Vlasy a účesy

Pastelové vlasy: Tipy na pastelové farby vlasov v ružovej, fialovej a modrej farbe

Farba vlasov pastelová ružová-pastelové-tóny-blond-vlasy-melír

Pastelové farby sú v posledných rokoch jasným trendom ako v bytovom zariadení, tak aj vo svete módy. Jemné, svetlé tóny dokonca dobyli svet líčenia a vlasov. Už niekoľko rokov stále viac známych Hollywoodskych žien experimentuje s farbami vlasov a spolieha sa na pastelové tóny svojich vlasov. Ak chcete mať aj vy vlasy v pastelových farbách a správne nosiť trendovú farbu vlasov, tak ste na správnom mieste. V článku nájdete užitočné tipy a tiež krásne nápady na účesy s najobľúbenejšími pastelovými farbami na vlasy.

Pastelové farby vlasov: ktoré vyhovujú trendovému vzhľadu

Vlasy pastelovej farby blond-vlasy-ružové-tóny-leto

Predtým, ako sa rozhodnete pre úplne nový pastelový vzhľad, mali by ste najskôr zvážiť, či by vám také farby pristali. To je jedna vec, ktorá závisí od farby a tónu vašej pokožky, ako aj od vašej prirodzenej farby vlasov. Dôležitú úlohu zohráva aj farba očí a obočia. Pre svetlejšie typy pleti sú spravidla vhodnejšie pastelové farby, ako je svetloružová alebo svetlo modrá. Blond vlasy navyše lepšie preberajú pastelovú farbu vlasov, a tak dosiahnete lepší konečný výsledok.

Farbite dlhé alebo krátke vlasy pastelom a ako

Vlasy pastelovej farby pastelovo-ružovo-čipkované-blond-vlasy

Pokiaľ ide o dĺžku vlasov, neexistuje nič také, ako dobré alebo zlé rozhodnutie. Pastelové tóny sa hodia k krátkym účesom aj k dlhej hrive. Mali by ste sa však rozhodnúť, či si chcete zafarbiť všetky vlasy pastelom alebo len urobiť melír. Dlhšie vlasy tolerujú pastelové končeky a populárny ombre vyzerá celkom dobre, aj keď krátke vlasy je jednoduchšie úplne zafarbiť.

Ružové vlasy: ako vyzerajú hviezdy krajšie??

Ombre farbenie vlasov – nápady pre ombre blond, bruneta a svetlé farby

Farbenie vlasov sami v trendovej farbe ružovej hnedej – tipy a nápady!

Odtieňujte pastel na vlasy a experimentujte s farbami

Farba na vlasy pastelová modrá fialová ružová zvýrazňuje sivé vlasy

Pastelové odtiene spravidla nemožno farbiť natrvalo, ale iba tónovať do vlasov. V závislosti od typu zafarbenia farba trvá od 4 do 5 umytí až po jeden a pol mesiaca. Preto môžete byť ochotní experimentovať a vyskúšať viac ako jednu pastelovú farbu, kým nenájdete tú správnu pre seba.

Pastelové vlasy – na čo si dať pozor

Vlasy pastelovej farby blond-vlasy-ružové-krajkové-tóny

Farbenie pastelovými farbami je pre rôzne farby vlasov náročné. Najľahšie je nechať si blond alebo blond vlasy zafarbiť pastelom, pretože ľahšie naberie novú farbu. To však nie je prípad brunetiek. Hnedé vlasy tak zle znášajú farebné pigmenty a mali by ste si ich najskôr odfarbiť, než získate vlasy pastelovej farby.

Môžu byť vlasy farbené na pastel bez bielenia?

trendy-vlasy-pastel-farbenie-čipky-ružové-tóny-farby-vlasov

Pri pastelových vlasoch by mali byť tmavé vlasy vopred zosvetlené. Pastelové odtiene môžete samozrejme tiež vyskúšať na nebielených vlasoch, ale nakoniec sa vám nedostanú pastelové vlasy, ale malý lesk farieb..

Odfarbite alebo si nechajte odfarbiť vlasy sami

vlasy-pastel-farbivo-bielidlo-pastelovo-ružové-vlasy-elegantné

Ak máte prirodzene blond vlasy, môžete tento krok vynechať. Všetky ostatné by však mali vlasy najskôr chemicky odfarbiť. Spravidla je možné odfarbiť si vlasy sami, ale musíte tomu zabrániť. Na vlasy môžete dať veľký stres a aj tak nedosiahnete dobré výsledky. Je preto vhodné nechať si odfarbiť vlasy u profesionála.

Farbite iba zdravé vlasy

vlasy-pastelové-farbivo-ružovo-modré-pastelové-farby-dlhé vlasy

Bielenie a farbenie je pre vlasy spravidla nepríjemný proces a môže ich vo väčšej či menšej miere poškodiť. Na vlasy, ktoré už boli poškodené, odporúčame fázu regenerácie pred farbením, ako aj intenzívnu starostlivosť. Pretože vlasy musia byť zdravé, aby vyzerali krásne.

Aká pastelová farba vlasov vám pristane

farbenie vlasov-pastel-farbivo-purpurovo-modro-pastelovo-farbenie vlasov

Ružová, modrá a fialová sú v súčasnosti najobľúbenejšími pastelovými farbami na vlasy. Pastelové ružové vlasy sú vhodnejšie pre ženy so svetlou pokožkou a svetlými očami. Ružové pastelové odtiene na vlasy prichádzajú v rôznych odtieňoch a vy si môžete vybrať ten najlepší pre seba. Pastelovo modré vlasy sú vhodné aj pre mierne opálenú pokožku a dajú sa krásne kombinovať s ostatnými pastelovými odtieňmi. Pastelová purpurová farba vlasov naopak pristane takmer každému typu pokožky a vyzerá elegantne.

Farbite si pastu na vlasy sami – nájdite vhodné produkty

vlasy-pastelové-farbivo-blond-vlasy-ružové-tóny

Ak ste sa rozhodli farbiť si pastu na vlasy sami, potom by ste mali nájsť vhodný kvalitný výrobok. Na trhu sú k dispozícii rôzne tónovacie prostriedky ako masky na vlasy, kondicionéry a krémy, ktoré môžete vyskúšať. Vždy sa riaďte pokynmi na použitie výrobku, ktorý ste si presne vybrali.

Nechajte si vlasy zafarbiť pastelom v kaderníctve

vlasy-pastelové-farbenie-trendy-farby-vlasov-pastelové-farby-fialové

Ak si nie ste istá vlastnými farbiacimi schopnosťami, odporúča sa navštíviť kaderníka. Pastelová farba vydrží dlhšie a od profesionála môžete získať tipy a skúsenosti nabudúce. Bez ohľadu na to, či si farbíte pastu na vlasy sami alebo si ju necháte urobiť odborníkom, špeciálna starostlivosť o farbené vlasy je vždy potrebná na ochranu vlasov a farby potom..

Farbivo na vlasy – ružové vlasy

vlasy-pastelové-farbenie-ružové-pastelové-farby-vlasov-krátky účes-ružové

Pastelové ružové vlasy sú vhodné pre ženy všetkých vekových skupín. S touto pastelovou farbou vlasov teda nikdy nič nepokazíte. Vyzerá obzvlášť žensky a perfektne sa hodí k blond vlasom. Americká speváčka Pink robí túto farbu vlasov populárnou už roky a v posledných rokoch sa pre ňu rozhodlo mnoho ďalších hviezd.

Ružové odlesky s pastelovo ružovou farbou vlasov

končeky vlasov-pastelové-farbenie-ružové-pastelové-farby-ofiny

Ak nechcete novú farbu vlasov, stačí trocha spestrenia, môžete vyskúšať len niekoľko melírov v pastelových tónoch. Ombre look alebo farbená ofina sa perfektne hodia k svetlým blond vlasom a sú skvelou voľbou na jar a leto.

Pastelové ružové vlasy pre trendový vzhľad

vlasy-pastelové-farbivo-ružové-vlasy-opálené-koža

Trendový vzhľad si už vyskúšali známe ženy z hudobného a filmového sveta ako Kaley Cuoco, Rita Ora a dokonca aj Rihanna. Bez ohľadu na to, či máte krátke alebo dlhé vlasy – ružové pastelové tóny sú vhodné pre každú dĺžku vlasov a účes.

Pastelové purpurové farbivo na vlasy

vlasy-pastelové-farbiace-pastelové-purpurové-farby-vlasov-krátky účes

Môžete experimentovať s pastelovými farbami na vlasy, pretože farba zmizne po niekoľkých umytiach. Ak chcete farbiť vlasy pastelom, potom sú fialové pastelové odtiene úžasný nápad. Či už sú to celé vlasy, alebo len vo forme farebných špičiek a odleskov vo vlasoch, trendová farba na vlasy je obľúbeným nápadom pre požadovanú odrodu.

Farbiaci pastel na vlasy – dievčenská purpurová farba vlasov

kučery na vlasy-pastelové-farbivo-pastelové-purpurové-stredne dlhé-vlasy

Pastelová purpurová farba vlasov dodáva ženský vzhľad a je ideálna pre ženy, ktoré si potrpia na módu. K outfitu sa pastelovo fialové vlasy najlepšie kombinujú s čiernymi, bielymi alebo inými pastelovými odtieňmi. Kombinácia s tmavými tónmi, ako je modrá alebo šedá, spôsobuje, že pastelová farba vlasov žiari obzvlášť intenzívne.

Farbivo na vlasy – pastelové odtiene inšpirované morskými pannami

vlasy-pastel-farbenie-modré-vlasy-pastelové tóny-nápady-letný účes

Ak chcete elegantný letný účes do teplých dní na pláži, prvá vec, ktorú môžete urobiť, je zafarbiť si vlasy pastelom, modrým pastelovým odtieňom. Pastelovo modré vlasy pripomínajú pláž a more a sú perfektným doplnkom letného outfitu.

Pastelovo modré vlasy a ako to vyzerá

vlasy-pastelové-farbivo-modré-vlasy-outfit-kombinovať

Pastelovo modré vlasy sú ako stvorené pre ženy so svetlým typom pokožky. Modrou farbou si môžete zafarbiť buď celé vlasy, alebo len zafarbiť končeky. Oba varianty pre modré pastelové tóny vo vlasoch sú však vhodnejšie na dovolenku a nie do každodenného života. V outfite sa pastelová farba vlasov krásne kombinuje s inými pastelovými odtieňmi, ako je ružová alebo fialová, ako aj so sivou.