Vlasy a účesy

Okoreňte a skryte sivé vlasy melírom – vzhľad vyzerá tak skvele! VIDEO

Ak ste to nevedeli: sivé vlasy sú teraz v móde. V minulosti objavenie prvých sivých vlasov znamenalo, že ste si museli okamžite naplánovať návštevu kaderníka, aby ste si vlasy zafarbili. Ale v dnešnej dobe je stále bežnejšie, keď tie, ktoré skutočne šedivejú (a účelovo si nefarbia vlasy na strieborno), skryjú svoje sivé vlasy melírom. Tmavé a blond odlesky prinášajú krásne kontrasty akémukoľvek účesu a nie sú také výrazné ako úplné zafarbenie. Nosenie sivých vlasov sa pre mnohé ženy stalo synonymom objavovania sily ich prirodzenej krásy. Znie to zaujímavo? Pokračujte v čítaní a zistite všetko, čo potrebujete vedieť o sivých vlasoch a melíroch a o tom, ako svoj vzhľad získať aj vy.

Oživte sivé vlasy melírmi a melírmi

zakryte sivé vlasy svetlými a tmavými odleskami

Melír a melír vnáša do vlasov pohyb a prostredníctvom zmesi prirodzene vyzerajúcich odtieňov pomáha vytvárať viacrozmerný účes. Táto moderná technika vám umožňuje predviesť svoje sivé vlasy štýlovým spôsobom! Sivé vlasy s tmavými a svetlými odleskami pôsobia sviežo a taktiež vás omladia!

zakryte sivé vlasy melírom

Pretože zvýraznenie a slabé osvetlenie vyžaduje určitú dávku zručnosti, je najlepšie nechať túto úlohu na profesionálnom koloristovi. Jedna vec, ktorú by ste mali mať na pamäti, než požiadate svojho holiča o najdôležitejšie veci, je, že vám najskôr musia odfarbiť vlasy a potom ich prefarbiť. Rovnako ako pri väčšine techník melíru a slabého osvetlenia zvážte pri rozhodovaní o tom, ktorá farba melíru bude vyzerať najlepšie, vašu prirodzenú farbu vlasov. Nie ste si istí, kde začať? V nasledujúcom texte vám predstavíme najlepšie nápady pre každú prirodzenú farbu vlasov.

sivé vlasy jaseň blond melír

Ak ty prirodzená blondína svoju šedivú blond hrivu môžete okoreniť mixom rôznych odtieňov – od perleťovej až po medovú blond. Tieto prirodzene vyzerajúce chladné odtiene popola nádherne harmonizujú s chladnými a striebristými sivými odtieňmi.

vlasová línia ukrývajúca odlesky šedivých vlasov u brunetiek

Ak ste od prírody brunetka a chcete okoreniť sivé vlasy melírom, mali by ste sa pohrať s tmavými melírmi. Espresso a karamelová hnedá dodávajú vlasom vzrušujúcu hĺbku. A keď k svojim hnedým vlasom pridáte zosvetľujúce blond odlesky, zvýrazníte tým odtiene šedej, ktoré už máte.

krátke účesy okorenia sivé vlasy melírom

Ak ste skutočný ryšavka je vhodné použiť rad slabých a svetlých miest s čokoládovo hnedými a zlatistými blond odleskami. Ešte nie ste pripravení rozlúčiť sa so svojou ohnivou hrivou? Ak máte len niekoľko sivých vlasov, môžete ich ošetriť metódou Hair Glazing, aby tak nevyčnievali z vašej prirodzenej farby vlasov.

Soľ a korenie: Takto vyzerajú štýlové sivé vlasy v štýle soľ a korenie!

10 nápadov na krásne sivé odlesky, balayage a spol.

Už žiadne farbenie vlasov! Tu sú najkrajšie účesy pre sivé vlasy

3 techniky, ako zafarbiť odlesky na sivých vlasoch

hnedé vlasy farbiace blond pramene

Ďalším bodom, ktorý je potrebné vziať do úvahy pri výbere melíru pre vaše vlasy, je typ techniky melírovania, ktorá vám dodá požadovaný vzhľad. Nižšie sa dozviete o troch rôznych technikách melírovania sivých vlasov, o ktorých sa môžete dozvedieť od svojho koloristu.

1. Balayage a maľovanie na vlasy

vlasová línia skryje odlesky sivých vlasov

Pri balayage aj pri maľovaní na vlasy sa odlesky nanášajú na vlasy štetcom, aby vytvorili prirodzene vyzerajúci vzhľad. Technika farbenia ombré nie je v tomto prípade vhodná, pretože melíry, ktoré začínajú v polovici hlavy, s korienkami sivých vlasov veľa neurobia. Na druhej strane pomocou techniky balayage môžete prispôsobiť umiestnenie zvýrazňovačov a dokonca ich priblížiť k vlasovej línii..

2. Foilyage

Technika pramene fóliovej fólie

Foilyage je kombináciou techniky balayage a fólie. Hroty vlasov sú tiež zafarbené svetlejšie. Jediným rozdielom je, že sa používajú fólie. Hlavné prvky sa umiestnia na požadované miesto a potom sa obalia fóliou na zvýšenie účinku. Fólie v teple tesnia a robia vaše pramene jasnejšie a žiarivejšie pre dramatický a pútavý vzhľad.

3. Babylights

skryte sivé vlasy pomocou blond melíru a detských svetiel

Táto technika prameňov je ideálna pre ľudí s tenkými vlasmi alebo pre tých, ktorí chcú skryť iba jednotlivé sivé vlasy. Babylights nanášajú super jemné blond pramene na celé vlasy, aby vyzerali ako na slnku. Tieto blond odlesky odľahčia vašu hrivu a dodajú vám celkovo mladistvejší vzhľad.

Ako sa starať o sivé vlasy s melírom?

okoreníte sivé vlasy tmavými odleskami

Bez ohľadu na to, s akou farbou vlasov ste začali alebo či ste sa rozhodli pre tmavé alebo svetlé odlesky, tipy na starostlivosť o sivé vlasy zostanú rovnaké. Aby ste zaistili, že vaše čerstvo zafarbené vlasy budú vždy vyzerať a cítiť sa dobre, mali by ste dodržiavať tieto štyri pravidlá:

1. Vyhoďte zo sprchy všetky konvenčné výrobky na ochranu vlasov a uvoľnite miesto pre šampón a kondicionér, ktoré sa o farbené vlasy starajú obzvlášť jemne a dlhodobo..

sivé vlasy s blond melírom skrývajú bob účes

2. Pri sprchovaní používajte radšej studenú než horúcu vodu. Zabráni sa tým ďalšej dehydratácii v dôsledku vysokých teplôt a vaša hriva si udrží vlhkosť, ktorú tak veľmi potrebuje.

3. Zlepšite úroveň vlhkosti svojich vlasov tým, že do svojej týždennej kozmetickej rutiny zaradíte masku na vlasy. Raz alebo dvakrát týždenne naneste kondicionér s hydratačnou maskou na vlasy.

zakryte sivé vlasy melírom

4. Teploty upravujte na minimum, aby vám vlasy zbytočne nepoškodzovali. Napríklad po sprche si môžete vlasy vysušiť na vzduchu. Aby vaše kučery sušené na vzduchu mali väčšiu štruktúru a strapatý vzhľad, používajte texturizačné prostriedky na úpravu vlasov, ako sú spreje s morskou soľou, pomády na vlasy alebo pasty. Ak chcete získať väčší objem, nastriekajte na korene texturizačný sprej a dráždite ho hrebeňom. To vytvára väčšiu plnosť a vyfúkaný vzhľad.

Prezrite si našu galériu obrázkov a nájdite si ten pravý vzhľad!

skryte sivé vlasy hnedými a blond melírmi

Hra tmavých a svetlých svetiel vytvára prirodzený vzhľad

zakryte sivé vlasy melírom

Dajte sivým vlasom nový pizzazz s ružovým nádychom

sivé vlasy s viacfarebnými prameňmi skrývajú ružový a perleťový lesk

Nápad na melír v prirodzene hnedých vlasoch

účesy skrývajú sivé vlasy s melírom

Mocha hnedé vlasy s melírom

skryť sivé vlasy prameňmi

Farba blond vlasov so strieborným leskom

krátke sivé vlasy s melírom

Príklad krásneho krátkeho účesu pre sivé vlasy

krátky účes pre sivé vlasy

Detské svetlá v tmavohnedých vlasoch

Sivé vlasy na brunetkách zakryte detskými svetlami

Sivé korene skryte jaseňovým melírom

vlasové sivé vlasy skrývajú malé blond odlesky

Sivé vlasy pokrývajú strieborné blond a hnedé odlesky

krátke sivé vlasy s melírom

Popolavá blondínka a oriešková blondína v elegantnom bobovom účese

Účes Bob s blond a hnedými odleskami skryje sivé vlasy

Poskytnite zvýraznenie v 3 rôznych odtieňoch opticky pre väčšiu hojnosť

okoreníte sivé vlasy hnedými odleskami