Zdjęcie tatuaży

Znaczenie tatuażu tygrysa

Tygrys jest szlachetnym, inteligentnym, silnym zwierzęciem o pięknym umaszczeniu. I co Znaczenie tatuażu tygrysa? Tatuaż przedstawiający tygrysa prawie zawsze był męski, ale ostatnio jest popularny wśród płci pięknej. Tatuaż tygrysa ma wiele znaczeń: moc, godność, siła, pasja, piękno, okrucieństwo, wściekłość, złość i wiele innych. Najczęściej ten tatuaż nakłada się na ramię. Ale mężczyźni, którzy uważają się za apodyktycznych, samowystarczalnych osobników, przedstawiają tatuaż tygrysa na klatce piersiowej lub plecach..

Przykład tygrysa w tatuażu na plecach

Jasny tatuaż na plecach ze wzorem tygrysa

Historia i znaczenie tatuażu tygrysa

W wielu kulturach to wspaniałe, pełne wdzięku zwierzę było czczone za odwagę, determinację, siłę. W Azji tygrys jest królem zwierząt, podobnie jak lew wśród innych ludów. W Chinach istnieje legenda o pięciu tygrysach, które są strażnikami środka świata i wszystkich jego czterech stron. Bóg bogactwa w Chinach, patron ryzyka i hazardu, został przedstawiony na tygrysie. W tych samych Chinach wierzono, że tygrysy, które atakują tylko grzeszników, karzą je w imieniu bogów. W Indiach tygrys został przedstawiony na godle wojskowym jako znak męstwa wojskowego. W Tajlandii tygrys symbolizował ludzką zmysłowość i pasję. W Japonii wizerunek tygrysa był używany przez samurajów, którzy wierzyli, że przynosi szczęście i chroni przed siłami zła. W kulturze zachodniej wizerunek tygrysa jest dość rzadki. W starożytnej mitologii greckiej i rzymskiej tygrysy zaprzęgano do rydwanu Dionizosa, boga wina..

Tygrys na dłoni - tatuaż

Przykład tatuażu z uśmiechem tygrysa na ramieniu

Co oznacza tatuaż tygrysa?

Tatuaż tygrysa może mieć wiele znaczeń, w zależności od kompozycji, w jakiej przedstawione jest to zwierzę, w jakiej formie i w jakiej kulturze jest rozważany wizerunek tygrysa. Z jednej strony – okrucieństwo, żądza krwi, wściekłość, siła. A z drugiej – odwaga, wielkość, moc, bohaterstwo, honor. Kolor tygrysa – kolor słońca i cienia – symbolizuje przeciwne znaczenia: okrucieństwo, wściekłość, mądrość i pasję. Każda osoba ma jasną i ciemną stronę. I w zależności od tego, w jakiej kompozycji i w połączeniu z innymi symbolami przedstawiony jest tygrys, można stwierdzić, że dominuje ciemna lub jasna strona osobowości. W większości tatuaży ten drapieżnik jest przedstawiony w realistycznej formie: leżąc pod słońcem, pełzając, liżąc łapę jak kot, siedząc w swoim naturalnym środowisku itp. Tygrys jest często przedstawiany wraz ze smokiem w symbolu Yin-Yang, gdzie tygrys uosabia kobiecą zasadę. Obraz tygrysa za pomocą spokojnych kolorów mówi o celowości, niezłomności, wytrwałości osoby, o obecności wewnętrznego rdzenia. Uśmiech tygrysa w tatuażu symbolizuje bezwzględność wobec wrogów, władczość. Tatuaż białego tygrysa, który jest niezwykle rzadki w przyrodzie, mówi o wyjątkowości człowieka, że ​​nie jest jak nikt inny. Tatuaż przedstawiający tygrysa jest popularny wśród płci pięknej i oznacza kruchość, niewinność, więź między dzieckiem a matką. Oprócz połączenia ze smokiem, tygrys często przedstawiany jest w kompozycji z kwiatami lub motylami..

Znaczenie tatuażu tygrysa 3

W więziennym świecie tatuaż tygrysa z otwartymi ustami symbolizuje złość na władzę, a z drugiej strony umiejętność wstawania się nie tylko za sobą, ale także za przyjaciółmi i bliskimi..

Należy pamiętać, że tatuaż w kształcie tygrysa musi być duży, szczegółowy, w przeciwnym razie mały rysunek okaże się niewyraźny i nie odda całej wielkości tego dominującego zwierzęcia..

Możesz oglądać:

SZKIC TATUAŻU TYGRYS

ZDJĘCIE TATUAŻ TYGRYS