Vlasy a účesy

Kulma bez kulmy – 10 nápadov s návodom, ako si upraviť vlasy

Kudrlinky bez kulmy špendlík na blond vlasy-v štýle pony-bobby

Či už pre každodenný život, pláž alebo na ďalšiu párty – kučeravé účesy sú perfektné pre každú príležitosť, najmä v lete. Chceli by ste byť cool Natočenie bez kulmy urobte to sami, potom ste na správnom mieste! Tu je pár dobrých nápadov, návodov a veľa užitočných rád pre krásne kučeravé vlasy.

Curling bez kulmy – dôraz je kladený na prípravu

Kučery bez kulmy kulma-sušič vlasov-štýl

S každým účesom, či už s teplom alebo bez neho, by ste mali vlasy pripraviť tak, aby neboli namáhané. Správna starostlivosť pred stylingom zaistí dlhotrvajúci vzhľad, ktorý je pre slávnostný účes veľmi dôležitý. Vlasové produkty by ste mali vyberať podľa typu vlasov, ale dobré kučeravé účesy sú tie, ktoré vytvárajú extra objem. Medzi vhodné produkty starostlivosti o vlasy na natáčanie vlasov patria pena, fénové mlieka a spreje na natáčanie vlasov. Hotové účesy je možné ošetriť lakom na vlasy alebo lakom na vlasy, aby vlny po niekoľkých hodinách nestratili svoj účinok..

Natočte sa bez kulmy a tepla

Natočte vlasy bez kulmy s čelenkou

Aby ste vlasy nepoškodili, je lepšie ich zvlniť bez tepla. Na tento účel je možné v závislosti od dĺžky vlasov použiť natáčky alebo papiloty. Krátke vlasy sa dajú na oboch skrútiť, pričom natáčky pôsobia ležérnejšie. Dlhé vlasy sú naopak s papilotmi lepšie natočené. Ďalšími obľúbenými variáciami na kučery bez kulmy sú vlásenky, vrkôčiky alebo točené drdoly.

Curling krátke vlasy – urobte si vlastné účesy s kučerami na krátke účesy

Vytvorte kučery pomocou kulmy – užitočné rady & Pokyny k úspechu

Návod na skvelý letný účes s kučerami na pláž

Vlnité vlasy cez pletené vrkôčiky

Kučery bez kulmy na noc zapletanie vrkočov-dlhé vlasy-dlhé-vlasy-vlny

Populárnou metódou na natáčanie vlasov je spánok so zapletenými vlasmi a zapletanie vrkočov na druhý deň. Výsledkom sú elegantné vlny, ktoré sú vyrobené bez namáhania vlasov. V závislosti od veľkosti kučier, ktoré sa dosiahnu, by malo byť spletených niekoľko malých alebo menej väčších pletencov.

Od rovných vlasov po ležérne vlny bez poškodenia

Kučery bez kulmy, vlnité vlasy-bez tepla

Ležérne kučery bez kulmy si vytvoríte aj sami doma. Potrebujete gumičku do vlasov alebo čelenku, s ktorou si poradíte. Len tak môžete v priebehu krátkeho času získať nádherný vlnitý vzhľad. Jedinou požiadavkou je umyť si vlasy a dokonale ich vysušiť tesne pred štartom.

Kudrlinky s gumičkou do vlasov – návod

kučery-bez kulmy-bez tepelnej čelenky-navíjanie vlasov-návod

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je položiť čelenku na hlavu. Všimnite si toho, že by mal stáť pevne na hlave, aby kučery získali dobrý tvar. Potom začnite krútiť jednotlivé pramene okolo gumičky, kým nie sú všetky vlasy obalené.

Natočte sa bez kulmy len za niekoľko hodín

kučery-bez-kulmy-odstraňovanie vlasov-pás-rýchly-účes-vlny

Nechajte vlasy takto niekoľko hodín, kým môžete vykonávať domáce práce, pripraviť niečo na večeru alebo len tak relaxovať na sedačke. Potom odstráňte gumičku do vlasov, upravte kučery rukami a máte hotovo.

Ako urobiť malé kučery bez kulmy a tepla? – video s pokynmi

Curling bez kulmy Návod – zaskrutkujte papilotov

kučery-bez-kulmy-vlasy-krútenie-v-návode

Chcete si cez noc natočiť rovné vlasy? Použitie papilotov nepoškodzuje vlasy a šetrí čas ráno, pretože papiloti majú zvyčajne zostať cez noc. Dajú sa nájsť aj v akejkoľvek drogérii za výhodnú cenu.

Vytvorte si chladné kučery sami pomocou papilotov

curl-without-curling iron-open-curl -organiz-papilots

Papiloty sa ľahko zaskrutkujú a vďaka drôtu sú vždy tesne uzavreté, tak ako ste ich nechali. Veľkosť výsledných kudrliniek závisí od toho, aké hrubé sú skrútené pramene.

Krásne kučery bez kulmy a tepla

kučery-bez-kulmy-papilotten-výsledok-kučeravé vlasy

Hotové kučery bez kulmy majú nádherný vzhľad a dlho vydržia. Takže si môžete urobiť dobrý kučeravý účes pre každodenný život alebo na slávnostnú príležitosť sami bez plytvania časom a peniazmi v kaderníctve.

Malé drdoly na temene hlavy vytvárajú ležérne kučery dlhých vlasov

kučery-bez kulmy-malé drdoly-krútiace sa sponky do vlasov

Ďalším variantom pre kučery bez kulmy a tepla je rozdeliť uterákom vysušené vlasy na pramene, natočiť ich rukami a zaistiť sponkami alebo sponkou do vlasov. Skrútené pramienky je najlepšie nechať cez noc zaschnúť a potom ich na druhý deň opatrne zrolovať.

Krátke kučery na vlasy bez kulmy

kučery-bez-kulmy-krátke-vlasy-twirling-mini-drdoly

Krátke vlasy sa dajú natočiť aj bez tepla alebo kulmy, len pomocou bobby pins. Konce vlasov sú natočené a pripevnené. V porovnaní s topknotom na dlhých vlasoch odporúčame nechať drdoly nižšie, aby účes nebol príliš krátky.

Urobte si jemné vlny sami iba pomocou bobby pins

kučery-bez-kulmy-krátke-vlasy-jemné-vlny-rýchle

Ak sa bobby piny otvoria po niekoľkých hodinách, získate ležérny vzhľad s jemnými vlnami pre krátke vlasy.

Penové natáčky pre dokonalé kučery

kučery-bez-kulmy-natáčky-natáčky-pena-návod

Obrázok ukazuje, ako používať malé penové natáčky. Potom, čo sú vlasy natočené, by ste mali niekoľko hodín opäť počkať, aby ste dosiahli najlepšie výsledky, najlepšie celú noc.

Kulma bez kulmy – okrúhla kefa a sušič vlasov na jemné vlny

kučery-bez-kulmy-návod-sušič vlasov-okrúhla kefa-chladné-vlny

Krátke až stredne dlhé vlasy môžete tiež natočiť pomocou sušiča vlasov a okrúhlej kefy. Konečný efekt tu závisí od veľkosti okrúhlej kefy. Styling začína uterákom vysušenými vlasmi a fénom alebo penou. Potom je okrúhla kefa umiestnená blízko vlasovej línie a prameň sa posunie od pokožky hlavy. Pri ťahaní prameňa smerom von sa súčasne suší sušičom vlasov. Opakujte metódu pre všetky vlasy a vychutnajte si svoje krásne kučery.

Kombinácia dvoch techník – stláčanie vrkočov pomocou vyrovnávacej žehličky

kučery-bez kulmy-prámiky-žehličky na vlasy-plážové vlny

Ak ste sa rozhodli pre kučery bez kulmy a s vrkôčikmi, ale máte obmedzený čas, pre rýchlejšie pôsobenie môžete vrkoče opracovať žehličkou. Niekoľko veľkých vrkočov vytvára elegantné plážové vlny, vhodné na rôzne príležitosti.

Natočte vlasy žehličkou

kučery-bez kulmy-žehličky na vlasy-blond-účesy

Pomocou žehličky na vlasy môžete nastylovať krásne kučery alebo jemné vlny. Všetko závisí od správneho otáčania. Dokonalé výsledky vyžadujú trochu cviku, ale potom sú výsledky oveľa rýchlejšie. Na tieto kučery bez kulmy je príprava mimoriadne dôležitá, aby sa vlasy nepoškodili. Tepelný ochranný sprej je tu nutnosťou. Rovnačku by navyše nikdy nemalo byť príliš horúce – stačí stredná teplota.

Ako sa správne zvinúť pomocou žehličky?

kučery-bez-kulmy-návod-rovnanie-žehličky-vlnité vlasy

Technika je nasledovná: vyrovnávacia žehlička je pripevnená k vlasovej línii, zatvorená a otočená, ako pokračujete v ťahaní. Pomalý a široký zákrut vytvára veľké kučery, rýchlejší malé. Pád kučier je určený smerom krútiaceho pohybu.

Hotové kučery uviažte do účesu

kučery-bez-kulmy-žehličky na vlasy-napoly otvorené vlasy-účes

Až po dokončení kučier bez kulmy sa použije stylingový prípravok na vlasy. Nakoniec môžu byť vlnité vlasy zviazané do mnohých rôznych účesov.

Vyhrievateľné natáčky pre krásne kučery bez kulmy

kučery-bez-kulmy-účesy-vyhrievané-natáčky

Vlasy sa dajú rýchlo natočiť pomocou vyhrievaných natáčok. Trendy vlny sa tak dajú ľahko vyrobiť aj doma, bez toho, aby ste museli s kulmou tráviť dlhé hodiny pred zrkadlom.