Vlasy a účesy

Vikingské účesy pre ženy a mužov – inšpirácia a pokyny

Kultúra, história a kostýmy severných národov, takzvaní Vikingovia, aj dnes inšpirujú ľudí na celom svete. Malým i veľkým pripadá vek Vikingov skutočne vzrušujúci. Séria „Vikingovia“ o legendárnom vikingskom bojovníkovi Rangarovi Lothbrokovi z History Chanel je viac -menej historicky správna alebo prinajmenšom pokiaľ ide o štýl hercov. Hlavný hrdina v prvej scéne vzbudzuje hlboký obdiv svojim skutočne moderným vzhľadom na bojisku: vlasy oholené po bokoch, dlhé na hlave a vzadu zopnuté do pigtailu. Vikingské účesy sú skutočným pútačom pozornosti, ktoré nie sú obľúbené len na stredovekých festivaloch, cosplayi alebo na Halloween. Krásne zapletané účesy, inšpirované dobou Vikingov, sú vhodné aj na špeciálne príležitosti, ako aj do každodenného života.

Vikingské účesy pre ženy a mužov

Vikingské účesy muži ženy sidecut podrezané

Stylisti predstavujú skvelé vikingské účesy vo filmovej sérii „Vikingovia“. Možné kombinácie sú takmer nekonečné. Rôzne techniky zapletania nielenže ponúkajú ženám individuálny účes. Muži zvyčajne nosili vlasy rovnako dlhé ako ženy a nezaobišli sa bez pletených akcentov. Niektoré ženy boli navyše aj bojovníčky a potom nosili vlasy ako muži, napríklad čiastočne oholené – takzvaný bok a podrezanie. Účesy boli len zriedka symetrické. Prepracované detaily a filigránske vlasové doplnky možno zvyčajne vidieť chaoticky zakomponované do vlasov.

Vikingské účesy pre ženy – Lagertha

vikingské účesy ženy kaderníctvo tradícia vlasy lagerhta

Najúčinnejšie a pravdepodobne najkomplikovanejšie vikingské účesy pre ženy predstavuje hlavná ženská postava v sérii „Vikingovia“ – Lagertha, prvá manželka Ragnara Lothbroka. Vo filme bola najskôr manželkou obyčajného farmára, potom manželkou grófa (hlava vikingskej komunity) a neskôr sa sama stala grófkou. Ale vždy bola bojovníkom, ktorý bojoval s najodvážnejšími mužmi. Podľa príležitosti dostala herečka iný účes. V tomto príspevku sme predstavili niekoľko z nich.

30 neobvyklých nápadov na kostýmy Halloweenu z obľúbených televíznych seriálov

Pánske pletené účesy – pánske vrkoče sú pre rok 2016 hitom

50 myšlienok vikingského tetovania a zaujímavé symboly v severskej mytológii

Vikingské účesy pre mužov – Ragnar Lothbrok

vikingské účesy muži kaderníci ragnar lothbrok

Hlavným aktérom epizódy „Vikingovia“ je Ragnar Lothbrok. Vo väčšine epizód mal vlasy čiastočne oholené – vykrojené, podrezané alebo s dlhými vlasmi iba v strednej časti. Bez ohľadu na to, z ktorej strany nikdy nemal dlhé pramene otvorené, ale spletené alebo nejako zviazané.

Vikingské účesy: vlasové doplnky

vikingské účesy ženy pigtail opulentná kráľovná asloug vlasové doplnky

K vikingským účesom patria aj opulentné vlasové doplnky, najmä v podobe korálikov do vlasov, ale aj drdolov a sponiek do vlasov. Vikingské účesy pre ženy aj pre mužov sú ozdobou elegantných korálikov do vlasov vyrobených z drahých kovov, akými sú bronz a striebro, s nádhernými keltskými ozdobami, ktoré sa navliekajú na tenké oplátky, ako oplátky..

Vikingské účesy pre fúzy

vikingské účesy muži muži vrkoč brada

Vikingovia mali rozhodne plnú bradu. Rovnako ako vlasy, nosili fúzy do takej dĺžky, ktorá sa im zdala praktická, v závislosti od ich profesie. Ale ak ste mali dlhé fúzy, upravili ste si ich rovnako ako vlasy. Vikingovia si teda zaplietli vlasy aj fúzy a pekne ich ozdobili fúzikmi.

Vikingské účesy pre mužov s dlhými vlasmi: pánske vrkoče

vikingské účesy rollo vrkoče vrkoč dlhé vlasy

Aj keď je len málo pravdepodobné, že by vtedajší profesionálni vikingskí bojovníci nosili veľmi dlhé vlasy a fúzy, Rollo, Ragnarov brat, je pre Vikingov charakteristický dlhou hrivou a bradou. Jeho vlasy boli väčšinou rozpustené a iba po stranách bolo niekoľko skrútených a spletených prameňov, ktoré boli potom voľne spletené a vzadu zopnuté..

Vikingské účesy pre mužov s podrezaním

vikingské účesy podrezaný sidecut zapletanie ragnar lothbrock

Rollo je jedným z mála mužských hercov zo série „Vikingovia“, ktorí nemali ani jednu časť oholených vlasov. Ragnar a jeho najväčší syn Björn naopak nosili vlasy väčšinou napoly alebo spletené a zopnuté. Vo vikingských účesoch pre mužov sú spracované hlavne vlasy na temene hlavy. Či už niekoľko holandských čipkových vrkočov ležiacich vedľa seba alebo veľa skrútených prameňov, môžete niečo ľahko vytvoriť znova bez toho, aby ste venovali pozornosť detailom..

vikingské účesy muži vrkoč uzol björn železná strana

Existuje už niekoľko variantov oprieť sa o účes Ragnar. Vyholené strany môžete vynechať a vlasy na bokoch naopak vziať veľmi striktne. Na tento účel by mali byť vlasy na temene hlavy pomerne dlhé. Ak je dostatočne dlhá srsť, dá sa zapletať do veľkého rybieho copu. Prípadne môžete jednoducho splietnuť niekoľko malých vrkočov, ktoré potom spojíte. Na prepojenie pletencov v jednom môžete dokonca použiť aj závit. Táto technika opletania bola použitá pre komplikované updos vyrobené z mnohých vrkočov.

vikingské účesy muži pánsky strih podrezaný vrkoč

K autentickým vikingským účesom pre mužov patrí aj detailné tetovanie na hlave. Tieto mali pre príslušného predstaviteľa komunity symbolický význam a pozostávali predovšetkým z geometrických tvarov a keltských ozdôb. Pre cosplay alebo Halloween môže byť takto upravený účes dokonale doplnený podrezaným alebo vykrojeným účesom. To možno ľahko reprezentovať očné linky alebo dokonca guľôčkové pero.

Vyrobte si vikingské účesy pre ženy a mužov sami

urobte si vikingské účesy sami

Ako ste si už pravdepodobne všimli, vikingské účesy pre ženy a mužov sa navzájom príliš nelíšia. Sú však vhodné pre stredné alebo dlhé vlasy. Vzhľad zahŕňa najrozmanitejšie typy vrkočov, ako sú francúzske, holandské, sedliacke a rybie kosti, ktoré sú navzájom kombinované.

vikingský účes ženy lagherta vrkoč vrkoč sidecut

Rozmanitosť variácií vikingských účesov je skvelá, vďaka čomu sú tieto účesy také jedinečné a obľúbené. Prámiky sú spletené dvoma, tromi, štyrmi alebo piatimi prameňmi vlasov. Musíte si teda uvedomiť, že pletenie s viacerými prameňmi vlasov vyžaduje určitú prax a koncentráciu. Tu si však nemusíte robiť starosti, pretože nedokonalé vrkoče skvele dopĺňajú trochu strapatý vikingský vzhľad.

vikingské účesy ženy pletený vrkoč lagertha návod

Ak máte dlhé vlasy, vašej kreativite a predstavivosti sa pri vikingských účesoch medze nekladú. Pletenie niekoľkých prameňov vlasov, stáčanie do prameňov vlasov, zapletanie malých a o niečo väčších vrkočov, potom ich niekedy pekne uviažete alebo medzitým podpichnete, tu je možné všetko.

Tipy na jednoduché vikingské účesy

vikingské účesy ženy otvorené vlasy interpretujúce vrkoče

Ak nie ste veľmi zručná v zapletaní vrkočov, jednoducho spracujte niekoľko malých pramienkov vlasov nepravidelne a zapleťte ich do jednoduchých vrkočov. Medzi nimi môžete vložiť malé perly vlasov. Nakoniec dajte zvyšnú štruktúru vlasov kulmou alebo krepom alebo ju dráždite.

vikingské účesy ženy dámy vrkôčiky zapletaný účes

Vikingské účesy pre ženy: Komplikované updo

vikingské účesy ženy updo kráľovná hrabě lagertha

Na tento vikingský účes si musíte zapliesť všetky vlasy do vrkočov. Horná časť vlasov je spracovaná v trochu širšom holandskom copu. Dva úzke vrkoče sú spletené z oboch strán. Zvyšok hrivy si môžete nastajlovať alebo splietať podľa ľubovôle. Nakoniec sú všetky malé a veľké vrkôčiky zviazané dohromady a skrútené do updo. Vo filmovej sérii vyzerá prepracovaný updo ako skutočné prútené dielo. Kaderníčky jednotlivé vrkoče zviazali šnúrkou alebo niťou.

Vikingské účesy: inšpirácie

vikingské účesy dámske krepové návody

Aby zapletaný účes lepšie sedel a dlhšie vydržal, je vhodné dať vlasom vopred textúru, aby boli lepšie uchopiteľné. Najlepšie to funguje s kulmou alebo sponkou na vlasy. Vlasy môžete tiež vopred ošetriť soľným sprejom.

vikingské účesy vrkoč návod

Účes Lagertha: Ideálny pre cosplay, Halloween, karneval alebo Mardi Gras

vikingské účesy ženy halloween cosplay lagertha

Tieto tri vikingské účesy od Lagertha sú perfektné na cosplay alebo karneval. Prvý variant je z vikingského rituálu zo série „Viking“, druhý – účes skutočnej bojovníčky a tretí účes je moderná verzia s farebnými prameňmi.

urobte si vikingské účesy sami

vikingské účesy, ženské farby, zvýrazňujú súčasnosť