Vlasy a účesy

Farbenie vlasov na zeleno: 10 skvelých nápadov na štýlovú a elegantnú farbu vlasov

Pastelové farby na vlasy sú nádherné a v dnešnej dobe ich môžete vidieť takmer kdekoľvek. Ak však chcete niečo honosné a výstredné, môžete si nechať vlasy zafarbiť na zeleno. Zelená bola skutočne jedným z najhorúcejších trendov farby vlasov v roku 2020 a bude aj naďalej rásť v roku 2021. Aj keď sú zelené vlasy často spájané s grunge dievčatami, zelená je v skutočnosti farba vlasov, ktorú môže nosiť každý, ak nájde ten správny odtieň. Od mäty cez neónovú zelenú až po tmavozelenú – čítajte ďalej a objavte najchladnejšie odtiene zelenej, vďaka ktorým budú vaše vlasy krásne lesklé!

Tip redaktora: Ak si stále nie ste stopercentne istí, či vám zelená farba vlasov skutočne pristane, použite umývateľnú farbu na vlasy. Vďaka tomu si môžete farbiť vlasy na zeleno iba krátku dobu.

1. Pastelovo zelené vlasy

mäta zelená na odfarbených vlasoch

Ak ste nadšenci trendu pastelových vlasov, zamilujete si túto ultraľahkú, ale rovnako žiarivú zelenú farbu vlasov. Vaše vlasy budú vyzerať ako lahodná mätová zmrzlina! Mätovo zelená farba vlasov je najlepšia pre ženy so svetlou pleťou. Ak sa chcete opatrne priblížiť k tejto odvážnej farbe vlasov, môžete vzhľad domova dosiahnuť pomocou dočasnej farby na vlasy s pastelovou mätou.

Pastelovo zelené odlesky dodávajú medovým blond vlasom šmrnc

odlesky mäty zelenej na blond vlasoch

Seafoam Green je ďalšou pastelovo zelenou farbou vlasov. Je o niečo jemnejšia ako mätová zelená a má nádych viac detskej modrej. Ak máte svetlé blond vlasy, túto farbu je veľmi ľahké dosiahnuť a vytvára upokojujúci, mierový vzhľad – rovnako ako oceány, ktoré inšpirovali názov. Rovnako ako mäta zelená, aj táto zelená farba vlasov je obzvlášť vhodná pre ľudí so svetlým odtieňom pokožky.

Pastelovo zelená na ľadových blond vlasoch

pastelová zelená farba vlasov na krátke vlasy

Jemné zelené odlesky v oceľovosivých vlasoch

sivá farba vlasov s pastelovo zelenými prameňmi v spodnej časti

2. Smaragdovo zelená farba vlasov

tmavozelená farba vlasov na strih dlhých bobov

Smaragdovo zelená farba vlasov sa môže nosiť ako úplná farba alebo ako zvýraznenie tmavého prístupu, aby sa dosiahol extra trendový vzhľad vlasov. Tento tmavý odtieň je ideálny na jeseň a zimu a je obzvlášť lichotivý pre stredné a tmavé tóny pleti. Na otestovanie odtieňa sa uchýlite k umývateľnej zelenej farbe vlasov.

Smaragdová zeleň vyzerá na čiernych vlasoch nádherne

dlhé zelené vlasy s hnedým základom

Čierne alebo tmavohnedé vlasy so smaragdovo zelenými končekmi skutočne upútajú pozornosť. Táto trendová farba vlasov dodá vašim tmavým vlasom moderný nádych a určite upúta pozornosť na vašu dlhú hrivu. A čo je najlepšie, s neošetrenou líniou vlasov sa zaobídete po pravidelnom ošetrení.

3. Vápno zelené vlasy

balayage z hnedej na blond až limetkovo zelenú

Ak budete postupovať podľa módnych trendov, neprekvapí vás, že limetkovo zelené vlasy sú úplne v trende. Koniec koncov, módne a kozmetické trendy sa takmer vždy spájajú a zdá sa, že v poslednej dobe sme všade videli iba limetkovo zelené mikiny a doplnky. Tento odvážny odtieň samozrejme nie je pre každého, ale môžete to vyskúšať ako balayage alebo skrytú časť vlasov. Odtieň sa úžasne hodí napríklad k čokoládovo hnedým vlasom.

Vápno zelená iba ako prízvuk

hnedé a limetkovo zelené vlasy

Pekný prechod od čiernej k zelenej

Myšlienka Balayage - od neónovo zelenej po čiernu

4. Moss green

Bob strih v machovo zelenej a hnedej farbe

Moss je pre vás perfektnou zelenou farbou vlasov, ak milujete šedé a žlté podtóny olivovej zelene. Odtieň má rovnaké podtóny a lichotí všetkým tónom pokožky. Moss green je perfektným stredom pre vyskúšanie trendu zelenej farby vlasov, pretože je jemný aj pútavý.

machovo zelené odlesky na čokoládovo hnedých vlasoch (1)

5. Teal Hair Color a Mermaid Hair

Modrozelená farba vlasov a tmavšie korienky

Ak sa nemôžete rozhodnúť medzi modrou alebo zelenou farbou vlasov, potom siahnite po modrozelenej, ktorá je tmavomodro-zelená. Teal vlasy sú super pekné a môžu lichotiť takmer každému, pretože si môžete prispôsobiť farbu. Budete vyzerať ako skutočná morská panna! Aby ste dosiahli vzhľad, môžete si do vlasov nechať tiež zafarbiť zelené a modré odlesky.

Modrozelená farba vlasov si na dlhých vlasoch príde na svoje

modrozelené vlasy s tmavým podkladom

Zelené a modré odlesky v čiernych vlasoch 

pramene zelenej a modrej na čiernych vlasoch

6. Neónová zelená farba vlasov

farbiť neónové zelené vlasy

Pri všetkej úprimnosti, nie je nič nápadnejšie ako super svetlé, neónovo zelené vlasy. Speváčka Billie Eilish už zaviedla neónový prístup k čiernym špičkám ako svoju ochrannú známku. Ak chcete urobiť vyhlásenie s neónovou zelenou, neónové zelené kudrlinky môžu byť pre vás to pravé. Odvážna farba vyzerá skvele na všetkých tónoch pleti.

So širokými neónovo zelenými prameňmi okolo tváre budete určite obracať hlavy

Pramene neónových zelených blokov okolo tváre a čierne vlasy

Ak si chcete zafarbiť vlasy v dvoch farbách, mali by ste siahnuť po čiernych a zelených ombré vlasoch, tvárových melíroch Money Piece alebo moderných peek-a-boo melíroch. Výsledok: zelená farba je viditeľná, ale prekvapivo nenáročná na starostlivosť, pretože základňa zostáva neošetrená a nemusí byť neustále prefarbovaná. Alternatívne použite umývateľný lak na vlasy na krátke zafarbenie jednotlivých prameňov na neónovo zelenú.

Od tmavohnedej po neónovo zelenú

stredne dlhé vlasy od čiernej po neónovú zelenú

7. Forest Green – Farbite vlasy na zeleno -čierne

Bob strih v čiernej a zelenej farbe na rovných vlasoch

Lesné zelené vlasy sú hitom: farba nie je ani príliš tmavá, ani príliš svetlá, pútavá a jemná zároveň. Milujeme, že napodobňuje nádherné odtiene zelenej, ktoré je možné v prírode obdivovať. Je ideálny pre ľudí, ktorí chcú hrať s farbami bez toho, aby boli príliš výstrední. Vyberte si lesné zelené vlasy ako zlatú strednú cestu.

Tmavozelené odlesky na čiernych vlasoch

Lesné zelené vlasy Tmavozelené odlesky na čiernych vlasoch

Aby ste vyzerali ako víla, zafarbite si vlasy na tmavo zelenú a čiernu 

Balayage vlasy od čiernej po tmavozelenú

8. Sage Green and Grey (Sage Silver Hair)

sivozelená farba vlasov na hnedých vlasoch

Ak milujete jemné farby vlasov, ale s moderným nádychom, šalviovo zelené vlasy by pre vás mohli byť. Táto jemne zelená farba vlasov je ohromujúcim pohľadom na jemnú, ale veľmi peknú aktualizáciu pre blond vlasy.

Prirodzene vyzerajúce striebristo zelené odlesky v stredne blond vlasoch

striebristo zelené odlesky na stredne blond vlasoch

9. Pastelovo zelená s ružovou balayage

pastelovo zelená a ružová balayage

Urobte veľký krok do sveta pastelových vlasov s balayage vlasmi v pastelovo zelenej a ružovej farbe. S týmto úchvatným vzhľadom môžete prijať trend vlasov s jednorožcom a čo najkrajším spôsobom oživiť svoje ružovo-zelené sny z detstva. Počiatočná farba vlasov by mala byť svetlo blond, aby si farebné nuansy prišli na svoje.

Vzhľad vlasov jednorožca je extravagantný a nápaditý

pastelovo zelené a ružové vlasy jemné ombré

Ružová, detská modrá a zelená sa v tomto bobe úžasne prelínajú

asymetrický bob v ružovej a pastelovo zelenej farbe

10. Farbite vlasy zelenou a fialovou

Podrezaný účes vo fialovej a zelenej farbe

Zelená a fialová spolu pôsobia krásne harmonicky. Farebná kombinácia je jedinečnou voľbou pre každého, kto sa nevie rozhodnúť medzi zelenými a fialovými vlasmi. Obe farby môžete zvýrazniť rôznymi spôsobmi – ako dvojfarebné vlasy, melír, ombré atď..

Dvojfarebný trend vlasov má mnoho variácií

Nápady na farbu vlasov dvojfarebné zelené a fialové

Fialové nuansy a zelené akcenty

Zelené a fialové vlasy

Fólia vo fialovej a zelenej farbe

neónové zelené a fialové vlasy

Nech sa páči, vaša zelená farba vlasov časom vybledne. Aby vaše zelené vlasy vyzerali lesklé, dohodnite si v prípade potreby schôdzku so svojim farbistom.