Terénne úpravy

10 automatických kosačiek – robotické kosačky uľahčujú starostlivosť o trávnik

Kosačka na trávu, biele svetlo, robotická kosačka, test Husqvarna

Všetci hobby záhradníci príliš dobre vedia, že starostlivosť o trávnik je časovo náročná a namáhavá úloha. Ale poď sem automatická kosačka na trávu pomôcť! Prvé robotické kosačky boli uvedené na trh začiatkom 90. rokov minulého storočia, ale dnes už patria k najpredávanejším v sektore záhradníckych nástrojov. Ponúkame vám zoznam 10 modelov, vďaka ktorým je záhradníctvo hračkou.

1. Automatická kosačka – Robomow RS630 je vhodná na väčšie trávniky

Výrobcovia kosačiek na trávu automaticky rýchlo roboti

Robomow RS 630 je robotická kosačka, ktorá je obzvlášť vhodná pre väčšie trávniky / do 3 000 metrov štvorcových / a vyššiu trávu / do 15 cm /. Výhody – špeciálne namontované snímače dažďa a teploty, diaľkové ovládanie a batéria, ktorá môže vydržať až 5 rokov. Nevýhody – je dosť ťažký / váži 19 kg /.

2. Automatické kosačky na trávu – Robotické kosačky Husqvarna sa ľahko používajú

rýchla jednoduchá obsluha Husqvarna najvyššej kvality

Ak ide o automatická kosačka ide, potom to bude bezpodmienečné Husqvarna spomenutý. Dôvod je veľmi jednoduchý – robotické kosačky značky bodujú nielen dobrou cenovou úrovňou, ale aj vysokou kvalitou a doplnkovým vybavením – vrátane systému GPS, poplašného systému proti krádeži a dokonca aj aplikácie pre iPhone. Výhody – samozrejme, super jednoduchá a užívateľsky príjemná obsluha. Nevýhody – batéria vydrží 2 až 4 sezóny.

3. Modely Husqvarna – 220 AC

Robotická kosačka Výrobca Husqvarna Top 10 zariadení na kosenie trávy

Husqvarna 265 AC – funkčná a ľahká

Kosačky na trávu sa automaticky postarajú o najlepšie záhradné náradie

Husqvarna 320 v športovej optike

automaticky vysokokvalitný model Husqvarna 330C

4. Adaptívna a intuitívna – kosačka na trávu od spoločnosti Bosch Indego

Záhradníctvo Bosch Indego uľahčuje novú technológiu

Kosačka na trávu od Bosch udržiava trávniky až do 1 000 metrov štvorcových, a preto je ideálny pre mestskú vilu. Robotická kosačka intuitívne vyberie najlepšiu trasu a pokaždé začne kosiť trávu z iného východiskového bodu – to zaručuje, že je trávnik kosený všade. Výhody – jednoduchá obsluha a perfektný navigačný systém. Nevýhody – výšku kosenia je potrebné nastaviť ručne / aspoň niektorým používateľom to veľmi pomáha, takže v tomto prípade to závisí od vašich vlastných preferencií! /

5. Starostlivosť o trávnik s Miimom od Hondy – ideálny do veľkých záhrad

moderné robotické kosačky na trávu uľahčujú prácu na záhrade a poskytujú viac voľného času

Záhradnícky krásny dizajn modelu Miimo Honda

Záhrada s komplikovaným dizajnom, okrasný trávnik obklopený kvetinovými záhonmi? Pre Miima nie je žiadny problém z Honda – automatická kosačka ľahko zvládne všetky úlohy. Rýchle, intuitívne a jednoduché použitie vďaka vstavanej klávesnici. Výhody – spoľahlivý, štýlový, tichý. Nevýhody – spočíva v pomerne vyššom cenovom segmente.

6. Robotická kosačka John Deere – Tango E5 – presná a spoľahlivá

Robotická kosačka tipy na rýchlu a jednoduchú údržbu trávnika John Deere

Batéria, ktorá môže vydržať až 10 rokov, nože z nehrdzavejúcej ocele, robustná konštrukcia – odtiaľ pochádza Tango E5 John Deere popísať. Výhody – robotická kosačka dokáže udržať až 1 800 štvorcových metrov trávnika, nevýhody – pomerne náročná / 16 kg /.

7. Flymo 1200R – perfektná robotická kosačka pre začiatočníkov

automatická robotická kosačka oranžová farba menšie plochy

Údržba záhrady jarná oranžová farba skarifikovať rez

Keď kupujete robotickú kosačku prvýkrát, oplatí sa začať v malom – napríklad s robotickou kosačkou Flymo 1200R, ktorý je ideálny pre menšie trávniky. Batéria môže trvať až 3 roky, výmena noža je dosť lacná. Výhody – jednoduchá obsluha a kompaktný tvar. Nevýhody – vhodné iba pre malé trávniky.

8. Robotická kosačka Gardena R40Li – kompaktný pomocník pre hobby záhradníka

výrobca automatickej kosačky Gardena r40li

Automatická kosačka na trávu Gardena R40Li má rozlohu až 400 metrov štvorcových, a preto je ideálny pre malé záhrady alebo dokonca strešné terasy s rastlinami / hneď ako majú prirodzene zábradlie, aby robot nespadol /. Výhody – malý a kompaktný, výšku kosenia nastaviteľnú otočným gombíkom. Nevýhody – vhodné iba pre malé trávniky.

9. Robotická kosačka Ambrogio – nevyžaduje sa žiadna inštalácia

Vyskúšajte malý kompaktný originálny tvar Ambrogio

Malá a kompaktná robotická kosačka od Ambrogio je vybavený mnohými senzormi, a preto nepotrebuje žiadnu inštaláciu – je možné ho použiť v záhrade ihneď po zakúpení a automaticky detekuje prekážky na ceste / záhradný plot, záhony atď. / výhody – jednoduchá obsluha, veľmi kompaktná. Nevýhody – je vhodný pre trávniky do 400 metrov štvorcových.

10. Robolinho od AL -KO – inovatívny systém, ktorý hromadí mulč

Kosačka na trávu vysokokvalitná kosačka s automatickým dažďovým senzorom

Robolinho z AL-KO je ďalším modelom, ktorý vám predstavíme. Robotická kosačka udržiava trávniky až do 1200 metrov štvorcových. Vstavané snímače dažďa výrazne uľahčujú prácu. Nože z nehrdzavejúcej ocele môžu ľahko rezať mulč a listy. Výhody – malý, kompaktný, ľahký. Nevýhody – skôr nevhodné pre väčšie trávniky.