Vlasy a účesy

Olej na vlasy: Tu nájdete ten správny olej na vlasy pre váš typ vlasov!

Sotva existuje žena, ktorá by nechcela krásne, silné a lesklé vlasy. So správnou starostlivosťou to môžete dosiahnuť! Rozlúčte sa s početnými kúrami na vlasy, pretože olej na vlasy vráti vašej hrive život. Prezradíme, ktorý olej na vlasy vyhovuje vášmu typu vlasov, a dáme vám tipy, ako výrobok správne používať.

Na ochranu vlasov prírodným spôsobom použite vlasový olej

aký olej je dobrý na vlasy podľa typu vlasov

Stojíte v drogérii a pozeráte sa na najrozmanitejšie šampóny, vlasové kúry a séra, ktoré sľubujú vyriešenie všetkých vašich problémov s vlasmi. Výber je v skutočnosti taký veľký, že je ľahké stratiť prehľad o veciach. Väčšina vlasových produktov má jednu vec spoločnú: sú plné chemikálií. Namiesto posilnenia vlasov môžu natrvalo poškodiť chemické prísady, ako sú povrchovo aktívne látky a silikóny. Oleje na vlasy sú lepšou alternatívou.

Olej na vlasy je prírodný ošetrujúci výrobok, ktorý obsahuje rôzne rastlinné oleje a extrakty. Vďaka svojim zložkám môžu rastlinné oleje urobiť vlasy lesklé a pružné, urýchliť rast vlasov a poskytnúť úľavu pri problémoch, ako sú rozštiepené končeky, lámanie vlasov a vypadávanie vlasov.

Starostlivosť o vlasy s olejom, ktorý maže proti rozštiepeným končekom

3 dôvody, prečo by ste na vlasy mali používať olej

 • Vlhkosť pre vlasy: Použitím vlasového oleja je vlhkosť vo vlasoch namiesto odparovania zablokovaná. To chráni sklady vlhkosti vlasov a nevysušujú, ale zostávajú lesklé a pružné.
 • Prírodné filmotvorné látky: Rastlinné oleje obsahujú mastné kyseliny, vďaka ktorým sú vlasy odolnejšie a chránia ich pred vonkajším poškodením. Tuky vytvárajú okolo vlasov prirodzený ochranný film, ktorý udržuje štruktúru vlasov neporušenú.
 • Na rozdiel od umelých filmotvorných látok, akými sú silikóny, majú rastlinné oleje tiež hlboký účinok. Živiny a vitamíny, ktoré obsahuje, vlasy ošetrujú, regenerujú a posilňujú.

Aký olej na vlasy vyhovuje akému typu vlasov?

najlepší olej na vlasy podľa prirodzených kučier typu vlasov

Chcete sa vyhnúť chemikáliám v bežných výrobkoch na ochranu vlasov, alebo len experimentovať s novými výrobkami na ochranu vlasov? Potom je vlasový olej to pravé pre vás. Aby ste však mohli naplno využívať výhody olejov na vlasy, musíte nájsť ten správny olej pre svoj typ a štruktúru vlasov..

Pri výbere oleja na vlasy je dôležité vedieť, či sú vaše vlasy jemné, husté alebo normálne, ako aj pórovitosť vlasov. Existuje jednoduchý trik, ktorý nám pomôže určiť štruktúru vlasov.

Olej na vlasy vyberajte na základe pórovitosti vlasov

Aké porézne sú moje vlasy Zmerajte pórovitosť vlasov testom na vode

Test vody: aké porézne sú moje vlasy?

Existuje jednoduchý spôsob, ako určiť pórovitosť vlasov. Dajte si vlasy z hlavy do pohára vody. Ak majú vlasy nízku pórovitosť, neklesajú na dno, ale zostávajú na povrchu. Vlasy s vysokou pórovitosťou naopak okamžite klesnú. Ak vlasy klesajú pomaly alebo sa rozplývajú v strede skla, majú vlasy normálnu alebo zmiešanú pórovitosť. Rozdeľte vlasy na tri časti a zopakujte experiment. Ak majú rôzne vlasy inú pórovitosť, potom sa hovorí opäť o zmiešanej pórovitosti.

Vlasové oleje pre vysokú pórovitosť vlasov

Vlasy s vysokou pórovitosťou sú zvyčajne suché, poškodené, rozštiepené a matné. Rýchlo vypadnú, odlomia sa a častým dôvodom je pravidelné farbenie. Rastlinné oleje bohaté na polynenasýtené mastné kyseliny, ako sú omega 3 a omega 6, sú vhodné pre vysoko porézne vlasy. Vhodnými vlasovými olejmi na hĺbkovú starostlivosť sú nevysušujúce rastlinné oleje, ako napríklad:

 • argánový olej
 • Hroznový olej
 • Avokádový olej
 • Pupalkový olej
 • Bavlníkový olej
 • olivový olej

Vlasové oleje pre každý typ vlasov a pórovitosť

Oleje pre nízku pórovitosť vlasov

Správne vlasové oleje pre vlasy s nízkou pórovitosťou majú vysokú koncentráciu nasýtených mastných kyselín. Vlasy s touto štruktúrou sú zvyčajne rovné, rovné a ťažko sa upravujú. Priliehavá kutikula vás zásobí dostatočnou vlhkosťou, a preto ťažké oleje na vlasy nemôžu dobre vpiť. Pre takú štruktúru vlasov sú vhodné takzvané sušiace oleje, ako napríklad:

 • Kokosový olej
 • Slnečnicový olej
 • olej z ľanových semienok
 • bambucké maslo
 • Olej Babassu

Olej na zmiešanú pórovitosť vlasov

Vlasy majú často zmiešanú pórovitosť – to znamená, že časť vlasov má nízku pórovitosť (zvyčajne vlasová línia) a druhá časť má vysokú pórovitosť (konce vlasov). V tomto prípade môžete použiť iný vlasový olej na korienky a končeky alebo môžete vyskúšať vyrovnávacie oleje na vlasy. Majú vysokú koncentráciu mononenasýtených mastných kyselín, ako sú omega 7 a omega 9, a sú stále známe ako polosuché oleje. Na vlasy so zmiešanou pórovitosťou napríklad:

 • Makadamiový olej
 • Jojobový olej
 • sezamový olej
 • Olej zo slivkových jadier
 • mandľový olej

Správne vlasové oleje pre každý typ vlasov

Ktorý olej na vlasy pre kučeravé vlasy je vysoko pórovitý

Ak nemôžete presne určiť, aké pórovité sú vaše vlasy, potom môžete nájsť vhodný olej na vlasy v závislosti od typu vlasov. Aký olej je vhodný na tenké vlasy, ktorý na kučery, ktorý na suché vlasy? Na tieto otázky odpovedáme nižšie.

Tí správni Vlasové oleje pre jemné vlasy sú tenké a ľahko sa rozotierajú vo vlasoch Nevytvárajú ťažký ochranný film, ale skôr predchádzajú poškodeniu vlasov a zaisťujú väčší lesk a vláčnosť. Arganový olej, olej z hroznových jadier a svetlicový olej sú dobré pre jemné vlasy.

Správna vec Olej pre husté a kučeravé vlasy na druhej strane je hustejší a okolo vlasov vytvára mastný film, ktorý uzamkne vlhkosť. Vlasy už nevyzerajú suché a matné, ale silné a upravené. Bohaté oleje ako olivový olej, makadamiový olej a kokosový olej sú dobrou voľbou pre husté vlasy.

Vaše vlasy nie sú ani husté, ani jemné, a potom bude najlepšie, ak sa do nich vyberiete Olej na vlasy pre normálne vlasy. Rovnako ako pre vlasy so zmiešanou pórovitosťou sú aj v tomto prípade vhodné polosuché oleje, ktoré nie sú ani príliš riedke, ani príliš husté. Na tento typ vlasov sú najlepšie prírodné oleje ako olej z marhuľových jadier, sezamový olej a jojobový olej.

Správny olej na vlasy na rôzne problémy s vlasmi

Môžete použiť vlasový olej proti lupinám v línii vlasov

Aký olej pre mastné vlasy?

Tí, ktorí majú mastné vlasy, sa nemusia vzdať mnohých výhod vlasových olejov. Tekuté vlasové oleje, ako napríklad olej z koreňa lopúcha, poskytujú vlhkosť a dajú sa použiť na dĺžku aj na pokožku hlavy. Olej z koreňa lopúcha pôsobí aj proti lupinám.

Aký olej na vlasy pre farbené vlasy?

Bohaté oleje, ktoré sú vhodné pre silne pórovité a kučeravé vlasy, sú dobrou voľbou aj pre farbené vlasy. Avokádový olej je napríklad bohatý na vitamíny, dodáva veľa vlhkosti a chráni farbené vlasy pred ďalším poškodením.

Aký olej pre poškodené vlasy?

Mandľový olej obsahuje biotín, a preto je nádherne vhodný pre poškodené vlasy. Dobrou alternatívou k tomu je arganový olej, ktorý je jedným z najobľúbenejších vlasových olejov a na suché vlasy s poškodenými končekmi dokáže zázraky.

Aký olej na padajúce vlasy?

Ak chcete obmedziť nadmerné vypadávanie vlasov, môžete využiť ricínový olej. Tento vlasový olej zlepšuje funkcie pokožky hlavy a môže nielen pomôcť pri padajúcich vlasoch, ale tiež prispieť k rýchlejšiemu rastu vlasov.

Správne naneste olej na vlasy

najlepší vlasový olej na kučery ako aplikujte

Potom, čo nájdete ten správny olej pre váš typ vlasov, je polovica práce hotová. Aby ste však mohli naplno využiť všetky výhody vlasového oleja, mali by ste výrobok používať správne.

V závislosti od dosiahnutého účinku existuje niekoľko spôsobov, ako zaviesť vlasové oleje do rutiny starostlivosti o vlasy. Vlasové oleje sa v zásade nanášajú na vlhké vlasy, aby mohli uzamknúť vlhkosť vo vlasoch. Jeho použitie na suché vlasy však môže byť niekedy prospešné. Tu je prehľad rôznych možných použití:

Odchod do starostlivosti – Olej na vlasy sa po umytí šampónom nanesie na uterákom vysušené vlasy a nevymýva sa. Vynechajte súpravu vlasov a naneste prípravok po dĺžkach alebo len na končeky. Bezoplachové ošetrenia sú lepšie pre ľudí s hustými alebo obzvlášť suchými / poškodenými vlasmi. Vlasový olej chráni pred teplom pri fénovaní a robí vlasy lesklé a poddajné.

Vlasový olej nanášajúci kondicionér na vlasy pred umývaním

Predbežná starostlivosť o vlasy – Olej na vlasy vmasírujte do suchých vlasov, nechajte krátko pôsobiť a potom vlasy umyte ako obvykle. Táto metóda je obzvlášť vhodná pre matné, jemné vlasy a môže byť použitá ako pre končeky, tak aj pre korienky.

Obohaťte vlasové výrobky – Do šampónu alebo kondicionéra pridajte niekoľko kvapiek oleja, aby bola vašim vlasom intenzívna starostlivosť.

Olej na suché vlasy – Olej na vlasy je možné použiť aj ako stylingovú úpravu. Ak nanesiete olej na vlasy na suché vlasy, mali by ste byť veľmi šetriace, inak budú vlasy rýchlo pôsobiť mastne.

Ak chcete nájsť techniku, ktorá vám vyhovuje, experimentujte s rôznymi metódami a zistite, ako na to vaše vlasy reagujú. Je tiež dôležité poznamenať, že niektoré orieškové oleje môžu spôsobiť alergické reakcie, najmä u tých, ktorí majú alergiu na orechy.

Práve na to by ste si pri kúpe vlasových olejov mali dať pozor

Olej na vlasy v hnedej sklenenej fľaši s kvapkadlom

Aj keď je na štítku napísaný olej na vlasy, nemusí to znamenať, že je pre vaše vlasy dobrý. Vždy dávajte pozor na obsah oleja – ak sú na zozname silikónové alebo minerálne oleje, potom je lepšie nechať olej na vlasy na poličke. Ide o umelé plnivá, vďaka ktorým sú vaše vlasy z dlhodobého hľadiska suššie a bez života.

Najlepší olej na vlasy by mal pozostávať zo 100% čistého rastlinného oleja alebo z kombinácie čistých rastlinných olejov. Vlasové oleje sú obvykle balené vo fľašiach z jantárového skla, ktoré chránia olej pred svetlom. Čistý olej môže byť o niečo drahší, ale má to dobrý dôvod. Pretože vaše vlasy si zaslúžia to najlepšie.

Olej na vlasy robí vlasy zdravé a lesklé