Záhradníctvo

Dizajnové nápady pre vchod do domu – ozdobte kvetmi a kríkmi

Záhradné kvety kríky trávnatý dom

Vchod do domu je vizitkou budovy. Predstavte si, že idete okolo prestížnej mestskej štvrte. Prvá vec, ktorá na vás urobí dojem, sú oni Návrhy na dizajn vchodov do domu. Mnoho kvetov a kríkov vytvára akcenty a poskytuje súkromiu vonkajší priestor. Nechajte sa týmito príkladmi inšpirovať!

Návrhy na dizajn vchodov do domu – záhony a kamienková cesta

Kvety kríky purpurovo žlté

Foto: Van de Voorde

Kto po Návrhy na dizajn vchodov do domu hľadá, môže sa rozhodnúť pre záhradu vo vidieckom štýle. K predným dverám môže viesť kamienková cesta a farebné záhony môžu byť dekoratívne. Terénne úpravy domov na svahoch predstavujú osobitné ťažkosti. V takom prípade by ste mali vybrať kvety a rastliny rôznych výšok. Najvyššie rastliny by mali byť vpredu – tým sa svah vizuálne zmenšuje a terén pôsobí plocho. Vďaka vysokej tráve vyzerá záhradný chodník prirodzene a dopĺňa celkový vzhľad.

Návrhy na dizajn vchodov do domu so vždyzelenými rastlinami

Sklenená fasáda Holzhaus Kieselweg moderná

Foto Margie Grace

Pre koho Návrhy na dizajn vchodov do domu rozhodovanie o stálezelených rastlinách zaistí, že vaša záhrada bude pôsobiť sviežo a príjemne po celý rok. Je veľmi dôležité vybrať si miestne rastliny a stromy, ktoré v zime vydržia špecifické podmienky. Voliteľne môžu byť kvetináče a kvetináče samozrejme umiestnené ako dekorácia, v každom prípade však potrebujú záhradný prístrešok / presklený dom, kde ich možno v zime skladovať. Veľkú úlohu hrá aj záhradný chodník. Moderné záhrady so vždyzelenými rastlinami budú ťažiť z betónovej a kamienkovej záhradnej cesty. Vytvára vizuálne prepojenie architektúry a záhrady. Mimochodom, štylistická koordinácia medzi domom a záhradou je absolútnou nevyhnutnosťou. Minimalistické domy môže byť doplnené skalkou, zatiaľ čo drevené domy možno dobre kombinovať s farebnou záhradou v štýle Moneta.

Vytvorte záhradnú cestu

Machová terasa Steinweg navrhla opornú stenu

Foto: vľavo Ami Saunders, vpravo Johnsenova krajina

Záhrada na svahu

Záhradné schodiskové vždyzelené rastliny

Foto Jeffrey Gordon Smith

Stromy a vysoké kríky ponúkajú súkromie

Oplotené kreslo trávnikové stromy

Fotografie Johnsenova krajina

Záhradný dizajn so vždyzelenými rastlinami

Vchod tvoria vždyzelené rastliny

Foto Ecocentrix

Riečne kamene ako ozdoba pred vchodom do domu

Letné kvety vodná tráva

Foto Billy Goodnick

Záhrada v tradičnom štýle

vždyzelené rastliny záhradná cesta trávnik dom tradičný

Foto: Prvky krajiny