca Arquitectos. Táto moderná architektúra sa nachádza v kopcovitej oblasti v portugalskej Evore s úžitkovou plochou 340 metrov štvorcových a zaujme jednoduchým, ale štýlovým dizajnom. Táto oblasť je tichá a umožňuje obyvateľom relaxovať od uponáhľaného každodenného života v meste. Jednoposchodový minimalistický dom stojí v kontraste k zelenej ploche s bielou fasádou.

minimalistický dom v Portugalsku

štýlovo-minimalistická-architektúra-drevená fasáda

moderná-biela-fasáda-minimalistická-architektúra

Moderná budova bola navrhnutá úplne podľa základných minimalistických princípov. Výraz „menej je viac“ zodpovedá dizajnu – tri jednoduché uhlové objemy tvoria tvar U. Celá fasáda je natretá na bielo a je tu len niekoľko malých okien, z ktorých väčšina má výhľad na nádvorie. Samotné nádvorie je otvorené do kopcov – týmto spôsobom sa vytvára vzťah k okolitej prírode, ktorá je typická aj pre minimalistickú architektúru. A minimalistický dom má spravidla bazén s jednoduchým dizajnom – a tak bazén zaujme svojim hranatým tvarom.

Moderný minimalistický dom – interiér

moderný drevený nábytok do jedálne

Interiér od minimalistický dom bol navrhnutý rovnako jednoducho – dôraz je kladený na priestornosť a praktický dizajn interiéru. Veľká obývacia izba sa nachádza v kratšej časti a spája vchod so skrinkou. Jedáleň a kuchyňa sú v strede domu, zatiaľ čo spálne sú v najväčšom objeme. Jasné línie a biele steny a stropy charakterizujú celý interiér. Naopak, sú tu vybrané čierne kusy nábytku, zatiaľ čo drevené prvky vytvárajú útulnú atmosféru. Slnečné svetlo prechádza oknami a vytvára na stenách vzrušujúcu hru svetla a tieňa. V tejto štýlovej nehnuteľnosti je život ľahký Carrilho da Graca Arquitectos. A minimalistický dom vždy ponúka štýl a pokoj, a preto je tento dizajn obzvlášť vhodný na relaxáciu a relaxáciu.

Od K.H. Christovej

moderná obývacia izba s krbom

minimalistický interiérový krb

minimalistický dom s vonkajším bazénom

moderný bazénový vidiecky dom

minimalistický dizajn domu z Portugalska

moderný-minimalistický-dizajn domu

obyčajná biela fasáda

moderný dom-biela-fasáda

jednoposchodový vidiecky dom

moderný dom-jednoduchá forma

minimalistické nádvorie

moderný dvor-minimalistická architektúra

minimalistická architektúra z Portugalska – plán

plán moderného domu