Vlasy a účesy

Účes s keltským uzlom – popisný sprievodca

Účes s keltským uzlom návod-polootvorené vlasy

Keltské uzly sa používajú na zdobenie chrámov a krížov tisíce rokov. A dokonca aj dnes často zdobíte rôzne odevy alebo doplnky vo forme vzorov. Dôvodom je nielen to, že uzly vyzerajú pekne, ale majú tiež priniesť šťastie. Dajú sa nimi ozdobiť aj vlasy. Chceli by sme ťa peknú Účes s keltským uzlom predstavte a v niekoľkých krokoch vysvetlite, ako si ich môžete vyrobiť sami. Na začiatku si môžete zacvičiť aj s kúskom lana. Je to jednoduchšie, pretože to máte priamo pred očami. Keď si na to zvyknete, bude pre vás tiež jednoduchšie vyskúšať si účes Celtic Knot na vlasoch.

Účes s keltským uzlom – krok za krokom

Účes s keltským uzlom návod-ose-strahne-make

1. Na účes s keltským uzlom najskôr vezmite prameň z prednej ľavej časti vlasov a stiahnite ho dozadu. Potom ho omotajte okolo indexu a stredných prstov, aby ste vytvorili očko. Držte túto slučku ľavou rukou, aby sa nerozvinula.

účes-napoly otvorené vlasy-keltský uzol-návod

2. Teraz vezmite prameň z pravej, prednej strany pravou rukou. Pokiaľ je to možné, mala by mať rovnakú hrúbku ako prvá. Uchopte očko ukazovákom a palcom ľavej ruky, malíčkom podržte pravý prameň na mieste, aby bola vaša pravá ruka opäť voľná.

účes-keltský uzol-návod-kravata-vlasová linka

3. Zastrčte pravý prameň hore pod očko (nie cez otvor v očku). Všetko pevne utiahnite.

účes-keltský uzol-návod-zapletanie vlasov

4. Bobby pin môžete použiť na fixáciu účesu keltským uzlom až do tohto bodu. To je obzvlášť užitočné, ak to robíte sami. Predtým pravý prameň, ktorý teraz vykúka spoza očka, je teraz prevlečený cez očko.

účes-keltský uzol-návod-sponka do vlasov-pomoc

5. Ten istý prameň potom musí znova bežať pod sebou, a to v oblasti pred uzlom, t.j. tam, kde prebieha z prednej oblasti smerom k uzlu. S tým ste takmer hotová s účesom keltský uzol.

účes-keltský uzol-návod-vlasová linka-zapletanie

6. Opakujte s ľavým prameňom, ktorý tvorí očko. Potom uzol zafixujte bobby pinmi a váš účes s keltským uzlom je pripravený.

účes-keltský uzol-návod-pripravený

Pokyny k účesu s keltským uzlom budú s nasledujúcim videom ešte jasnejšie. Dúfame, že sa vám bude páčiť vyskúšať si to!

pootvorený účes s návodom na keltský uzol