Záhradníctvo

Vytvorenie skalky – všestranné využitie balvanov

Navrhujte rastliny rastlín z prírodného kameňa

Mnoho ľudí má tendenciu podceňovať rozmanité využitie balvanov v záhrade. Existuje názor, že balvany sú drahé a že v záhrade potrebujú veľa voľného miesta. Skutočne je to nákladovo efektívny dizajnový nápad. Ak máte a Vytvorte skalku niektoré informácie nájdete tu.

Vytvorte skalku – odkiaľ balvany získate?

Vytvorte štýlové balvany Feng Shui

Balvany a menšie kamene nájdete u krajinárskych spoločností alebo u kamenných predajcov. Malé kamene sa zvyčajne predávajú podľa hliny / hmotnosti. Väčšie balvany je možné odvážiť aj jednotlivo. Kamenní obchodníci môžu kamene na požiadanie dodať. V každom prípade musíte myslieť na to, ako budete kamene sami vláčiť po záhrade. Menšie skaly môžu niesť dvaja muži, väčšie je potrebné premiestniť špeciálnou technikou zdvíhania. Ak máte a Vytvorte skalku musíte tieto podrobnosti objasniť vopred.

Vytvorenie skalky – možné využitie

osvetlenie exotického vzhľadu solárne svetlá

Ako a kde ho môžete získať Vytvorte skalku môcť? Kamene a voda k sebe veľmi dobre ladia. Ak teda máte v záhrade vodopád alebo záhradné jazierko, môžete kamene použiť ako akcenty. Ak máte záhradu na svahu, môžete použiť veľké balvany, aby ste zabránili kĺzaniu zeme. Je dôležité kamene čiastočne zahrabať do zeme a zabezpečiť, aby nekĺzali. Pretože záhradný dizajn na svahu môže byť dosť komplikovaný a kamene / obzvlášť veľké kamene / môžu zraniť ľudí, dôrazne sa odporúča, aby bola touto úlohou poverená špecializovaná spoločnosť. V každom prípade, čo môžete urobiť sami – obklopte krb kamením. Veľké kamene môžu pôsobiť ako lavičky. Záhrada v japonskom štýle používa na ozdobu kamenné skaly. Môžete kombinovať veľké a malé kamene, aby ste dosiahli maximálny efekt. Viac zdrojov inšpirácie nájdete na obrázkoch nižšie.

Vytvorenie skalky – nápady

Návrh dekorácie kamennej sochy

Ohnisko v záhrade

nastaviť kamene boulder posedenie záhradný nábytok

Záhrada na svahu

Závesné vázy kamene nápady na dizajn

Nábytok vyrobený z balvanov – lavica

Kamenná dlažba na záhradné terasy

Bazén s kamienkami ako ozdoba

Kamenné dekoratívne kamenné dosky vytvárajú terasu