Vlasy a účesy

Účes Meg Ryan – Ikonický vzhľad z 90. rokov a to, ako sa v priebehu rokov menil

účes meg ryan dnes strapcový bob krok strih

Aj keď dnes už nie je taká slávna ako vtedy, Meg Ryan bezpochyby patrí k ikonám kinematografického sveta. Okrem rolí vo filmoch ako „Harry a Sally“, „Mesto anjelov“, „Francúzsky bozk“ a „E-Mail für Dich“ si dráma získala obľubu aj vďaka svojmu účesu. Ikonický, strapcový viacúrovňový strih nesie meno herečky viac ako dvadsať rokov a ženy chcú stále dostať účes Meg Ryan v kaderníctve. Čo robí slávny účes a niektoré ďalšie obľúbené pohľady hollywoodskej hviezdy, nájdete v článku.

Príbeh za známym „účesom Meg Ryan“

účes meg ryan 90. rokov vyzerá ako strapcový strih

Účesy z filmu a televízie sú medzi ženami veľmi obľúbené. Zvlášť, pokiaľ ide o inovatívny účes ako je účes Meg Ryan, veľa žien chce získať rovnaký vzhľad. Príbeh ikonického účesu je však oveľa zábavnejší, ako si myslíte. Slávny účes bol omylom vykonaný vďaka stylistke herečky počas natáčania filmu „Francúzsky bozk“.

ikonický príbeh účesu meg ryan

Ryan hovorí, že vo filme stvárnila úlohu ženy, ktorá príde do Paríža bez batožiny, peňazí alebo ubytovania, a preto nemá príležitosť umyť si vlasy. Potrebovala teda účes, ktorý vyzeral dobre aj trochu zle. Počas skúšky kamery došlo k nehode s kulmou, pričom jej stylistka spálila časť vlasov Meg a nechala ju omotanú okolo kulmy. Stylistku potom požiadali, aby herečke ostrihala vlasy, aby sa zlepšila hrudkovitosť, a takto vznikol účes Meg Ryan.

Ako vyzerá ikonický účes Meg Ryan z 90. rokov?

meg ryan účes klasický 90. okrajový strih krátky bob

Krátky, stupňovitý strih Meg Ryan z 90. rokov je stále obľúbený. Styling je rýchly a ľahký, nemusí vyzerať perfektne a vytvára moderný vzhľad. Slávny účes je vlastne strapcový bob, ktorý herečka nosila v rôznych stylingových variáciách.

V milostnom príbehu „E-Mail für Dich“ mala Meg oblečený svoj strapcový účes s fénom a s bočným delením. Dĺžka vlasov v skutočnosti nezodpovedá bobu v klasickom zmysle, ale skôr prechodovej dĺžke medzi krátkym účesom a bobom. Tento účes je stále možné porovnať s obľúbeným vzhľadom mimo postele, pretože nepôsobí príliš upravene a pôsobí veľmi prirodzene.

meg ryan účesové filmy mesto anjelov wuschelkopf kučeravý krok strih

Krátky bob dostal aktualizáciu svojej úlohy v „meste anjelov“. Herečka mala viacúrovňový strih okrúhleho strihu v štýle krásnych mini kučier. Kučeravá hlava sa potom stala jedným z najobľúbenejších lookov žien s krátkymi, kučeravými vlasmi.

Komu vyhovuje lemovaný stupňovitý strih?

meg ryan účes lemovaný krok strih blond

Stylistka Meg Ryan, ktorá porodila ikonický účes Meg Ryan, zdieľa, že stále existujú ženy, ktoré k nej prídu v štúdiu a chcú pre seba slávny strih. Pretože účes silne závisí od typu vlasov a tvaru tváre, stylista by mal žiadosť o niektoré ženy odmietnuť. Ale kto vlastne vyhovuje vzhľadu?

Meg Ryan má malú, úzku tvár, ktorú zvýrazňujú krátke účesy. Pokiaľ ide o typ vlasov, krátky odstupňovaný strih je vhodný najmä pre ženy, ktoré majú hrubšie vlasy. V účese Meg Ryan hrá zásadnú úlohu objem a plnosť.

Aký účes má dnes Meg Ryan??

meg ryan účes kučeravý bob aktuálne dnes

Prekvapivo alebo nie, herečka sa so svojim bobom nikdy celkom nerozlúčila. Aj keď mala vlasy dlhšie, vždy sa vráti k obľúbenému vrstvenému strihu. Meg Ryan má momentálne na sebe bob, ktorý je o niečo dlhší ako známy strih 90. rokov, ale vyzerá na nej rovnako dobre. Tento účes je preto vhodný aj pre ženy vo veku 50 a viac rokov.

Najpopulárnejšie účesy Meg Ryan s tipmi na styling

účesy od meg ryana po bradu s strapcami

Od dlhých vrstvených účesov až po jej známy rozstrapatený bob, účesy Meg Ryan sú inšpiráciou pre ženy na celom svete. Nižšie sme zhrnuli niektoré z najobľúbenejších vzhľadov herečky za tie roky, ktoré si môžete vyskúšať aj vy.

Vzhľad 90. rokov

účes meg ryan s strapcami a dĺžkou 90. rokov

Na klasický účes Meg Ryan by ste si mali trúfnuť na krátky zostrih a požiadať kaderníka o vrstvený, krátky bob. Dokonalý vzhľad vytvoríte miernym bočným delením a dlhou šikmou ofinou. Čím sú vlasy rozstrapatenejšie, tým je účes autentickejší.

Účes na začiatku roku 2000: vrstvený strih s rovnými vlasmi

meg ryan účes strapatý bob hladký blond stupňovitý

Na začiatku roku 2000 herečka vymenila kučeravú hlavu za stredne dlhý, odstupňovaný bob. Krokový strih funguje s hustými aj mierne redšími vlasmi a perfektne zvýrazní kontúry tváre.

meg ryan účes v priebehu rokov 2000 krok krok strih bob

meg ryan účes v priebehu 2000s bob krok strih

Stredne dlhé, odstupňované a lemované

meg ryan účes lemovaný krok strih populárny vzhľad 90. roky

Stredne dlhý účes Meg Ryan sa dá nádherne skombinovať so šikmou ofinou. Napriek tomu, že tento look už dnes nie je taký trendový, ako bol vtedy, stále existujú ženy, na ktorých vyzerá skvele.

Okrajový stupňovitý strih s dlhšími vlasmi

meg ryan účesy v priebehu rokov bob dĺžka po ramená kučeravé

Známy divoký účes Meg Ryan prešiel aktualizáciou v roku 2000. Herečka stále nosila vlasy rozstrapatené a vrstvené, ale o niečo dlhšie. Dlhý bob s strapcami, ako je tento, sa dá ľahko a rýchlo preformulovať s trochou peny a sušičom vlasov s difúzorom.

obrázky účesu meg ryan s strapcami bob step cut

Účesy Meg Ryan s dlhými vlasmi

účesy od meg ryana dlhé vlasy hladké vrstvy

V roku 2006 sa Ryan objavil na červenom koberci v úplne novom vzhľade – dlhej a elegantnej hrive. Dlhší strih bol v tej dobe považovaný za ochrannú známku inej herečky – Jennifer Aniston, ktorá sa postavila na výslnie svojou rolou v americkom sitcome „Priatelia“.

dlhé účesy od meg ryan blond kučery

Meg Ryan tiež nosila dlhé vlasy kombinované s kučerami, ale tieto pohľady akosi zostali v tieni jej ikonického účesu 90. rokov.

meg ryan účesové filmy natáčajú dlhé vlasy

Fringed Bob – Ochranná známka herečky dodnes

meg ryan účes kučeravý wuschelkopf fringed bob

Aktuálny účes hollywoodskej hviezdy Meg Ryan pripomína jej ikonický okrajový strih z 90. rokov, ale je menej divoký. Herečka vymenila kučeravú hlavu za štýlový, mierne vlnitý, ale stále vrstvený bob.

meg ryan účes úrovne bob lemovaný strih

meg ryan účes ikonický strih s strapcami stupňovitý

meg ryan účes krátky strapcový bob polodlhý

meg ryan účes strapec bob po bradu blond