Vlasy a účesy

Trendové účesy: stredne dlhé, vrstvené as ofinou – 13 štýlov a tipov

Trendy účesy: stredne dlhé, vrstvené a s ofinou - letné účesy

Ďalšia návšteva kaderníka sa blíži a vy stále neviete, ako by mal váš nový účes vyzerať? Alebo už máte polodlhé vlasy a hľadáte správny styling? Tento rok sú trendové účesy: stredne dlhé, vrstvené a s ofinou. Predstavujeme vám tie najkrajšie inšpirácie pre vlasy po bradu a po ramená, odvážne stylingy a klasické účesy. Nájdete tu aj užitočné tipy, ktoré vám rozhodne uľahčia každodennú starostlivosť.

Trendy účesy: stredne dlhé, vrstvené a s ofinou

Trendové účesy: stredne dlhé, vrstvené a s ofinou-ležérne-leto-prírodné

V prípade stredne dlhých účesov sa spravidla hovorí o prechodovej dĺžke. Sú však veľmi praktické a z dlhodobého hľadiska môžu byť skvelou voľbou. Stredná dĺžka vlasov nie je ani príliš krátka na komplikované účesy, ani nepotrebuje intenzívnu starostlivosť z dlhej hrivy. Môže byť štylizovaný rôznymi spôsobmi a je vždy trendový. Tento rok sú vlasy ležérne, vrstvené a s ofinou – skvelá kombinácia pre elegantný vzhľad.

Účesy Bob: stredne dlhé, vrstvené a s ofinou

Trendy účesy: stredne dlhé a s ofinou-blond-retro

Účesy so stredne dlhými strapcami majú často vďaka zapracovaným úrovniam viac zvlnenia a objemu ako dlhé vlasy. Dajú sa však tiež rýchlo zmeniť a dajú sa nosiť otvorené alebo dokonca v štýle updo. Skutočným univerzálnym nástrojom pre polodlhé vlasy je bob. Dá sa nosiť po ramená alebo len po bradu a môže byť odstupňovaná alebo s ofinou. Tento účes je úplne senzačný, pretože sa skutočne hodí ku každému tvaru tváre a typu vlasov. S rovnými vlasmi vyzerá elegantný bob s ofinou jednoducho skvele. S mierne vlnitými alebo kučeravými vlasmi je možné ofinu nosiť v bočnom lúčení.

Účesy Bob 2016/2017 – 20 nápadov na populárny strih

Vrstvený bob – klasický strih nemusí byť nudný

Účesy Bob 2016 – 27 nápadov na strihy a styling

Fuzzy dlhý bob

účesy-stredne dlhé-vrstvené-ofiny-trendy-jennifer-lopez

Ak bol trendovým účesom v roku 2016 dlhý bob, rok 2017 je fuzzy dlhý bob. Nenahrádza úplne svojho predchodcu, ale skôr ho rozširuje. Je silne lemovaný a veľmi silne inšpirovaný 70. rokmi, je obzvlášť ležérny a prirodzený. V skutočnosti platí: čím odretejší, tým lepšie. Vzhľad je preto úplne ľahko upraviteľný a určite vám môže ušetriť nepríjemnú bolesť hlavy v skorých ranných hodinách, keď musíte ísť rýchlo. Je teda ideálny aj na leto. Vrstvený stredne dlhý účes navyše pristane takmer každému a dá sa ľahko prispôsobiť jednotlivým tvarom tváre.

účesy-stredne dlhé-vrstvené-pony-trendy-tmavé-prírodné-hnedé

Takzvaný „Clavi Cut“ sa v roku 2014 stal skutočným trendovým účesom. Dnes oslavuje svoj comeback. Je to asi stredne dlhá srsť až po kľúčnu kosť. Vlasy je možné nosiť kučeravé, uhladené s bočným alebo stredným delením. Vzhľad je veľmi obľúbený u hviezd ako Emma Stone, Victoria’s Secret Modelka Monika Jagaciak, Natalie Portman a mnohých ďalších.

Účesy: stredne dlhé, viacúrovňové a s ofinou

účesy-stredne dlhé-vrstvené-ofiny-trendy-kučery-kerry-washington

V závislosti od proporcií tváre môžu byť kroky a ofina dlhšie alebo kratšie. Pri uhlových tvárach je vhodné nechať si vlasy po okraj spadnúť až po bradu. Citeľnú šírku tváre teda nenápadne a elegantne zakryjú ležérne pramienky. Dámy s okrúhlou tvárou by mali vždy venovať pozornosť dĺžke poníka. XXL stupňovaný poník, ktorý je prirodzene fúkaný, je tu dokonalým riešením. Lichotí splnu a dodáva ležérny vzhľad.

stredne dlhé účesy odstupňované ofiny trendy-taylor-swift

Napriek tomu, že poníky nie každému pristanú, všetko závisí od ich štýlu. Pri správnom použití môžu správne výrobky dokonca vyčarovať jemným vlasom extra plnosť. Predovšetkým je dôležité, aby vzhľad nepôsobil zanedbane. Zodpovedajúca kúra proti rozštiepeniu končekov, ktorú by ste nemali podceňovať, zaisťuje poriadnu dávku lesku.

Vrstvy vo vlasoch a ofina na kučery

účesy-stredne dlhé-vrstvené-pony-trendy-kučery-prírodné

Ženy s prirodzenými kučerami sa môžu skutočne tešiť na odstupňované stredne dlhé trendové účesy. Kučeravé vlasy dodávajú trendovému vzhľadu extra nostalgický nádych a interpretujú sa veľmi prirodzene. To sa hodí k blond tónom alebo prameňom v rôznych zlato-medených nuansách. Účes je prispôsobený typu kučeravých vlasov pomocou dlhej ofiny s bočným delením, v súlade s trendmi účesu 2017. V dĺžke brady a svetlej jaseňovej blond účesu pripomína ikonu štýlu Marylin Monroe.

účesy-stredne dlhé-vrstvené-ofiny-trendy-ombre-farba-vlasov

Polovičné účesy sú skvelé pre tých, ktorí radi experimentujú s farbou vlasov. Farebné akcenty si skutočne prídu na svoje so strednou dĺžkou vlasov so silne vrstveným účesom. Teplé, svetlé odtiene hnedej a prírodné blond tóny sú tento rok trendy. Odvážne kombinácie je možné vyskúšať s tmavou základnou farbou.

účesy-stredne dlhé-vrstvené-ofiny-trendy-pochmúrne-dakota-johnson

Trendové účesy strednej dĺžky, vrstvené a s ofinou sú veľmi vhodné pre každú štruktúru vlasov. Sú obzvlášť prospešné pre jemné vlasy. Strih s okrajmi prináša vlasom extra vzdušnosť a objem. Na zvýšenie efektu odporúčajú kaderníci zvoliť sombrè. Ide o jemnejšiu variáciu známeho vzhľadu ombrè, v ktorej je farebný rozdiel jemnejší a je medzi väčšinou tmavým prístupom a mierne svetlejšími hrotmi. Farebný gradient by nemal byť do očí bijúci, ale dve až maximálne tri nuansy a najmä dodať tenkým, jemným vlasom väčší objem, hĺbku a štruktúru..

účesy-stredne dlhé-vrstvené-ofiny-trendy-farba-vlasov-halle-berry

Jemné farebné prechody vyzerajú veľmi dobre s každou farbou vlasov, ale iba vtedy, keď sú vykonané skutočne jemné prechody, vyzerá vzhľad prirodzene a skutočne krásne. Svetelné vlny alebo takzvané plážové vlny poskytujú dodatočnú štruktúru a zdôrazňujú jedinečné farebné efekty. Pre takýto účes sa rozhodli aj mnohé hviezdy ako Jennifer Lopez, Halle Berry, Dakota Johnson a ďalšie.

účesy-stredne dlhé-vrstvené-trendy-pony-bob-emma-kameň

Stredná dĺžka bola dlho považovaná za prechodný účes do dlhej hrivy. V skutočnosti je populárnejší ako kedykoľvek predtým. Na rozdiel od dlhých vlasov, styling vlasov nestráca svoj tvar a vy si môžete svoje vlny alebo prepracované zapletané účesy užívať dlho. Vlasy, ktoré siahajú po bradu alebo kľúčnu kosť, zvýrazňujú kontúry tváre a dodávajú dekoltu a ramenám voľnosť.

Účesy: stredne dlhé, viacúrovňové a s ofinou

stredne dlhé účesy vrstvené ofiny trendy karlie kloss

Možno sú inšpirované francúzskou eleganciou a ležérnosťou leta a najlepšie trendové účesy sú tie, ktoré sa nezaobídu bez veľkého stylingu, ale zároveň pôsobia upravene. Ide o to, aby ste účes optimálne prispôsobili individuálnemu tvaru tváre. Kroky sú tu dobrým riešením, pretože sú variabilné a dajú sa použiť rôznymi spôsobmi. Fringed pony je možné nosiť v strednom lúčení, na jednej strane alebo rovno. Účes s strapcami v polovici dĺžky je mnohostranný a veľmi dobre funguje s mierne vlnitými vlasmi aj s kučerami. Väčšina súčasných žien sa predovšetkým snaží o prirodzený, ľahko udržiavateľný vzhľad, ktorý sa dá rýchlo urobiť v uponáhľanom každodennom živote alebo po vstaní..

účesy-stredne dlhé-vrstvené-trendy-pony-bob-krátke