Terénne úpravy

Rozloženie trávnika – výber správneho tvaru podľa voľnočasových aktivít

geometrický trávnik anglická záhradná drevená pergola

Ukážeme vám 15 originálnych nápadov, ako ho získať Rozložte trávnik a ako si môžete vybrať správnu formu podľa svojich voľnočasových aktivít.

Rozložte trávnik – zvoľte správny tvar

kreatívna záhradná architektúra trávniková kamienková cesta

Najdôležitejší faktor, ktorý je potrebné vziať do úvahy pri výbere tvaru trávnika a kedy Rozložte trávnik Dôležitý je účel. Ak chcete trávnik využívať na rekreáciu alebo športové aktivity, je najlepšie zvoliť tradičné obdĺžnikové alebo oválne tvary. Deti a domáce zvieratá tiež potrebujú dostatok voľného miesta. V takom prípade vyberte trávnik na použitie – na rozdiel od okrasného trávnika vydrží ďalšie zaťaženie. Golfisti alebo športovci musia dávať veľký pozor – údržba športového trávnika je najťažšia. Aby ste si boli istí, že ste vybrali správnu kombináciu rôznych typov trávnikov, je lepšie najať si na túto prácu profesionálnu firmu na úpravu záhrad. Ak si chcete len užiť svoju záhradu z útulného dvora, môžete byť rozhodne o niečo kreatívnejší – a môžete sa rozhodnúť pre sviežu estetiku okrasného trávnika. Najmä v záhradke na prídel je veľa priestoru na interpretáciu – môžete sa rozhodnúť pre trávnik uprostred záhrady alebo nastaviť akcenty zvlneného tvaru. Na koniec trávnika môžete zasadiť kvety alebo si nechať postaviť záhradnú hojdačku.

Vytvorte trávnik a navrhnite záhradu vhodnú pre rodinu

Vytvorenie prídelovej záhrady Údržba trávnika

Využite všetky výhody, ktoré z tvaru záhrady vyplývajú. Ak je vaša záhrada na svahu, trávniky je možné rozložiť na niekoľkých úrovniach. Ak máte záhradu s výsadbou, môžete namiesto toho použiť dlažbu Rozložte trávnik. V záhrade vytvárajú akcenty a môžu navzájom vizuálne oddeľovať rôzne oblasti. Ozdobte záhradu kamienkami alebo dajte doprostred fontánu – budete mať záhradný dizajn v anglickom štýle. Nechajte sa inšpirovať našimi kreatívnymi návrhmi – určite prídete na niekoľko ďalších nápadov!

Vytvorte úrovne trávnikových terás

Tvar trávnika-moderná záhradná lavička

Rozdelenie záhradných kvetov nápady na trávnikové kamene

Terasy majú tvar trávnatého meandra

Geometrické tvary mulčujú vodné prvky

Záhradná hojdačka Steinweg trávnik záhrada

Nápady na dizajn jarného kvetinového trávnika

Deti vytvárajú záhradu vhodnú pre rodinu

Anglický záhradný štýl-čerstvo upravený trávnik

Dizajn záhrady v lúčnom vidieckom štýle - kamene ako ozdoba

Záhradné ihrisko detský trávnik

Položenie trávnikov kamennou cestou stromy-anglická záhrada