zubná starostlivosť

Biele zuby prostredníctvom prírodných domácich liekov a profesionálneho bielenia

biele zuby mladá žena úsmev

Žiarivý úsmev a krásne biele zuby jednoducho vyzerajú skvele a sú dôležitým predpokladom sebavedomého vzhľadu žien i mužov. Nie každý z nás má závideniahodné biele zuby hollywoodskych hviezd. Prirodzená farba zubov je pre každého iná a podľa toho sa časom vyvíja inak. V tomto článku vám predstavíme rôzne metódy bielenia zubov a tiež vám dáme užitočné rady, ako zažiariť s dokonale bielymi zubami pomocou prírodných prostriedkov a jednoduchých trikov.

Zubár-zubár-kancelária-zrkadlo-zuby-biela

Farba zubov je geneticky predisponovaná a v priebehu života sa stále mení. K zafarbeniu zubov vedú aj rôzne vonkajšie faktory, ako napríklad stravovacie návyky a konzumácia potravín s vysokým obsahom pigmentu. Takými sú napríklad káva, čierny čaj, červené víno alebo dokonca cvikla. S pribúdajúcim vekom sa povrch zuba stáva drsnejším, čo uľahčuje ukladanie pigmentov. Žlté zuby môže spôsobiť aj tabak alebo lieky. Nech už je dôvod akýkoľvek, biele zuby urobia dobrý prvý dojem a budete pôsobiť osobnejšie. Ak máte pocit, že vám prekáža zmena farby zubov alebo dokonca schovávate zuby pri smiechu, rozhodne stojí za to vyhľadať radu od dôveryhodného zubného lekára a bielenie zubov..

Ako získate lesklé biele zuby? – Súčasné metódy bielenia

bielenie zubov-profesionál-zubár-žena

Pred profesionálnym bielením u zubára alebo na voľnopredajnom obchode musia byť vaše zuby a ďasná zdravé. Ukázalo sa, že je to najspoľahlivejšia a najbezpečnejšia metóda bielenia zubov bez akýchkoľvek vedľajších účinkov pre pacienta Domáce bielenie osvedčené. Táto kúra stojí medzi 350 – 600 € a sľubuje požadované bielenie zubov zhruba po dvoch týždňoch. Zubár za týmto účelom urobí dojem z vašich zubov a vyrobí tenké plastové dlahy pre dolnú a hornú čeľusť. Podľa pokynov lekára sú tieto dlahy pred použitím naplnené gélom s karbamidperoxidom a nasadené večer. Vďaka nízkej koncentrácii účinnej látky je táto metóda k zubom veľmi šetrná.

umelohmotná dlaha-bieliaca žena

Ak máte málo času a chcete vidieť výsledky rýchlejšie, možno by to bolo tým Metóda bielenia v kancelárii, tiež známe ako jemné bielenie alebo silové bielenie, priamo pre vás. Ošetrenie sa vykonáva v zubnej ordinácii a trvá spravidla dve až tri sedenia. Na rozdiel od domáceho bielenia sa tu používa vyššie dávkovanie účinnej látky. Gél sa navyše zahrieva špeciálnymi lampami, čo vedie k oveľa rýchlejším výsledkom. Po tejto aplikácii existuje riziko, že vaše zuby budú na niekoľko dní citlivé na teplo a chlad. Pri výkonovom bielení musíte počítať s nákladmi od 450 € do 700 €.

muž ošetrenie zubov bielenie zubár ordinácia

Odumreté zuby tiež časom menia farbu a sú stále tmavšie a tmavšie. the Chôdza bieliaca metóda ponúka možnosť vybielenia odumretých zubov a odumretých koreňov. Zubár otvorí hornú časť koreňového kanálika a potom nanesie bielidlo. Po určitej dobe pôsobenia sa otvor opäť zatvorí. Po týždni sa bielidlo nahradí čerstvou účinnou látkou. Proces sa potom opakuje dvakrát alebo trikrát. V zásade zostanú vaše zuby biele až tri roky po bielení. Niekedy stačí aj poriadne, profesionálne čistenie zubov úplne robí zuby opäť belšími. Čistenie zubov nielenže odstráni zafarbenie a baktérie, ale tiež ochráni vaše zuby pred rôznymi zubnými chorobami. U pacientov, ktorí trpia parodontitídou alebo majú korunky alebo plastové výplne vo viditeľnej oblasti zubov, nie je možné vykonať bielenie zubov. V takýchto prípadoch tzv Veeners použité. Jedná sa o tenké keramické fazety, ktoré sú prilepené na zub. Aj keď Veeners prispievajú k vizuálnemu skrášleniu, majú nevýhodu v tom, že zub je potrebné vopred trochu vybrúsiť..

Bielejšie zuby doma – lacnejšia alternatíva k ľahkému bieleniu

pruhy-odfarbenie-odstránenie-žena

Ak chcete doma dosiahnuť biele zuby lacno, môžete využiť ďalšie alternatívy, ktoré tiež prispievajú k bieleniu zubov, ale nie sú ekvivalentom profesionálneho bielenia. V drogériách napríklad zoženiete tzv Bieliace pásiky. Tieto prúžky musíte na zuby priložiť ráno a večer pred čistením zubov a nechať ich pôsobiť najmenej pol hodiny. Pri správnom použití pásy skutočne prinášajú požadované zosvetlenie. Na ranné a večerné rituály si však musíte naplánovať každý deň viac času.

starostlivosť-zuby-mladá-žena-zubná niť

Nový trend z USA na bielenie zubov, konkrétne Bieliace perá, sľubuje rýchle efekty a jednoduchú aplikáciu. Pero s kefkovým aplikátorom umožňuje ľahké nanesenie bieliaceho gélu na povrch zuba. Účinnú látku peroxid vodíka musíte aplikovať prakticky po vyčistení zubov a nechať pôsobiť pol hodiny. To znamená, že počas tejto doby je zakázané jesť, piť alebo fajčiť. Po uplynutí času pôsobenia sa ústa vypláchnu. Pri kúpe bieliacich tyčiniek sa uistite, že sú testované na kvalitu.

Nespočetné množstvo spoločností vyrábajúcich zubné pasty neustále inzeruje rôzne Bieliace zubné pasty. Špeciálne zubné pasty sľubujú belšie zuby s trblietavým leskom. Úplne odstraňujú zafarbenie spôsobené jedlom a nápojmi, ale nemôžu prirodzene vytvárať žlté zuby. V zásade možno povedať, že bieliaca zubná pasta rozpúšťa nežiaduce zafarbenie lepšie ako bežné zubné pasty. Bieliaca pasta na zuby často stojí aj o niečo viac.

Biele zuby bez bielenia – prírodné prostriedky, tipy a triky

domáce opravné prostriedky-jahody-soľ-bielenie zubov

Bez investovania veľkého množstva peňazí môžete získať belšie zuby prírodnými prostriedkami. V prvom rade je to samozrejme dobré, dôkladné čistenie zubov. Na čistenie zvyškov jedla z ťažko prístupných priestorov medzi zubami je najlepšie okrem čistenia zubov použiť aj zubnú niť alebo ústnu irigátor. Aby ste mali krásne, biele zuby, je vhodné konzumovať potraviny, ktoré sú bohaté na vitamín C sú. Vitamín C v ovocí a zelenine, ako sú napríklad jablká, podporuje zdravie zubov a podporuje tvorbu slín. Tok slín je prírodný produkt starostlivosti o ústnu dutinu a prírodný zubný prípravok. Niektorým druhom ovocia sa to páči Jahody napríklad pôsobia ako prírodný peeling a sú tiež mimoriadne chutným spôsobom, ako získať biele zuby. Pre chutné čistenie zubov je jahoda roztlačená a jednoducho nanesená na zuby.

Ťahanie oleja-kokos-domáce-prostriedky-samozrejme

Starý ajurvédsky trik, tzv „Ťahanie oleja“, vraj pomáha aj na belšie zuby. Dúšok normálneho rastlinného oleja sa prevlečie zubami, nechá sa 10-15 minút v ústach a potom sa vypľuje. Olej zanecháva na zuboch ochranný film, ktorý chráni pred choroboplodnými zárodkami a baktériami, a tým zabraňuje zafarbeniu zubov. S Kokosový olej môžete získať aj biele zuby. Použite rovnakú techniku ​​ako pri ťahaní oleja a potom si umyte zuby. Kokosový olej je skvelou alternatívou pre tých z vás, ktorým chutí olivový olej veľmi drsne. Ďalší spôsob, ako opäť rozžiariť zuby, je urobiť to Aktívne uhlie. Je to spôsobené tým, že viaže nečistoty z povrchu zuba. Už po niekoľkých použitiach sa zuby skutočne zosvetlia, pretože zrnká aktívneho uhlia drhnú zafarbenie. Ak si vyberiete tento variant, mali by ste vedieť, že aktívne uhlie nie je vhodné na dlhodobé používanie. Prášok rozomelie sklovinu, čo môže viesť k bolestivému nepohodliu. V dlhodobom horizonte môže aktívne uhlie dokonca zdrsniť povrch zuba, čo ešte lepšie priľne k zafarbeniu.

prášok-kurkuma-zuby-bielidlo

Aj keď to znie dosť zvláštne, môže kurkuma Starajte sa o svoje zuby a citeľne ich presvetlite. Vďaka účinnej látke, ktorú kurkumín obsahuje, má kurkuma protizápalový, bolesť zmierňujúci a antibakteriálny účinok. Napriek tomu, že žltý koreň dodáva jedlu typickú výraznú žltú farbu, môže vám pomôcť získať biele zuby. Kus koreňa kurkumy vo veľkosti lieskového orieška sa jednoducho žuje. Ak máte doma len prášok z kurkumy, môžete ho zmiešať s rovnakým množstvom kokosového oleja a zmes naniesť zubnou kefkou. Nechajte pôsobiť niekoľko minút, potom si vypláchnite ústa. Nakoniec si môžete zuby vyčistiť bežnou zubnou pastou. Pre ešte intenzívnejší efekt môžete pridať aj trochu himalájskej soli.

Majú tiež prirodzený, bieliaci účinok Banánové šupky. Obsahujú mangán, horčík a draslík, ktoré postupne zožltnú zuby. Banánovú šupku si jednoducho votrite do vnútra zubov. Ďalší rozpočet na biele zuby je tento šalvia. Táto zázračná kúra sa používa aj na bielenie zubov, pretože môže odfarbenú zubnú sklovinu výrazne zosvetliť. Za týmto účelom pravidelne žujte niekoľko čerstvých listov šalvie. Prísady vám prinavrátia žiarivý úsmev, ale tiež posilnia ďasná a zaistia svieži dych. Jeden môže tiež získať biele zuby pomocou Prášok na pečenie prijímať. Napríklad každé dva týždne si môžete na zubnú kefku dať trochu sódy bikarbóny a vyčistiť si ňou zuby. Je dôležité, aby ste používali mäkkú zubnú kefku a aby ste príliš nedrhli. Po tomto procese sa vyhýbajte kyslým jedlám, aby sa zubná sklovina obnovila.

citrón-olej-rozmarín domáci liek

Ďalší prostriedok z kuchyne pomáha obmedziť zafarbenie zubov – to soľ. Jednoducho premiešajte jednoduchú jodizovanú kuchynskú soľ s trochou olivového oleja, kým nezískate homogénnu pastu. Výsledná zubná pasta môže večer nahradiť konvenčnú zubnú pastu. Hneď po prvých niekoľkých aplikáciách získate prirodzenú farbu zubov a vaše zuby budú hladšie a čistejšie. Nečistite zuby soľou viac ako dvakrát týždenne, inak môže dôjsť k poškodeniu skloviny. Má tiež prirodzený bieliaci účinok Citrónová šťava. Žieravá kyselina citrónová môže poškodiť zubnú sklovinu, a preto sa citrónová šťava môže používať iba dvakrát mesačne na bielenie zubov. Zahryznite do kúska citrónu alebo si do zubov votrite citrónovú šťavu. Po použití si vypláchnite ústa a bezprostredne potom nekonzumujte žiadne jedlo ani nápoje.