Architektúra, domy snov

Dom v lese sa vyznačuje vysokou úrovňou environmentálneho povedomia

Dom v lese-hanareyama-japonsko

Okolie odhaľuje nádhernú lesnú krajinu s krásnymi stromami, ktoré roky rastú. Dizajnéri sa pokúsili vytvoriť dom v lese, inšpirovaný dôstojnou prítomnosťou prírody. Dom v lese na úpätí Hanareyamy je slobodný a temperamentný. Jednoposchodový dom v lese sa dynamicky rozprestiera na východ a západ s výrazne predĺženým presahom strechy, takže horizontálnosť voči okolitej krajine je zdôraznená silnou, ale jemne vertikálnou kvalitou..

Dom v lese v súlade s prírodou

Dom-v-lese-hanareyama-veľká-otvorená veranda

Jedáleň a obývacia izba, ako najdôležitejšie miestnosti v dome, majú výhľad do záhrady z južnej strany a sú plné denného svetla. Na severnej strane, so sezónnym výhľadom na Hanareyamu, sa odráža slnečné svetlo, ktoré spája krajinu s vnútornými priestormi. Zatiaľ čo východná a západná strana budovy sú zatvorené, fasády na severnej a južnej strane sú úplne otvorené, aby vytvorili pohodlný priestor tým, že v dome sa pri zmene ročných období vždy prejavia rozmanité prírodné podmienky..

Dom v lese ideálny na relaxáciu

Dom-v-lese-hanareyama-kidosaki-dizajn-jesenné farby

Okrem toho je na južnej strane k dispozícii terasa ako prístavba obývačky a jedálne. Dlhá veranda siaha hlboko do záhrady. To umožňuje, aby bola záhrada vnímaná ako jeden priestor s domom, a ponúka miesto, kde sa príroda objavuje všetkými zmyslami. Cieľom je uvoľniť telo a myseľ a zvýšiť citlivosť na prostredie.

Dom v lese-hanareyama-dvorček

Dom v lese bol postavený tak, aby mal vysokú úroveň environmentálneho povedomia. Obyvatelia majú možnosť vychutnať si nádhernú prírodu v každom ročnom období.

Architekti: Štúdio Kidosaki Architects

Dom-v-lese-hanareyama-sklenené-okno-príroda-zavrieť

Štúdio dom v lese-hanareyama-kidosaki-architekti Dom-v-lese-hanareyama-kidosaki-architekti-plán Prierez dom-v-lese-hanareyama-kidosaki-architekti